Halasuje napinacz

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
GSOWIEC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sty 17, 2006 23:30
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GSOWIEC » czw sty 04, 2007 21:06

Napinacz i tulejki kupiłem na allegro za około 200 zł komplet.

A wymieniłem osobiście. Problemy na jakie natknąłem się podczas wymiany:

1. Stary napinacz mocno siedział na pręcie, ale w końcu się poddał.
2. Stare tulejki wcale nie tak prosto wyciągnąć z odlewu w którym siedzą (trochę dłubaniny - trzeba być ostrożnym bo łatwo porzeźbić ten odlew)

Czas spokojnej pracy - około 2 godzin.
Ostatnio zmieniony czw sty 04, 2007 21:09 przez GSOWIEC, łącznie zmieniany 1 raz.



aarrttuurr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 03, 2007 01:15
Lokalizacja: swidnica

Re: Halasuje napinacz

Post autor: aarrttuurr » czw sty 04, 2007 21:07

panowie! wymiana samego napinacza to tylko polowa sukcesu. przyspieszone zuzycie napinacza jest spowodowane brakiem kolka ze sprzeglem jednokierunkowym na ALTERNATORZE (w 1Z seryjnie nie byl montowany).to alternator szarpie paskiem.W AFN110km jest montowany seryjnie i te problemy nie wystepuja.radze wszystkim te kolko domontowac i zapomnicie o problemach z napinaczem(nie bedzie mialo go co zuzywac) SPRAWDZONE WIELOKROTNIE. JEDYNY BOL TO CENA TEGO KOLKA(FREILAUF)ok 200-300zl . ale warto bo jak to ladnie pracuje napinacz stoi...


kili

PiciekTDi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw sty 04, 2007 19:35
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: PiciekTDi » czw sty 04, 2007 22:12

GSOWIEC, ... No tak, tylko wlasnie nie jestem pewien tego kola, na wolnych obrotach patrzac z gory wydaje sie jakby mialo delikatne bicie, ledwo widoczne i w sumie to nie wiem czy to nie moje zludzenie:p nie wiem czy takie bicie nie jest normalne jak mi to powiedzial jeden "znachor", dlatego pytam, a nie wiem bo to moje pioerwsze TDi.... Czy komus sie zdarzylo bicie na tym kole?? Czy bylo dosc widoczne? Rolke tak czy tak musze zmienic, zastanawialem sie tylko czy nie jest to bicie spowodowane przez to kolo...
pozdr



Awatar użytkownika
GSOWIEC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sty 17, 2006 23:30
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GSOWIEC » czw sty 04, 2007 22:35

PiciekTDi pisze:Czy komus sie zdarzylo bicie na tym kole?? Czy bylo dosc widoczne?
Oj zdarzyło się niestety - .POPATRZ TU.

U ciebie nie musi być tak, jak w temacie, który Ci podałem wyżej. Jeżeli auto z rana (na zimno) odpala bez problemów (nie kopci, równo wkręca się na obroty), to kąt wtrysku RACZEJ będzie OK, więc i klin na na wale korbowym powinien być nie ruszony.

Jeśli jednak masz wątpliwości, lepiej to skontrolować!



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » czw sty 04, 2007 22:43

u mnie wydaje hałas rolka pośrednia w rozrządzie...? tak powiedział mi mechanik tylko nie wiem która to??to ta z ząbkami na samej górze?

mam pytanko ile trzeba dać za nowy

-wałek rozrządu
-popychacze
-uszczelniacze



mnt1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw lut 01, 2007 01:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: mnt1984 » ndz lip 08, 2007 15:33

A przy wymianie napinacza powinno się konieczie też wymienić tulejki?? bede niedługo wymieniał bo też mi hałasuje i nie wiem czy kupić sam napinacz czy napinacz + tulejki...

I mam jeszcze jedno pytanie...Czy w silniku ALE 90km jest kolko ze sprzęgłem na alternatorze(alternator BOSCHa) ewentualnie jak to sprawdzić??
Ostatnio zmieniony ndz lip 08, 2007 15:43 przez mnt1984, łącznie zmieniany 2 razy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 139 gości