[mk2]wysokość sprzegla...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ko_sa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt paź 05, 2004 13:14
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

[mk2]wysokość sprzegla...

Post autor: ko_sa » pt gru 22, 2006 21:46

wiem ze w moim bolidzie bylo wymienione sprzeglo(niestety koles nie potrafil powiedziec czy sama tercza czy z dociskiem) w okolicach stycznia ale gdy chce ruszyc to sprzeglo chwyta nisko nad podloga,oczywiscie nie zaraz,musze kawalek puscic,powiedzmy jakies 15-20 cmj potem jest dlugi jalowy ruch pedalu sprzegla.mam linke z samoregulatorem i chcialem zaciagnac wiedzy jak rozpoznac ze linka jest do wymiany i czy mozna ja wymienic na taka bez samoregulatora?silnik jaki mam to sb!

[ Dodano: Pią Gru 22, 2006 10:03 pm ]
zadam inaczej pytanie,jak wysoko powinno chwytac sprzeglo?wlasnie wyczytalem ze ten luz powinien wynosic ok 15 mm czyli mam rozumiec ze u mnie do wymiany jest linka-oczywiscie najlepiej stwierdzi tomechanik ;) ale najpierw wolalbym wiedziec jak ma wysoko od podlogi mam przestac czuc opor bo moze jestem zbyt przewrazliwiony?dzieki za odpowiedzi!


Volkswagen Transporter 1.6d

Awatar użytkownika
kumkwat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob lis 04, 2006 22:41
Lokalizacja: Śląsk - SMI
Kontakt:

Post autor: kumkwat » sob gru 23, 2006 11:25

Luz - czyli jałowy skok pedału sprzęgła to po ludzku "luz od górnego położenia" czyli taki, że jesteś go w stanie palcem poruszyć w dół, po czym powinienes poczuć opór i powinine miec około 15-20mm. Co do wymiany sprzęgła - jak koleś nie wie, co wymienił, to go poproś o fakturę i/lub pokazanie starej tarczy. Coś mi tu śmierdzi przekrętem.

A kiedy powinno brać? Zaraz po delikatnym puszczeniu pedału.


Jetta pojechała w świat...

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » sob gru 23, 2006 13:05

ko_sa, mnie zawsze mówiono że sprzegło powino brać w połowie ;)


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
ko_sa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt paź 05, 2004 13:14
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: ko_sa » sob gru 23, 2006 23:54

aha no to lipa i musze sie chyba zainteresowac tym sprzeglem bo jak sie czegos samemu nie zrobi to inninapewno tego dobrze nie zrobia!dzieki za odpowiedz!!!wesolych swiat!!


Volkswagen Transporter 1.6d

Awatar użytkownika
mattai
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: sob paź 27, 2007 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: mattai » ndz gru 07, 2008 18:54

a co jak nagle zaczelo chwytac wyzej ... tak powiedzmy powyzej polowy.
Linka/samoregulator czy nagle sie sprzeglo tak mocno zjechalo?


Automania... niekończąca sie opowieść...
Miłość do starych fordów, podzielona przyjaźnią do VW.

Scorpio I 2.0OHC>VW Golf III 1.9TDI(ALE)> Zafira A 2.0DTH16V

djmatys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: pn lis 06, 2006 00:20
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: djmatys » ndz gru 07, 2008 22:38

ja mam podobny problem, z tym że u mnie nie da się ruszyć płynnie, tylko jak już zacznie łapać te 5-10mm od podłogi to szarpie budą, aż nagle gwałtownie złapie... nie ma nad tym żadnej kontroli... :grrr: (o ruszaniu po górke to już nawet nie wspominam....)

Chciałem wymienić linke na manualną, ale NIE PASUJE !! pancerz pasuje OK, ale linka jest zbyt długa... Wsadziłem z powrotem stara linke z samoregulatorem i nie wiem co dalej ? wymiana sprzęgła ??



Awatar użytkownika
mattai
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: sob paź 27, 2007 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: mattai » ndz gru 07, 2008 22:58

Ktos mi wspominal o mozliwosci skrzywienia "lapy" , chyba dotyczy elementu odciagajacego sprzeglo...chyba sie nie obedzie bez wizyty w serwisie, niech sprawdza jak wyglada sprzeglo.
Podobno jak nie padnie to nie ma pewnosci co polecialo. Oszczedzimy sobie klopotow :-)
Ostatnio zmieniony ndz gru 07, 2008 23:11 przez mattai, łącznie zmieniany 2 razy.


Automania... niekończąca sie opowieść...
Miłość do starych fordów, podzielona przyjaźnią do VW.

Scorpio I 2.0OHC>VW Golf III 1.9TDI(ALE)> Zafira A 2.0DTH16V

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 161 gości