Panowie, do czego ten kabelek???

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sobiking
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: śr maja 18, 2005 20:51
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Panowie, do czego ten kabelek???

Post autor: sobiking » ndz sty 14, 2007 17:30

Witam wszystkich w nowym roku :okej: . A teraz do rzeczy, przy skrzynce bezpieczników w swoim bolidzie znalazłem wolny, nigdzie nie podłączony kabelek. Jest on w jednopinowej wtyczce koloru niebieskiego, kabelek jest natomiast koloru niebiesko-białego. Teraz mam problem bo nie wiem gdzie go wpiąć. Pomóżcie panowie lub panie :). Dodam tylko, że problemu z funkcjonowaniem autka raczej nie stwierdziłem. Acha, jeszcze jedno który czujnik odpowiada za ciśnienie oleju w silniku?, chodzi mi o to że gdy zapalam swoją maszynę i już chodzi to kontrolka od oleju miga mi dwa razy i gaśnie, potem jest już spokój. Tak się dzieje za każdym razem jak odpalam autko. Czy to jest normalne czy mam coś walnięte? :crazy:



Awatar użytkownika
leo...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 17, 2005 02:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: leo... » ndz sty 14, 2007 17:48

kabelek jest od wyposażenia dodatkowego i może być niepodłaczony w twojej wersji auta ...

czujniki są OK - tak ma być



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » ndz sty 14, 2007 17:52

o czujniku wystarczy poszukac na drugiej stronie- dzisiaj o tym juz było http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=81219



pdmcyc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 18:48
Lokalizacja: Biała P.
Kontakt:

Post autor: pdmcyc » pn sty 15, 2007 01:59

sobiking pisze:kabelek jest natomiast koloru niebiesko-białego.
leo... pisze:kabelek jest od wyposażenia dodatkowego i może być niepodłaczony w twojej wersji auta ...
Jak wyjmiesz całą konsole bezpieczników to z drugiej strony będziesz miał 2 wtyczkę pasującą do tej co opisujesz a jest to do tego że po przekręceniu stacyjki odrazu zapalają ci się z tyło światła pozycyjne.



ZagubionY
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt paź 20, 2006 00:04
Lokalizacja: Pólnoc

Post autor: ZagubionY » pn sty 15, 2007 09:12

Witaj.Co do wtyczki to po co szukac problemu skoro go niema,a tym podlaczaniem mozesz tylko sobie zaszkodzic.Tak naprawde to tam sa dwa czujniki,jeden na chlodnicy oleju,drugi na bloku-ale to jest prawidlowe dzialanie po odpalaniu(ja tak samo mam za kazdym odpalaniem)Pozdrawiam


Odnajduje sie...

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn sty 15, 2007 17:23

Tak jak koledzy pisza. Bez paniki z ta kontrolka. U mnie mrugnie raz po rannym odpaleniu zimnego silnika. Na cieplym nie mruga.



Awatar użytkownika
Toczeck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt sty 20, 2006 19:07
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Toczeck » czw sty 18, 2007 05:04

Też mam problem z osieroconym kabelkiem a raczej przewodem. Pod maska przy filtrze paliwa a raczej pod nim tak zboku jest przyczepiony taki smieszny bajer. Nie wiem jak to nazwać. Ale z tego wychodzi przewód (gumowa rurka) i nigdzie nie jest podłaczony.Myślałem, że do filtra paliwa ale nie ma gdzie tej rurki wsadzić. A na dodatek od tego bajeru wychodza 2 kabelki i też nie są podłaczone. Pytałem 2 mechaników co to jest. Ich profesjonalizm nie pomogł - sami nie wiedzieli co to i po co. Wiec mam problem. VWmaniaki pomocy. Jeśli wiecie co to napiszczie.


.: Toczeck 1,8 20V

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » czw sty 18, 2007 08:49

Toczeck Jest to zaworek do EGR- jeden przewód podcisnieniowy idzie do kolektora ssaącego do gruszki a jeden do przewodu plastikowego znajdującego sie nad przewodami paliwowymi

1. Zdjęcie nr 1 silnik starszy lata 92-94- kolor czerwony pokazuje gdzie idą przewody gumowe tego zaworku pod filtrem powietrza Obrazek

2. Zdjecie nr 2 silnik od 94 w zwyż, podłączenie podone kolor pomarańczowy gumowe przewody, kolr zielony pokazuje gdzie wchodzi przewód zasilający do tego zaworka.
Obrazek

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Toczeck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt sty 20, 2006 19:07
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Toczeck » czw sty 18, 2007 10:19

Zapomniałem dodać,że autko jest z 94 r. Bo odkąd go mam te wężyki nie są nigdzie połączone. Ten mały mankament grozi jakąś awarią ?


.: Toczeck 1,8 20V

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » czw sty 18, 2007 10:24

są zaslepione, czy nie??? bo jak nie to do turbo bedzie leciało lewe powietrze i może byc słabrzy.



Awatar użytkownika
Toczeck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt sty 20, 2006 19:07
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Toczeck » czw sty 18, 2007 10:43

Wiem, że na bank jeden wężyk jest otwarty ale czy drugi. Przy tym zaworku są jeszcze jakieś cienkie kabelki. Też do czekoś służą czy to tylko kaprys poprzedniego właściciela.


.: Toczeck 1,8 20V

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » czw sty 18, 2007 10:59

Kabelki sterują tym zaworkiem na jednym zdjeciu jest pokazane gdzie powinny iść.



Awatar użytkownika
Toczeck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt sty 20, 2006 19:07
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Toczeck » czw sty 18, 2007 11:06

Na zdjęciu nie mogę dostrzec tych kabelków zasilania. Ale teraz będę wiedział jak to jeść. Dzięki serdeczne.


.: Toczeck 1,8 20V

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 87 gości