[MK3 TDI] jak przegazuje ponad 4 tys obrotów silnik wariuje

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: [MK3 TDI] jak przegazuje ponad 4 tys obrotów silnik wari

Post autor: RobertP » sob gru 30, 2006 10:44

grze693 pisze:Jak nacisne na postoju pedał gazu ponad 4 tys i puszcze to silnik zaczyna strasznie nierówno pracować ,lewarek zmiany biegów trzepie się jak oszalały , silnik dymi na biało czy tam szaro impulsowo i pracuje strasznie nie równo ale na wolnych nie gaśnie ale jak się wciśnie gaz, ledwo co podnoszą się obroty.
a po co to robisz chcesz przedmuchać gaźnik ? :jezor: :jezor: :jezor:
chyba lubisz katować dieselki, mój dzieciak też czasami tak wciskał gaz do dechy ....
ale nic sie nie działo :chytry: - sorki za moje uwagi ale nie katuj tak samochodu !

podejrzewam że możesz mieć przestawiony rozrząd czy masz inne jakieś
jeszcze objawy oprócz tych co opisałeś
grze693 pisze:smrud z rury takim nie przepaloną ropa czy cos takiego
?


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » sob gru 30, 2006 12:55

w takim przypadku sprawdziłbym rozrzad i cisnienie oleju


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
giet
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: pn sie 08, 2005 11:50
Lokalizacja: 0-22
Kontakt:

Post autor: giet » sob gru 30, 2006 17:58

Moim zdaniem problem ten zwiazany jest z popmą oleju. Miałem identycznie - po przegazaniu silnik szarpał, potem chodził na 3 garach, a potem gasł. Wymieniłem pompe oleju i wszystko było ok.

Pozdrawiam Giet


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6292f2c84e6d33f1.html][img]http://images20.fotosik.pl/364/6292f2c84e6d33f1m.jpg[/img][/url]
[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/158164.html][img]http://images.spritmonitor.de/158164.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
ventil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: śr kwie 12, 2006 22:01
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: ventil » sob gru 30, 2006 20:33

Każdy ma swoje teorie - dla mnie te objawy są podobne do uszkodzenia dolnego koła rozrzadu - być może klin sie juz wyrobił (co w TDI zdarza się często) i rozrzad się o kawałeczek przestawia. Komputer nie pokazuje żadnych błędów. Zerwanie tego klina doprowadza oczywiście do remontu silnika (w najlepszym wypadku tylko zawory się pogną). Warto to sprawdzić.... Kolega uysy chyba też o tym myślał...?
Częstym objawem jest też to - jesli powiedzmy przyśpieszysz na np. drugim biegu do 4 - 5 tyś obr i gwałtownie puścisz gaz (bez wciskania sprzęgła) to czasami z tyłu nagle jest chmura jasnego dymu a nawet strzały w wydech podobne jak w autach benzynowych. Jak rozwiążesz problem to daj znac bo ciekawy jestem...



ORZGAWEL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 12, 2006 20:20
Lokalizacja: mszczonów

Post autor: ORZGAWEL » sob gru 30, 2006 20:47

W MOIM TDI PROBLEM TEN POJAWIA SIE TAKŻE PODCZAS OSTREGO PRZYSPIESZANIA NA NISKICH BIEGACH. KIEDYŚ ODPIOŁEM KOSTKE OD STEROWANIA ZAWOREM N75 I SILNIK WKRĘCAŁ SIĘ IDEALNIE ŻADNEGO WIESZANIA SIĘ, ALE WIEM ŻE NIE NA TYM POLEGA NAPRAWA. JUŻ JĄ PODPIOŁEM



jarol2002
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: sob gru 30, 2006 17:30
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: jarol2002 » pn sty 01, 2007 16:50

Mam podobny problem z moim TDI dzieje sie tak przy przyśpieszaniu na pierwszym biegu powyżej 4000 obrotów ale tylko jak silni nie jest całkowicie nagrzany ma około 60-70 stopni, kiedy ma już powyżej 80 stopni moge go kręcic do 4500 i wszystko jest ok. Spróbuj na rozgrzanym silniku czy wtedy będzie ok



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 216 gości