1Z TDI pokrywa głowicy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jasio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn maja 15, 2006 20:57
Lokalizacja: Koszalin

1Z TDI pokrywa głowicy

Post autor: jasio » śr gru 27, 2006 19:55

Witam!Mam golfa 1.9TDI z silnikiem 1, pokrywa głowicy silnika przykręcona jest od góry przy pomocy 3 szpilek rozmiaru M6 z pod jednej z tych szpilek(ma wysokości uszczelki gumowej pod nakrętką) mam lekki wyciek oleju. Mam pytanie czy odkrecenie nakrętki i wymiana tej gumowej uszczelki wiązać się będzie z wymianą całej uszczelki pokrywy. Nie chcę mieć z małego wycieku duży.Jeden koleś mi opowiadał że spokojne można to zrobić bo pozostałe dwie szpilki będą trzymać, tylko jest jeden warunek silnik musi być zimny.
Z góry dzięki za odpowiedź.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: 1Z TDI pokrywa głowicy

Post autor: RobertP » śr gru 27, 2006 21:55

jasio pisze:Witam!Mam golfa 1.9TDI z silnikiem 1, pokrywa głowicy silnika przykręcona jest od góry przy pomocy 3 szpilek rozmiaru M6 z pod jednej z tych szpilek(ma wysokości uszczelki gumowej pod nakrętką) mam lekki wyciek oleju. Mam pytanie czy odkrecenie nakrętki i wymiana tej gumowej uszczelki wiązać się będzie z wymianą całej uszczelki pokrywy.
uszczelki pokrywy zmieniac nie musisz,
kup komplecik tych gumeczek pod te 3 śruby kosztują cos ok 10zł za komplet
i zmień cały komplet, i dokręcaj z umiarem bo gwinty pozrywasz, a wtedy
trochę lipa albo wymiana szpilki albo jej przegwintowanie na mniejszą Cie czeka...


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

jasio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn maja 15, 2006 20:57
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: jasio » czw gru 28, 2006 19:26

Dzięki za radę spróbuję i ocenię, zrobię to chyba już w Nowym Roku wtedy okaże się co i jak.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 136 gości