[MK2] turbina jest zalana olejem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

adi306
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lis 18, 2006 15:14
Lokalizacja: lubuskie
Kontakt:

[MK2] turbina jest zalana olejem

Post autor: adi306 » pt lis 24, 2006 23:06

Witam wszystkich mam pytanko . Po zdieciu gumowego weza z turbiny zobaczylem zachlapany przewod i turbine olejem .cz znajdujacy sie olej w turbinie jest normalnym zjawiskiem ,a jak nie to jakie sa tego przyczyny prosze o wszelkie opinie
POZDRAWIAM



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » sob lis 25, 2006 00:12

tomcio666 pisze:Minimalnie spocone od oleju może być ale zachlapane nie bardzo, myślę że zdycha uszczelnienie turbiny, trza ją zregenerować
dokładnie :))

A ile bedzie kosztować taka regeneracja ???



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » sob lis 25, 2006 00:37

To_mas pisze:A ile bedzie kosztować taka regeneracja ???
Standardem jest 7 stówek, ale zapewne się uda znaleźć taniej...
A ogólnie bierze CI olej? Ja też mam troszke oleju w wężach do ICka, ale co 10 tys między wymianami nie dolewam nic, mimo, że mam zapocone pod uszczelniaczem wału.
Jeśli nie zużywa oleju to nie ma się czym przejmować, tylko dbać o tą turbinkę jak należy (jazda na zimnym, gaszenie silnika itp żelazne zasady) i będzie się trzymać.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » sob lis 25, 2006 15:25

adi306,
Powycieraj ten olej i sprawdz za kilka dni . Chodzi o to żebyś się nie pospieszył z wymiana turba. Może ten olej zalega tam od dłuższego czasu. :wink:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

adi306
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lis 18, 2006 15:14
Lokalizacja: lubuskie
Kontakt:

Post autor: adi306 » sob lis 25, 2006 19:57

aby powycierac musial bym zdemontowac turbine a cz z tym uszczelka pod glowicom ma cos wspolnego



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » ndz lis 26, 2006 06:42

Nie nie ma. :bigok:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
marcinoGTI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: pn maja 15, 2006 16:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: marcinoGTI » ndz lis 26, 2006 10:38

adi306 pisze:aby powycierac musial bym zdemontowac turbine a cz z tym uszczelka pod glowicom ma cos wspolnego
Obmyj turbinke, wymien filtr powietrza i pojezdzij kikla dni. Jak tak zrobisz o napisz czy jest olej (w gumowym przewodzie ktory idzie od filtra powietrza do turbo) to pomyslimy co moze byc.

Pozdrawiam


Kontakt GG 2331324
Kontakt kom. 696-028-242
http://www.vwdolnyslask.pl/ ZAPRASZAMY :D

Obrazek

Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

Post autor: Darayavahus » ndz gru 10, 2006 22:49

Ja mam podobny problem. Chlapie olejem aż (nie)miło. Tak się zastanawiem... używane turbiny chodzą po 200-300zł. Niestety jak się coś kupuje to jest duże prawdopodobieństwo, ze nie będzie lepsza niz ta co teraz jest przy silniku. Regeneracja to (bardzo) droga bajka. 700 to prawie 18% wartości samochodu. Czy któś próbował ratować turbinę własnymi siłami? Są moze do nabycia zestawy uszczelek ew. części które się zużywają? Myślę, ze warto by było spróbować coś zrobić własnymi siłami a jak nie wypali to szukać w miarę sensownej dmuchawki używanej.


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » pn gru 11, 2006 13:32

Zobacz czy ma luz wirnik. Na boki może być tyci, wzdłużny nie. Olej może być z odpowietrzenia klawiatury dlatego jak koledzy piszą przemyj zobacz. Na pocieszenie w moim 1V+ turbo ma leki luz na boki i jest zachlapane olejem na 7,5 tyś bierze 0,7 litra !!
marcinoGTI, pamietasz nasz spór o własno reczne regenerowanie turbiny za pomocą zestawu naprawczego. Właśnie zregenerowałem tak turbinę i nic nie musiałem wyważać !! Obecnie silnik jest na dotarciu i bujam go do 4 tyś. i co zauważyłem to że ten świst jest głośniejszy przy wyższych obrotach ale regeneracja kosztowała mnie 150 zł zestaw naprawczy i 30 zł koledzy z PKS wzieli za zmianę.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

