[mk3 tdi cabrio] jaki rozrząd??jakiej firmy?gdzie tanio?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

syta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 13:13
Lokalizacja: PRZYSUCHA
Kontakt:

[mk3 tdi cabrio] jaki rozrząd??jakiej firmy?gdzie tanio?

Post autor: syta » czw gru 28, 2006 01:16

pewnie już coś takiego jest na forum ale jeszcze raz spytam .
interesuje mnie wszystko o rozrządzie w golfie 3 1,9 tdi silnik 1Z
co kupic przy jakim przebiegu??
gdzie kupić i gdzie wymienić??


SYTA

Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » czw gru 28, 2006 10:55

Kolego rozrząd do golfa Twojego to cena za całość jakieś 200 - 250 zł to normalna cena. W skład ten wchodzi pasek, rolka i napinacz. Normalna cena za wymianę to też około 200 zł - tyle płacę u mechaników z ASO VW AUDI z Katowic. Przy tej wymianie warto wymienić pompę wody ( moja się już pociła a mechanicy mówią, żeby wymieniać za każdym razem z rozrządem , pompa kosztuje od 60-100 zł, zależy z jakiej firmy. Do tego warto wymienić jeszcze zimeringi od strony rozrządu, mi akurat się już dwa pociły a chciałem przejśc z mineralnego oleju na półsyntetyk z mobila. Zrobiłem nim po wymianie jakieś 4 tyś. km i wszystko gra, silnik suchy, nic oleju jak narazie nie wziął, więc jest ok. Mechanik jeszcze wymienił mi jakąś śrubę , którą się powinno wymieniać za każdym razem jak się jakieś koło pasowe sciąga, wymieniłem jeszce paski klinowe i za całą robotę zapłaciłem 200 zł. Oczywiśce auto potem było podpięte pod VAGA i sprawdzone.

Mechanicy z serwisu mówią, żeby pasek wymieniac co około 60 000 km. Myślę , że w to warto zainwestować jeśli chce sie spokojnie i bez stresu jeździć.



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » czw gru 28, 2006 11:27

Mariusz D. pisze:Normalna cena za wymianę to też około 200 zł - tyle płacę u mechaników z ASO VW AUDI z Katowic.
Bezpośrednio w ASO robiłeś? Czy po znajomości? Jeśli 2 przpadek - rzuć namiarem :bigok: ...

Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » czw gru 28, 2006 11:30

Kolego po znajomości, mam bardzo fajnych, dokładnych i bardzo dobrych mechaników, a po pracy w ASO dorabiają sobie w swoim warsztacie w Katowicach.

Na forum nie będę tak rzucał namiarami, bo oni podpisują lojalnościową umowę z konsekwencjami pieniężnymi, jak co mieszkasz w Mikołowie jak ja, podjedziesz do mnie i wtedy Ci dam numer telefonu.



syta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 13:13
Lokalizacja: PRZYSUCHA
Kontakt:

Post autor: syta » wt sty 02, 2007 22:54

no wielkie dzięki jeszcze interesowały by mnie firmy pasków które sa najlepsze i jaka cena symeringów??bo u mnie też sie pocą.


SYTA

Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » wt sty 02, 2007 23:41

Kolego zimeringi to koszt około 10 zł, tak mi mechanik mówił. A paski to np. gates, sa dobre, ja juz taki mam 3 raz i zawsze wszystko było ok.



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » śr sty 03, 2007 18:04

syta, jeśli chodzi o rozrząd do 1z to wkomplecie(pasek i rolka)występują 2 rodzaje i zależy to od nr silnika,osobiście polecam conitecha,ja sam mam taki założony,robocizna kosztowała mnie 150 zł w Opolu a co do tych kompletó to podaję ci niżej
Rozrząd kpl. (pasek + rolka)CONTITECH nr części CT867K2 cena ok 180 zł
od numeru silnika: 289 576 a inny nr silnika będzie ten drugi
CONTITECH nr części CT867K3 cena ok 300 zł



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 140 gości