[MK3] "sportowy" wydech do TDI - jest sens???

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marcin-kielce
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: śr gru 14, 2005 12:56
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: marcin-kielce » pn mar 20, 2006 09:14

Podejrzewam, że w TDI efekt można uzyskać właśnie tylko jak sie wytnie wszystkie tłumiki i wstawi ostatni przelotowy. Turbina ma to do siebie, ze bardzo wycisza silnik.



Awatar użytkownika
Rapix
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2447
Rejestracja: pt paź 15, 2004 17:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: Rapix » pn mar 20, 2006 17:05

Kurcze tak wiec nie wiem jakiej srednicy u siebie zrobic czy 2,5 czy mniejszy... Nie chce za glosno ale chce zeby był i przyrost KM I NM :bigok: :bajer:



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pn mar 20, 2006 17:24

marcin-kielce pisze:Turbina ma to do siebie, ze bardzo wycisza silnik.
zgadza sie nie nie uzyskasz tak roznego dziwieku znaczy basowego jak np w zwyklym dieselku:D:))) a juz o porownaniu do benzyny to nic nie mowie :)



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » pn mar 20, 2006 17:40

Rapix, a jaki jest seryjnie w aaz? bo w golfie 3 aaz jest _chyba_ kolo 50mm, jak juz robic to cos wiekszego ;)


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
Rapix
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2447
Rejestracja: pt paź 15, 2004 17:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: Rapix » śr mar 22, 2006 23:13

A nawet nie wiem... ale wpierdziele 2,5 jak szalec to szalec :bigok:



Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » pn gru 04, 2006 16:00

panowie ma ktos jakis rysunek techniczny wydechu w mk3 TDI AHU ? :) wydech rozlecial sie wiec trzeba myslec nad przelotowym. A jak przelotowy to z nierdzewki - dostep mam, goscia co podegnie wyspaa rowniez :) tylko musi wiedziec jak i tu mam problem. Musze miec jakis wzor - rysunek badz inna dokumentacje



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » sob sty 06, 2007 12:08

Chyba niewiele jest zakładów gdzie mają giętarki do rur 2,5''. Zastanawia mnie sens montażu tak luźnego wydechu. Turbinie raczej na dobre nie wyjdzie jeżeli nie będzie miała żadnego oporu bo jak się za mocno rozkręci to się w wydech wkręci i :ass: Ja wyrzuciłem wszystkie tłumiki i kata zostawiając tylko przelotowy na końcu i oprócz szybszego wkręcania od dołu nie ma specjalnej rewelacji jeśli chodzi o efekty dźwiękowe (turbo ładnie gwiżdże i tyle). Może lepiej puścić gołą rurę bez tłumików ale o standardowej średnicy po co zaraz taką rynnę zapodawać. Silniki TDI to nie VR6 i ładny sound z nich nie popłynie. Musiałby się wypowiedzieć jakiś spec który z wydechami pracuje na codzień. Wiem że w przypadkach gdy auto ma kata blisko turbiny to nie powinno się go wyprówać tylko zastępuje się starego nowym. Świst turbiny akurat należy do przyjemnych ale praca silnika stała się u mnie głośniejsza. Spróbuję wyrzucić na próbę ostatni przelotowy tłumik i zobaczę jak będzie z samą rurą o standardowej średnicy. Po wszystkim napiszę jaki efekt.



Awatar użytkownika
covacsxxx
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 10:17
Lokalizacja: Sokółka/Białystok
Kontakt:

Post autor: covacsxxx » pn sty 22, 2007 15:58

Rapix, ja teraz tez tak mysle zeby wydech zrobic.....i tez tak sie zastanawiam nad 2.5


[img]http://img387.imageshack.us/img387/3857/covacsxxxmp9.png[/img]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 218 gości