Post autor: Darayavahus » pn gru 11, 2006 19:22

vw_vandal pisze:Olej może być z odpowietrzenia klawiatury
Czy dobrze rozumiem, ze jest to pokrywa zaworów a dokładniej wyłażący z tego wężyk i idący spowrotem do turbiny? Tak się zastanawiam, bo ściągnąłem węże z turbiny dzisiaj, z tego odpowietrzenia też i zobaczyłem, ze ona jest sucha w środku. Troszkę ją pomęczyłem bez wężów, dmucha jak się patrzy, ładnie pogwizduje ale ani kropelki oleju nie wypluwa. Jeśli to faktycznie odpowietrzenie to jak sobie z tym fantem poradzić. Prawodopodobnie mam uszczelkę pod klawiaturą do wymiany więc bym to za jednym zamachem zrobił.
vw_vandal pisze:regeneracja kosztowała mnie 150 zł zestaw naprawczy
A czy pochwalisz się skąd owy zestaw sobie załatwiłeś? Wczoraj na Allegro znalazłem za 450zł http://www.allegro.pl/show_item.php?item=136499374
Ktoś lekko przesadził chyba z tą ceną ale 150 to już konkretniej jest.


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » wt gru 12, 2006 11:11

Darayavahus, czegoś nie rozumiem jeżeli masz sucho w odpowietrzeniu turbina nie pluje olejem to czego szukasz ?? U mnie ściągając wąż miedzy turbiną a kolektorem dam po gazie to przystawiając rękę to wylotu turbiny chlapie delikatnie olejem. Oleju ubywa 0,7 litra na zmianę mi się wydaje, że to nic jak na 17 letnie auto i przebieg 320 tyś.
Co do zestawu naprawczego kiedyś byłem u kolegi, który jest mechanikiem w PKS i mieli dostawe właśnie części do turbin bo sami regenerują turbiny w autobusach spytałem się tego przedstawiciela czy nie ma do mk2 pogrzebał i wynalazł i oddał za 150 zł. A co do tych zestawów naprawczych z Allegro to jak dla mnie są za drogie bo nie które firmy co regenerują turbiny sprzedają do mk2 za 550 zł i nie trzeba wysyłać swoich starych. Taką firmą jest TurboTech z Poznania też kiedyś kupowałem od nich turbine i chodzi do dzisiaj ale spotkałem się z opinią że nie raz odwalali manianę, więc różnie jest.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

Post autor: Darayavahus » wt gru 12, 2006 16:01

vw_vandal pisze:Darayavahus, czegoś nie rozumiem jeżeli masz sucho w odpowietrzeniu turbina nie pluje olejem to czego szukasz ??
No właśnie nie mam tak za bardzo sucho w odpowietrzeniu. Jak turbinę całkiem odłączyłem od węży to była sucha i nie chlapała. Mam wrażenie, ze to z odpowietrzenia ciągnie olej do turbiny która go pacha dalej do IC i silnika. Ciekawa sprawa, bo turbina sama w sobie jest sucha a węże praktycznie wszystkie zaolejone, i to tak świeżo. Zrobie eksperymenta jeszcze, zeby z podłaczonym odpowietrzeniem sprawdzić czy chlapie czymś.


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

Awatar użytkownika
marcinoGTI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: pn maja 15, 2006 16:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: marcinoGTI » wt gru 12, 2006 17:13

vw_vandal pisze:Zobacz czy ma luz wirnik. Na boki może być tyci, wzdłużny nie. Olej może być z odpowietrzenia klawiatury dlatego jak koledzy piszą przemyj zobacz. Na pocieszenie w moim 1V+ turbo ma leki luz na boki i jest zachlapane olejem na 7,5 tyś bierze 0,7 litra !!
marcinoGTI, pamietasz nasz spór o własno reczne regenerowanie turbiny za pomocą zestawu naprawczego. Właśnie zregenerowałem tak turbinę i nic nie musiałem wyważać !! Obecnie silnik jest na dotarciu i bujam go do 4 tyś. i co zauważyłem to że ten świst jest głośniejszy przy wyższych obrotach ale regeneracja kosztowała mnie 150 zł zestaw naprawczy i 30 zł koledzy z PKS wzieli za zmianę.
Pamietam pamietam :) To byly inne czasy. Ja zaczynalem dopiero bywac na forum. Do dzis dnia jestem tego samego zdania co wtedy ale jakos tego nie komentuje. Jezeli sie konus NP. turbina rozleci to bedzie tylko i wylacznie jego wine :) Jezeli Tobie sie udalo to sie ciesze :) Miales szczescie i zaoszczedziales kilka groszy :)

Pozdrawiam i powodzenia


Kontakt GG 2331324
Kontakt kom. 696-028-242
http://www.vwdolnyslask.pl/ ZAPRASZAMY :D

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości