Czy jeździ ktos z was na oleju SHELL 10w40???

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » śr sty 03, 2007 17:56

Ja natomiast polecam Castrola GTX 3 albo Magnateka. Mój dieselek chodzi jak benzynka ;) Jeśli chodzi o Shella to słyszałem podzielone zdanie na ten temat. Więc tragedi nie ma jak go zalejesz.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Blizzard
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw paź 07, 2004 20:04
Lokalizacja: Myslowice

Post autor: Blizzard » śr sty 03, 2007 19:51

sluchajcie jest taka sprawa poprzedni wlasciciel golfa od 98-02 wymienial olej co 8kkm Shell helix plus (nie pisze w zeszycie ze diesel) nastepny wlasciciel 02-06 zmienil olej na castrol, mowil ze poprzednik magnateca.chcialbym przejsc na shella tylko nie wiem jak bedzie z uszczelnieniami czy nie puszcza,czy moze zostac na castrolu?nie wiem dokladnie w jakim stanei jest silnik,tyle tylko ze turbo jest suchutkie) co o tym sadzicie?silnik RA



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » czw sty 04, 2007 10:49

Blizzard, a co na Castrolu źle silnik chodzi?? Oleje możesz zmieniać jakie chcesz ale musisz pamiętać, że jak masz już mineralny to na mineralnym musisz pozostać bo zasada przechodzenia oleju jestaka z syntetyku na pół a ppóźniej na mineralny. Sam widziałem silniki, których właściciele przeszli z mineralnego na pół syntetyk. silniki się roszczelniałyb brały olej i zapychały się pompy olejowe, a zapomniałem o padniętych szklaneczkach.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Blizzard
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw paź 07, 2004 20:04
Lokalizacja: Myslowice

Post autor: Blizzard » czw sty 04, 2007 11:59

nie wiem jak chodzi bo niegdawno kupilem i musialem z nim grzebac(dzwon)
wydaje mi sie ze mniejsze prawdopodobienstwo jest ze shel jest podrabiany niz castrol
lany byl prawdopodobnie polsyntetyk,musze jeszcze poszukac kartki



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości