Ciąg dalszy moich kłopotów z temperaturą

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Lennox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: czw cze 23, 2005 19:39
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Ciąg dalszy moich kłopotów z temperaturą

Post autor: Lennox » ndz gru 31, 2006 21:23

Witam ponownie.
Wiem że zaraz zostanę uznany za marudę bo ponawiam temat - ale musicie mi to wybaczyć :chytry:
Pisałem już na forum w zeszłym tygodniu o odchyleniu wskazówki wskaźnika temperatury. Teraz wydaje mi się że pojawił mi się nowy problem. Otóż po odpaleniu samochodu po nocnym postoju przejeżdżam jakieś 4 km i mam wtedy ok 80°C i to jest ok, ale zatrzymuje się na jakieś 5 min pozostawiając auto na wolnych obrotach i wtedy temperatura ma problem żeby dojść do 90C (??), po ruszeniu dochodzi prawie natychmiast, potem wyjeżdżam na trasę i jest coś co mnie bardzo dziwi; jadąc trasą wskazówka potrafi odchylić się ok 2 mm w prawo, czyli tak jakby rosła, co prawda za chwilkę opada do 90C i tak w kółko. Tak chyba nie powinno być - zwłaszcza kiedy jestem na trasie. Sprawdzałem dolny przewód na wyjściu z chłodnicy - jest ciepły wiec termostat się otwiera.
Już sam nie wiem czy tak wariuję już na tym punkcie i sam szukam sobie problemów czy serio coś się dzieje. Proszę o podpowiedź.

PS. Przy okazji Szczęśliwego Nowego Roku ! :)



BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » wt sty 02, 2007 11:10

niepotrzebny stres silnik TDI cieżko jest dogrzac, zastosowano nawet w nim dodatkowe dogrzewanie uk. chlodzenia swiecami zarowymi, na wolnych obrotach gdy jest zimno ciezko nagrzac ten silnik nawet do 80 stopni, jezeli mozesz sprawdz sobie tylko swiece zarowe w ukł. chłodzenie oraz sprawdz bezpiecznik znajdujący sie na podszybiu z lewej strony (taka blaszka na sterowniku swiec zarowych od ukl. chlodzenia) ale3 i tak wydaje mi sie ze masz wszystko w jak najlepszym porzadku



Lennox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: czw cze 23, 2005 19:39
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Post autor: Lennox » wt sty 02, 2007 11:28

Ok Dzięki sprawdze na bank. Tylko te odchylenia powyżej 90C tylko mnie martwią - i to jadąc trasą :(. Bo wiesz to wygląda tak jakby 2-3 stopnie, tylko że wcześniej tak nie było :(



BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » wt sty 02, 2007 11:35

Lennox pisze:Ok Dzięki sprawdze na bank. Tylko te odchylenia powyżej 90C tylko mnie martwią - i to jadąc trasą :(. Bo wiesz to wygląda tak jakby 2-3 stopnie, tylko że wcześniej tak nie było :(
sprawdz temp. VAG comem nie wskaznikiem ! one niestety roznicy w 2-3 stopniach ci nie pokaza



Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » wt sty 02, 2007 14:36

ojj przerabialem ten temat. W sharanie. Jadac 90 km/h na 6. biegu temperatura rosla nawet do 110 stopni...przy redukcji na 4. bieg temperatura malala.
Moj fachowiec nie chcial sie do tego zabrac nawet bo mowi ze jestem trzecim przypadkiem. W A4 wymienil pompe wody, chlodnice i termostat problem wystepowal nadal a pod VAG wszystko cacy.
U mnie okazalo sie jednak tylko pompa wody oraz elektryczna pompa wody ta na pod szybiu wymuszajaca obieg. Wymienione i spokoj.



Lennox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: czw cze 23, 2005 19:39
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Post autor: Lennox » wt sty 02, 2007 15:05

Vag Comem - to znaczy komputerem ? :grin:



BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » wt sty 02, 2007 15:20

Lennox pisze:Vag Comem - to znaczy komputerem ? :grin:
ofkozz



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 149 gości