GOLF III 1.9TDI silnik 1Z długo spada z obrotów

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

husio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: sob lis 11, 2006 16:24
Lokalizacja: Białystok

Post autor: husio » pn lis 13, 2006 18:48

ok zastanowie sie;) muszę jeszcze zdiagnozować czy mam popsuty czujnik czy wskaźnik od temp. bo nie pokazuje mi wiecej niz 70stopni;(
dzieki i pozdrawiam



Awatar użytkownika
jaceksuper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt lut 28, 2006 15:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: jaceksuper » pn lis 13, 2006 19:29

Hej husio, ja też mam to z temperaturką, sprawdziłem, że czujnik jest ok czyli termostat walnięty (cały czas otwarty). Proponuje włączyć silnik i niech pochodzi troche potem go podgrzać do momentu załączenia się wentylatora, i spojrzeć na wskaźnik temperatury, powinno być 90 kilka stopni. Jeśli nie chcesz go grzać stojąć to załóż karton na chłodnice i jedź. Jak zobaczysz ze temp jest troche wiecej niz 90 prawie to zobacz czy went sie załączył. Jeżeli tak to czujnik wporzo. :)



husio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: sob lis 11, 2006 16:24
Lokalizacja: Białystok

Post autor: husio » wt lis 14, 2006 20:43

hejka;) mówisz że ty też tak masz, ja jeszcze nie sprawdziłem mierniczkiem tego czujnika bo zawsze jakoss cos wypada innego, ale ten sposób z grzaniem go do momentu właczenia sie wentylatora to dobry pomysł bo od razu sprawdze czy i wskaźnik jest dobry;) bo moze to on jest walniety;)...
mówisz ze to moze terrmostat...tylko w samochodzie szybko robi sie ciepło i jak sprawdzałem dolna rure od chłodnicy to była tylko letnia tak gdzieś po 8-10km, czyli tak jakby termostat działał, dziwne.... w każdym razie powyżej 70stopni jeszce nie było... zobacze jak go wygrzeje do właczenia sie wentylatorów;);)
pozdrawiam bede informował co i jak;) :bajer:

[ Dodano: 14 Lis 2006 19:49 ]
aha jeszce jedno mam wrażenie jakby samochód pracował na ssaniu;( co to moze oznaczać....
ale chyba bez diagnozy komputerowej się nie obedzie;(
bede musiał kupić sobie ten interfejs do kompa i zobaczę



Awatar użytkownika
jaceksuper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt lut 28, 2006 15:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: jaceksuper » wt lis 14, 2006 23:23

Sprawdzając w taki sposób żeby go grzać aż do włączenia wentylatora sprawdzisz czy czujnik temperatury jest dobry. Chyba że czujnik wetkniety w chlodnice który steruje wentylatorem tez jest walniety to jest F18 i załącza I bieg wentylatora przy 92 stopniach. U mnie załączył sie jak wskazówka była troche za 90. czyli czujnik temp dobry. A na przykład tak przy 80st to dolna rura była tak gorąca i przy 70 tez była ciepła bardzo, a termostat powinien puszczac przy 87 stopniach.
Jeszcze jedna metoda zeby srpawdzic czy tremostat puszcza zbyt wczesnie. Spróbuj dogrzać go do 70-80 stopni na postoju. Wtedy jedź golfikiem dość szybko, albo nawet nie az tak szybko. Jeśli temp. bedzie spadać to znaczy że chłodnica chłodzi płyn w obiegu czyli termostat przepuścił.
husio pisze:aha jeszce jedno mam wrażenie jakby samochód pracował na ssaniu;( co to moze oznaczać....
no własnie co to znaczy ze jedzie jak na ssaniu? bo nie wiem o co chodzi.

pozdr.



husio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: sob lis 11, 2006 16:24
Lokalizacja: Białystok

Post autor: husio » śr lis 15, 2006 17:37

witam po prostu wydaje mi sie jakby cały czas ciagna, nawet na tuch niby wolnych obrotach np. jak stoje na skrzyżowaniu i ruszam to praktucznie bez gazu i samochod ciagnie


aha tak przy okazji to co oznacza jak przed zapaleniem na wyświetlaczu pojawia sie IN01 wiem ze to kontrola ale co trzeba konkretnie wymienić???



Awatar użytkownika
jaceksuper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt lut 28, 2006 15:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: jaceksuper » śr lis 15, 2006 19:32

husio nigdy nie jezdziłem na ssaniu i nie wiem co to jest, az glupio sie przyznac :P, ale ty moze ruszasz na półsprzęgle dlatego bez gazu jedziesz. IN01 to jest coś z inspekcją olejową, dokładniej upłynął ten przebieg na który została przewidziana zmiana oleju chyba, po zmianie oleju kasuje sie to i nastawia na nowo. :) poszukaj na forum kasowanie inspekcji
pozdr.



husio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: sob lis 11, 2006 16:24
Lokalizacja: Białystok

Post autor: husio » czw lis 16, 2006 22:09

witam sprawdziłem zagrzałem go do 90stop, tam wskażnik pokazał i troszke powyżej załączył sie wentylator czyli ma zje.... termostat albo po prostu jest taka pogoda i dochodzi mi tylko do 70stopni ale raczej na 100% termostat;(

trochę duzo roboty, ale trudno trzeba będzie wymienic;(

pozdrawiam i dzięki wszystkim za pomoc



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 246 gości