Syczenie na zimnym silniku

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

armad30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 15, 2006 13:22
Lokalizacja: Bytom

Syczenie na zimnym silniku

Post autor: armad30 » ndz gru 17, 2006 12:24

Wcześniej tzn. 3 gru. pislaem iż mialem problem, mianowicie na zimnym silniku z prawej strony słychać systematycznie pojawiające się ok co pół sekundy gwizdy. Dziś zam przyczynę, powoduje to pompa wodna. Byłem u mechaników, najpierw zdjeli pasek klinowy aby zabadać czy dźwięk nie dochodzi np. z alternatora. Później zdemontowali pokrywę aby mieć widok na rozrząd i pompę wodną. Gdy załączyłem silnik (samochód był zimny więc defekt występował) mechanik po przez specjalny wężyk zaaplikował do otworu w pompie wodnej parę kropel w-40 wówczas gwizd ucich. Oczywiście tym sposobem usterki nie wyeliminowałem natomiast udało się ją zdiagnozować. Polecono mi aby z tym jeździł gdyż usterka nie jest duża, aż do wymiany rozrządu.
Ostatnio zmieniony sob lip 19, 2008 11:30 przez armad30, łącznie zmieniany 1 raz.


fred

Awatar użytkownika
mlody391
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz lip 06, 2008 23:53
Lokalizacja: Kielce

Post autor: mlody391 » sob lip 19, 2008 01:59

u mnie w mk4 syczy pasek rozrzadu jak psiknalem na pasek czyms pokroju wd40 to przestaje bylem z tym u mechanikow dwoch jeden mowi ze napisy na pasku tra o rolki albo ze rancik paska trze , drugi ze napinacz xD bardzo mnie denerwuje to syczenie chcialbym sie tego pozbyc... pozdro



peter2906
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 04, 2008 13:26
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: peter2906 » sob lip 19, 2008 18:43

mlody391 pisze:u mnie w mk4 syczy pasek rozrzadu jak psiknalem na pasek czyms pokroju wd40 to przestaje bylem z tym u mechanikow dwoch jeden mowi ze napisy na pasku tra o rolki albo ze rancik paska trze , drugi ze napinacz xD bardzo mnie denerwuje to syczenie chcialbym sie tego pozbyc... pozdro
U mnie tez jest to syczenie na zimnym ale za nic nie psikalbym na pasek rozrzadu czyms w rodzaju WD-40.Chyba ze chcesz zeby pasek przeskoczyl to rob tak dalej.......



Awatar użytkownika
yoobi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pn lip 17, 2006 22:12
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Post autor: yoobi » sob lip 19, 2008 18:57

Nie wolno psikać niczym po pasku rozrządu !!!! Ma być suchy.
Takie psikanie go osłabia.

Pozdrawiam
yoobi


OSPF chodzi własnymi ścieżkami. :-)

Awatar użytkownika
mlody391
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz lip 06, 2008 23:53
Lokalizacja: Kielce

Post autor: mlody391 » ndz lip 20, 2008 00:12

nie psikalem na rolki czy na zabki paska psiknalem wodnistym sprayem nie jakims tlustym specyfikiem na napisy na pasku. po pisknieciu ucichl po sekundzie wysechl i znowu syczal i nie wiem czy to wina paska czy rolek czy jeszcze czego



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 144 gości