[MK III] Tarcie z okolic skrzyni

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
fructo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 17:18
Lokalizacja: ..
Kontakt:

[MK III] Tarcie z okolic skrzyni

Post autor: fructo » wt gru 05, 2006 18:49

Witam

Mam pytanie i prosze o konkretne przmeyslane odpowiedzi a nie typu sprawdz klocki itp :) bo to wszystko juz sprawdzilem

A wiec mam nastepujacy problem---przy 100-120km/h czuje tarcie na kierownicy--zazwyczaj jak wchodze w łuk ( sprawdzalem lozyska to nie to) . Slysze tez mocne przerywane tarcie gdy na jedynce puszcze sprzeglo i auto bez gazu ciagnie---odglos wydobywa sie kolo kola od strony kierownicy tak jakby cos o cos szurało. Czy to cos ze skrzynią biegów--mechanizmem roznicowym ( bo tez taka opinie uslyszalem) , slyszalem tez ze kolo dwumasowe. Dodam ze mam sprzeglo i lozysko oporowe nowe bo tez slyszalem od jednego ze to moze byc to.


Wszyscy tylko BRAK MOCY I BRAK MOCY :)

zloty60
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: zloty60 » wt gru 05, 2006 20:01

Moze przegub! A jak skrecisz kola na maxa np. w lewo ( w prawo) i zaczynasz jechac to tez chroboli?


CB :) BEZ TEGO SIE NIE RUSZAM !!!!!!!!!

Awatar użytkownika
fructo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 17:18
Lokalizacja: ..
Kontakt:

Post autor: fructo » wt gru 05, 2006 20:06

no raczej nie---przeguby maja przejechane okolo 30tys km--chodzi o to ze na luzie nie chroboli--tak jak mowilem---ciągnie na jedynce i wtedy jest chrobotanie przerywane


Wszyscy tylko BRAK MOCY I BRAK MOCY :)

zloty60
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: zloty60 » wt gru 05, 2006 20:35

Nie chce Cie martwic bo moze wcale nie mam racji ale mialem cos podobnego kiedys w 1Y.W skrzyni jest tzw.SATELITA.i ona osadzona jest i w aluminiowym takim trzpieniu i chcac nie chac z biegiem czasu u mnie rzeziło rzeziło i wy***ało w skrzyni dziure.Pekla obudowa i okazalo sie ze jest to nie naprawialne.Kupilem druga skrzynie....

Ale moze to nie to bo piszesz ze u Ciebie rzezi przy 100-120.Hmmm...


CB :) BEZ TEGO SIE NIE RUSZAM !!!!!!!!!

Awatar użytkownika
fructo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 17:18
Lokalizacja: ..
Kontakt:

Post autor: fructo » wt gru 05, 2006 22:44

Zabardzos ie nie znam----odstawiam w weekend auto do mechanika--moze on cos wyczaii--czy kupujac "nowa" uzywana skrzynie sprawna wszystkie te problemy znikną??


Wszyscy tylko BRAK MOCY I BRAK MOCY :)

zloty60
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: zloty60 » czw gru 07, 2006 12:55

Powiem tak.Jesli to satelita poleciala (wybilo to aluminiowe miejsce) to 9 na 10 skrzyn z taka awaria jest do wywalenia.Moze to synchronizator.Moze mechanior cos ci znajdzie.Moze to wcale nie skrzynia.A jak juz bedziesz kupowal to umow sie tak zeby mozna ja bylo oddac w razie czego.Najlepiej kupowac u takich co sprowadzaja skrzynie i silniki (jest jakas tam gwarancja powiedzmy na 6 miechow i czasami proponuja montaz gratis) , bo na szrotowisku to raczej nie zechca jej spowrotem.


CB :) BEZ TEGO SIE NIE RUSZAM !!!!!!!!!

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » czw gru 07, 2006 15:33

Ja bym stawiał na mechanizm różnicowy.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 151 gości