Wskaźnik teperatury - Czy Wy też tak macie ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Anka_27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt gru 29, 2006 19:14
Lokalizacja: Chorzów

Wskaźnik teperatury - Czy Wy też tak macie ?

Post autor: Anka_27 » pt gru 29, 2006 19:27

Dzień dobry wszystkim, bo piszę pierwszy raz na tym forum :) :kwiatek:

Mam do was takie pytanie. Otóż poruszam się Golfem 3 1.9 TDI z 97r. Moje pytanie i zarazem prośba jest nastepująca:
Normalna teperatura silnika mojego autka to 90°C, rozgrzewa się dosłownie w parę minut, po przejechaniu ok 4-5 km i z tego co już się dowiedziała to jest Ok (????).
Zastanawia mnie tylko fakt, że ta wskazówka która pokazuję właśnie temperaturę ma takie delikatne odchylenia - dosłownie 2 milimetry, raz lekko w prawo raz w lewo. Zastanawiam się czy to noramalne, czy może auto mi się przegrzewa i wentylator je schładza, choć jego akurat jeszcze nie miałam przyjemności słyszeć. Auto nie słabnie, jest wszystko tak jak powinno za wyjątkiem tych minimalnych odchyleń. Wskazówka nie odrywa się co prawda od tej srodkowej kreski która wskazuje 90°C ale tak jak napisałam odchyla sie dosłownie na 1-2 milimetry.Przepraszam jeśli napisałam coś nie tak ale inaczej nie potrafię tego wyjaśnić :))
Jeśli możecie to napiszcie mi czy mam się czego obawiać.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pt gru 29, 2006 19:56

Witamy nową koleżankę :kwiat:
Anka_27 pisze:90°C, rozgrzewa się dosłownie w parę minut, po przejechaniu ok 4-5 km
To świetnie i jeśli trzyma te 90 stopni to tylko siecieszyć, bo ludzie miewają z termostatami problemy. Mój też po 3-4 km jazdy (ciągłej) łapie 90 i trzyma je niezależnie czy w korku w lecie, czy przy 170 kmh na mrozie ;)
Anka_27 pisze:dosłownie 2 milimetry, raz lekko w prawo raz w lewo. Zastanawiam się czy to noramalne
Jeśli oscyluje wokół 90 stopni to nic się nie dzieje i nie ma się czym martwić. Jest taka możliwość, że w np na mieście lekko się odchyli jak silnik złapie nieco wyższą temperaturę, ale napewno nie jest to powód do wymiany termostatu, bo można trafić na gorszy (zdarza się, że nowy trzyma 70 stopni i tu jest dopiero kiepa).
Oscylacja wskazówki wynika z naprzemiennego otwierania i zamykania dużego obiegu (dojścia do chłodnicy). W ten sposób termostat reguluje temp. Może to też wynikać ze stylu jazdy (w mieście się wychyli, a w trasie lekko opadnie) ale takie wahania jak u Ciebie są w normie.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
woyteck
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 244
Rejestracja: śr maja 04, 2005 11:47
Lokalizacja: okolice bielska białej
Kontakt:

Post autor: woyteck » pt gru 29, 2006 20:06

Witam
Twój silnik sie normalnie grzeje, mi wskazówka sie nie odchyla ,ale skoro trzyma 90 stopni to nie ma problemu
tak poza tematem to witam trzecia forumowiczkę z Chorzowa, zapraszam do grupy śląskiej :kwiat:


było MK3 1Z 116ps 284Nm - zrobiłem 130 000km bez awarii !!! auto nie do zdarcia
w oczekiwaniu na spadek cen MK6/SuperB

Anka_27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt gru 29, 2006 19:14
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Anka_27 » pt gru 29, 2006 20:31

O dziękuję za wyczerpujące info :)

Natomiast chciałam się odnieść jeszcze do tego co napisał Grzesiekk1982, otóż wydawało mi się ostatnio że właśnie po zjechaniu z trasy wskazówka była odchylona milimetr powyżej 90°C, ale nie jestem tego taka pewna.
Generalnie z tego co napisaliście to nie ma się czym przejmować i jest wszystko normalnie :))

Cieszę się że jak napisał Kolega Woyteck są tu inne kobitki :))



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pt gru 29, 2006 22:16

kobitki sa i uczestnicza aktywnie w zyciu forum. grupa slaska zapraszamy


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pt gru 29, 2006 22:44

Anka_27 pisze:otóż wydawało mi się ostatnio że właśnie po zjechaniu z trasy wskazówka była odchylona milimetr powyżej 90°C
To nie ma znaczenia,, u mnie czasem też ruszy się o poł milimetra. Ale zawsze jest te 90.
Nie masz nad czym się zastanawiać, bo wszystko jest w najlepszym porządku.
Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 150 gości