Patent na przedni czujnik ABS-u do PASSAT B3 GOLF MK2

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PassatRider
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sty 02, 2007 20:18
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa
Kontakt:

Patent na przedni czujnik ABS-u do PASSAT B3 GOLF MK2

Post autor: PassatRider » śr sty 03, 2007 18:57

Nie wiem czy w dobrym dziale umiescilem temat, ale ten wydawal mi sie najblizszy.

Czy mieliscie kiedys problem z czujnikiem ABS-u do Passata B3 (podobno w Golfach 2 jest taki sam ale nie jestem pewien)? Ja tak. A mianowicie przy wymianie łożyska w przednim kole musiałem wyciągnąc czujnik ABS-u. Po 2h gimnastyki wyciągłem go... ale w dwoch kawałkach. Do niczego się już nienadawał.

Objezdzilem wszystkie giełdy, szroty, ogłoszenia, aukcje - nic. Pozostawał serwies - o nie! Nie dam 250zł za czujnik do takiego starego trupa.

Wpadłem na pomysł zeby zaadopdowac czujnik ABS-u z Passata B4 (taki sam jest w Golfie Mk3). Kosztował mnie 35zł z wysyłką na Allegro
Wygląda on mniejwięcej tak: Obrazek

Od czujnika w moim Pasacie rożnił się tylko tym że nie miał kabla, i troche zewnętrzną budową. Pozatym wymiary te same.

Kupiłem koszulki termokurczliwe, malenkie wsówki do kabli (pasują idealnie do wtyku w czujniku) i zabralem sie do pracy.

Odciąłem czujnik ze starego przewodu, obciąlem plasikową obudowę na wtyczke w nowym czujniku, zarobiłem kabel na wsówki, wszystko dobrze zaizolowałem koszulkami i taśmą izolacyjną.
Pozostaje tylko wkręcic czujnik. Otwor nie pasował więc go troszke spiłowałem. Moj czujnik pasował idalnie długością. Wkręciłem tylko dłuższą sróbke i gotowe.

Jezdze juz na tym drugi rok i jak narazie bez problemów. :)
W razie pytan prosze pisac.

Jezeli istnieje juz taki temat na forum to prosze o usunięcie. Przegladalem tematy z czujnikami ale takowego nie znalazłem.

Zycze udanej przerobki :)



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: Patent na przedni czujnik ABS-u do PASSAT B3 GOLF MK2

Post autor: RobertP » śr sty 03, 2007 21:59

PassatRider pisze:Objezdzilem wszystkie giełdy, szroty, ogłoszenia, aukcje - nic. Pozostawał serwies - o nie! Nie dam 250zł za czujnik do takiego starego trupa.
na Allegro kiedyś namierzyłem używkę za 130zł ale to i tak za dużo ...
lepiej za to kupic np. licznik z obrotkiem lub cokolwiek innego ale nie czujnik ... :bigok:
PassatRider pisze:Jezdze juz na tym drugi rok i jak narazie bez problemów. :)
no tak do samej jazdy to one nie bardzo mają wspólnego ...
ale czy działają czy ABS działa ? bo to chyba ważne :-)
a co się stało z drugim czujnikiem, udało Ci się go wyjąć
bez uszkodzenie go ?


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
PassatRider
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sty 02, 2007 20:18
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa
Kontakt:

Re: Patent na przedni czujnik ABS-u do PASSAT B3 GOLF MK2

Post autor: PassatRider » pt sty 05, 2007 21:25

ABS oczywiscie zadziałał odrazu - wystarczy ze jeden czujnik nie bedzie podawał i juz zostajemy sie na lodzie :). Drugi czujnik jakos udało mi sie wyciągnąc - ten nowy jest przynajmniej plastikowy i wydaje mi sie ze latwiej go bedzie wyciagnac.
Passata uzywam do pracy na bardzo duze odległosci. Miesiecznie robi okolo 10 tys km, wiec naprawde wole zainwestowac w wymane oleju, wszystkich filtrow co 6-7 tys. niz kupic tak drogi czujnik. Zresztą po co przepłacac jezeli rzeczywiscie za te 35zł jest prawie taki sam jak orginalny.
Pozdrawiam ;)
Ps. Teraz forum chodzi bardzo plynnie, nie to co wczesniej :)



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: Patent na przedni czujnik ABS-u do PASSAT B3 GOLF MK2

Post autor: RobertP » sob sty 06, 2007 09:14

PassatRider pisze:Drugi czujnik jakos udało mi sie wyciągnąc
a możesz zmierzyć jego rezystancję i dac tutaj fotkę


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
PassatRider
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sty 02, 2007 20:18
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: PassatRider » sob sty 06, 2007 11:15

Tego orginalnego czy dorobionego? Ten drugi- orginalny udało mi sie wyciągnac i włozyłem go spowrotem



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » sob sty 06, 2007 13:30

PassatRider pisze:Tego orginalnego czy dorobionego?
chodziło mi o ten oryginalny, czy udało Ci się go wyciągnąć i czy jest OK
pytałem ponieważ myslałem ze go odsprzedaż skorow ymienileś dwa
ale tak nie jest to trudno ...


