DUZY PROBLEM Z TEMPERATURĄ

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Przewodnik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt sie 11, 2006 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

DUZY PROBLEM Z TEMPERATURĄ

Post autor: Przewodnik » sob gru 23, 2006 00:12

WItam wszystkich mamd dziwne pytanie i problem. Otórz mój silniczek miał niedogrzanie więcpostanowiłem wymienic termostat. po demontarzu okazało się ze termostat nie ma uszczelki, więc kupiełm nowy VERNET. przed montarzem postanowiłem go sprawdzić, zalałem go wrzątkiem i nic ani nie drgną. Miałem w domu jescze jeden termostat z jakiegoś forda 1.6 disla. Jego tez zalałem wrzatkiem i pięknie zaczą sie otwierać. Jest identyczny jak ten co kupiłem i jak ten co wymontowałem, zastanawiam się czy nie mógł bym załozyć takiego. temeratura otwaria to 88 stopni a vernet niby ma mieć 87. Gdy verneta gotowałem w garczku to zaczoł się tez otwierac i załozyłem go do golfa. Okazuje się ze to lipa bo silni osiąga 110- 115 stopni i dolny wąż jest nadal zimny. pomózczie kupić nowy termostat czy spróbowac założyć ten od forda?


NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA LECZ LOGO NA MASCE VW I WSZYSTKO JASNE !!!!
Sprzedam przednie wzmocnienie golf 4 bez klimy,

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » sob gru 23, 2006 01:51

jesli ten od forda jest taki sam to mozesz zalozyc. od verneta trzymaj sie z daleka, to jest szajs do kwadratu. wahler jest dobry.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
Przewodnik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt sie 11, 2006 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Przewodnik » sob gru 23, 2006 10:59

sprawdziłęm ten stary i ten od forda w garczku otwierają się przy tej samej temperaturze i na taką samą szczeline. Więc chyba go założe.


NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA LECZ LOGO NA MASCE VW I WSZYSTKO JASNE !!!!
Sprzedam przednie wzmocnienie golf 4 bez klimy,

Awatar użytkownika
kumkwat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob lis 04, 2006 22:41
Lokalizacja: Śląsk - SMI
Kontakt:

Post autor: kumkwat » sob gru 23, 2006 11:14

Ja bym zaniósł tego verneta do sklepu, jest po prostu zwalony. Przyjmą, przynajmniej powinni. :bajer: Zawsze to jakaś kasa.


Jetta pojechała w świat...

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » sob gru 23, 2006 12:56

Przewodnik, zanieś i kase muszą oddać. Więcej nie kupuj z tej firmy bo dużo jest zwrotów na nie proponuje ci termostaty firmy BEHR (btt). W niekórych 1.6 TD wkładali je na pierwszy montaż.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
Przewodnik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt sie 11, 2006 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Przewodnik » sob gru 23, 2006 16:16

Dzisiaj kupiłem orginał wahlera, ze znaczkeim audi vw. wymontowałem verneta wsadziłem je do garczka i o dziwo obydwa zaczeły się otwierac w tej samej tem i samykać tez w tej samej. nie wiedziałem kompletnie co zrobić. ale zamotowałem tego wahlera i o dziwo puszcza przy 90 na skali. tak ze powinno byc wszystko ok. nie wiem co z tym vernetem nie tak??


NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA LECZ LOGO NA MASCE VW I WSZYSTKO JASNE !!!!
Sprzedam przednie wzmocnienie golf 4 bez klimy,

Awatar użytkownika
mlody87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:42
Lokalizacja: Lublin
Auto: MK3 USA Turbo i MK4 GTD
Silnik: auq+
Kontakt:

Post autor: mlody87 » ndz gru 24, 2006 17:10

Przewodnik Ja miałem identyczna sytuacje jak Ty tylko w benzyniaku tez kupiłem verneta i założyłem i bylo 100-110* ,a jak zmieniłem na Wahler-a to wszystko jest elegancko 90*. Widocznie one sie wogóle nie nadają do VW. ps. teraz składam reklamacje na Verneta ;)


VW forever..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 183 gości