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
PassatRider
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sty 02, 2007 20:18
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: PassatRider » sob sty 06, 2007 20:29

Ale mozesz ze spokojna glowa zalozyc ten patent, jezeli masz popsuty czujnik - sprawdzona skutecznosc



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » sob sty 06, 2007 22:22

PassatRider pisze:Ale mozesz ze spokojna glowa zalozyc ten patent, jezeli masz popsuty czujnik - sprawdzona skutecznosc
jeszcze troszkę poszukam a jak nie to napewno tak zrobię ... , THX ! :bigok: :pub:


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

bobo_2008

Post autor: bobo_2008 » sob sty 13, 2007 23:05

Siema.Ja własnie tez mam problem z Abs,raczej chyba to ,bo po odpaleniu auta :blush: powinna swiecic dioda ABS a nie swieci i ABS wogóle niedziała.Wymieniałem tarcze i i hamulce i patrzyłem na czujniki to niby w dobrym stanie.Jak to mozna sprawdzic co to moze byc?? Obrazek



Awatar użytkownika
PassatRider
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sty 02, 2007 20:18
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: PassatRider » ndz sty 14, 2007 12:54

Uzyj opcji szukaj. Mignal mi sie gdzies temat o tym.
Niestety ja nie potrafie Ci pomoc.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » ndz sty 14, 2007 21:58

bobo_2008 pisze:Siema.Ja własnie tez mam problem z Abs,raczej chyba to ,bo po odpaleniu auta :blush: powinna swiecic dioda ABS a nie swieci i ABS wogóle niedziała.
po zapaleniu auta właśnie nie powinna świecić
jak świeci to jest problem z np.czujnikami
poza tym jak wogóle nie świeci to może przepalona żaróweczka ... zobacz ...
zobacz czy pod maską masz podpięte kable przy pompie
a zapytam czy masz twardy czy miękki pedał hamulca ?
a jak Ty wogóle sprawdzałeś czy działa Ci ABS ?
depnąłeś ostro po heblach i nic nie zgrzytało/uderzało pod pedałem hamulca ?


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

pdmcyc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 18:48
Lokalizacja: Biała P.
Kontakt:

Post autor: pdmcyc » pn sty 15, 2007 01:52

Czujnik w passacie można sprawdzić na 2 sposoby.

1. mierniczek i sprawdzać rezystancje czujników
2. Passat i Golf2 mają autodiagnostę to znaczy pod manetką zmiany biegów jak wyciągniesz
tą skórę z plastiliem powinieneś mieć 3 kable i na 2 z nich zrobić zwarcie przekręcić stacyjkę i puścić i kontrolka ABSu będzie wymigiwała kod i po tym można sprawdzić co jest uszkodzone w absie nie tylko czujniki. jeżeli ktoś chce liste kodów i na których pinach zrobić zwarcie to napiszcie na mój e-mail (pdmcyc@tlen.pl) to wyślę wam opis tylko jest po angielsku. Co do golfa to nie wiem gdzie są te kable ale podobno też tam gdzie w passacie.

Ja mam u siebie w passacie też uszodzony czujnik ale jak poruszam kablami to przez miesiąć mam spokój... tak wogóle to szukam gotowego kabla od B4 może ktoś coś takiego posiada??

[ Dodano: Pon Sty 15, 2007 00:54 ]
RobertP pisze:a jak Ty wogóle sprawdzałeś czy działa Ci ABS ?
depnąłeś ostro po heblach i nic nie zgrzytało/uderzało pod pedałem hamulca ?

wjedz ja jakąś polną droge jedz z te 40km/h i wciśnij ile dasz rade pedał hamulca i będziesz słyszał i czuł czy chodzi

[ Dodano: Nie Lip 08, 2007 18:50 ]
Witam Ponownie

zamieszczam link gdzie mozecie sciagnac ksiazke do absu, jest po angielsku wiec jak ktos nie bedzie wiedzial co i jak to piszcie na maila

Oto link.Plik spakowany zajmuje ok 6 mb i moze wolno sciagac...

http://83.17.44.91/abs.exe

[ Dodano: Czw Lip 26, 2007 16:10 ]
Link już działa. Jak by się komuś chciało to przetłumaczyć to niech to zrobi i wyśle do mnie na e-mail te tłumaczenie to udostępnie tak jak książkę



malyktos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt maja 17, 2011 14:37
Lokalizacja: Kwidzyn

Re:

Post autor: malyktos » sob lip 28, 2012 08:31

pdmcyc pisze:Czujnik w passacie można sprawdzić na 2 sposoby.

1. mierniczek i sprawdzać rezystancje czujników
2. Passat i Golf2 mają autodiagnostę to znaczy pod manetką zmiany biegów jak wyciągniesz
tą skórę z plastiliem powinieneś mieć 3 kable i na 2 z nich zrobić zwarcie przekręcić stacyjkę i puścić i kontrolka ABSu będzie wymigiwała kod i po tym można sprawdzić co jest uszkodzone w absie nie tylko czujniki. jeżeli ktoś chce liste kodów i na których pinach zrobić zwarcie to napiszcie na mój e-mail (pdmcyc@tlen.pl) to wyślę wam opis tylko jest po angielsku. Co do golfa to nie wiem gdzie są te kable ale podobno też tam gdzie w passacie.
1 Zgadza się
2 Nie wszystkie posiadają autodiagnozę, mówię tutaj o dieslach i turbo dieslach. Nie posiadają autodiagnozy gdyż nie posiadają ECU ani żadnego innego układu scalonego odpowiedzialnego za autodiagnozę :/



pdmcyc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 18:48
Lokalizacja: Biała P.
Kontakt:

Patent na przedni czujnik ABS-u do PASSAT B3 GOLF MK2

Post autor: pdmcyc » sob lip 28, 2012 13:27

Każdy Passat ma, czy to diesel czy T. diesel w golfie jeszcze nie spotkałem się żeby nie było, ale nawet jak nie ma, to problemu nie ma bo można wpiąć się bezpośrednio w pin w sterowniku.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości