[mk3 1.9 TDI] strasznie nierowna praca..

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

BanekX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw sie 31, 2006 16:43
Lokalizacja: Bolesławiec

[mk3 1.9 TDI] strasznie nierowna praca..

Post autor: BanekX » śr lis 08, 2006 11:53

Witam, mam problem z golfikiem (swiezy nabytek).

Sprawa wyglada tak: Rozgrzewam swiece i odpalam golfika bez najmniejszego problemu ( jak pszczoleczke ). Auto calyczas stoi powiedzmy okolo minuty (950rpm) i nagle wciskam mu gaz wykrecajac silnik do 4tysiecy obrotow i natychmiast puszczam i tu zaczyna sie problem.. podczas opadania obrotow slychac nierowna prace silnika, cala buda sie trzesie. Na koniec silnik zazwyczaj gasnie albo zatrzymuje sie przy 950rpm trzasac golfikiem jak jakims traktorem. Jezeli zgasze autko i odpale ponownie objawy nie ustaja. Trzeba je zgasic na jakas minute i znow odpalic wtedy wraca wszytko do normy (no chyba ze znow przekroczy sie te 4000rpm)

dodatkowo w miedzy czasie z wydech kapie mu jakas czarna maz i jest jej zdecydowanie wiecej niz w innych Dieslach z ktorymi mialem doczynienia. Przeieg ma niby 180tys.



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr lis 08, 2006 12:34

BanekX pisze:Rozgrzewam swiece i odpalam golfika bez najmniejszego problemu [..] stoi powiedzmy okolo minuty (950rpm) i nagle wciskam mu gaz wykrecajac silnik do 4tysiecy obrotow
ło matko.... ale robisz kuku dieselkowi - po co go tak katujesz na zimnym silniku ?



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » śr lis 08, 2006 12:37

BanekX pisze:Auto calyczas stoi powiedzmy okolo minuty (950rpm) i nagle wciskam mu gaz wykrecajac silnik do 4tysiecy obrotow
:panna:



Awatar użytkownika
RALFI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 19, 2005 14:08
Lokalizacja: W-WA

Post autor: RALFI » śr lis 08, 2006 13:53

Wykończysz silnik, tdi na zimnym nie wolno gazować, pozdr.



Awatar użytkownika
Pruszkowiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1449
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 21:02
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Kontakt:

Post autor: Pruszkowiak » śr lis 08, 2006 14:06

Ja też tak kiedyś raz zrobiłem i miałem takie same objawy i powiedziałem NIGDY WIĘCEJ To jest morderstwo dla TDI takie gazowanie na zimnym silniku.Turbina dostaje ostro.NIE RÓB TEGO WIECEJ!!!



Awatar użytkownika
Bula88
Forum Master
Forum Master
Posty: 1097
Rejestracja: wt cze 21, 2005 17:13
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE
Kontakt:

Post autor: Bula88 » śr lis 08, 2006 14:27

BanekX, powiem Ci tylko tyle, Twoj silnik wymaga remontu, masz problem z glowica a mianowicie z zaworami, sa tam dwie sprezyny i na zimnym silniku niemoga one utrzymac cisnienia, nalezy je wymienic, choc moze byc i taka sytuacja w ktorej ja sie spotkalem. kumpel przyprowadzil do mnie do naprawy 1z i mial takie same objawy jak Ty, zwalilem glowice i patrze a tam tylko po jednej sprezynie zalozone :mlotek: okazalo sie ze Turki go zrobili na sprzedaz i zalozyli tylko po jednej :helm: wiec mam nadzieje ze naswietlilem Ci sprawe :bigok:



Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: rob555 » śr lis 08, 2006 15:56

Sprawdz cisnienie oleju. Jak szklanki sie podwieszaja objaw jest podobny.


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

BanekX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw sie 31, 2006 16:43
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: BanekX » śr lis 08, 2006 16:16

a moze powiecie jeszcze jaki jest orientacyjny koszt tych sprezyn i usluga jakiegos magika mechanika co to poprawic da rade ( a nie tylko dobic do konca )

[ Dodano: 08 Lis 2006 15:31 ]
ps mam tez reanault megane 1,9 dti i tam nic takiego sie nie dzieje. na tych 4000rpm to ja go nie trzymam. wiec nie wiem czy to az takie zabojstwo dla silnika/turbiny. Chyba nie powiecie ze kazdy z was wpierw grzeje sobie swiece minute, pozniej odpalacie silnik i czekacie 20minut az sie nagrzeje?:P a zeby rozbujac auto to tez chyba trzeba dodac gazu? sami piszecie ze 90*C silnik nabiera dopiero po przejechaniu 4-5km. serio przez ten dystans wszyscy korkujecie miasta? Nie mowie to o deptaniu na maxa ale na pewno musicie czasem dodac gazu i te 3000rpm dobijecie i czy zeczywiscie te 1000rpm wiecej przez ulamek sekundy bez obciazenia moze wywolac taki skutek jak wyzej pisalem? Dlatego prosze o sensowne odpowiedzi. No chyba ze wszyscy jestescie bez winy (jak to mowia kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamien?) nigdy nie sprawdzaliscie v-max waszych dieselkow (bo tego na 2000-3000rpm nie da sie sprawdzic) nigdy nie ruszaliscie ostro spod skrzyzowania i niedajboze z piskiem opon. lejecie tylko na autoryzowanych stacjach paliw i wogole robicie wszytko co najlepsze dla waszego silnika.

moim zdaniem silnik nie zepsuje sie od tego ze raz mu sie pedal wcisnie i pusci. I to tylko po to zeby zobaczyc czy dalej bedzie gas i dziwnie chodzil.

Ja sie pytam powaznie bo wiem ze cos jest nie tak. a moze to byc wina np filtra ropki? lub jakis innych? czy to raczej beda te sprezyni?

[ Dodano: 08 Lis 2006 15:38 ]
ps. ze to niezdrowe dla silnika to wiem. nie musicie o tym mnie informowac. pierwszy taki objaw byl jak autko choodzilo nawet okolo 5minut. lekko gazu dostalo do 2000rpm sprawdic czy bedzie kopcilo jak parowoz. na koniec raz a pozadnie i ... zonk



Awatar użytkownika
jaceksuper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt lut 28, 2006 15:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: jaceksuper » śr lis 08, 2006 22:07

BanekX pisze:Chyba nie powiecie ze kazdy z was wpierw grzeje sobie swiece minute

Cześć BanekX. świece żarowe to sie grzeje tyle ile pokazuje kontrolka ewentualnie dwa razy powtórzyć jak jest bardzo zimno.
BanekX pisze:pozniej odpalacie silnik i czekacie 20minut az sie nagrzeje?:P
O ile mi wiadomo tdi gdy pracuje na jałowym nigdy nie osiągnie temperatury pracy, tak jak mowisz trzeba jechać. TDiesle nie lubią pracować na wysokich obrotach gdy są zimne, dlatego po odpaleniu, przynajmniej ja przez 5 do 8 min staram sie nie przekraczać 2000rpm do 2500rpm. Wtedy jeszcze trwa faza afterglow świec żarowych, co pomaga dogrzać silnik. Olej jest zimny nie zbyt dobrze smaruje, turbo przy 4000rpm kreci sie jak szalone i moze nie jest zbyt dobrze smarowane.
A tak przy okazji to przy 2000rpm na 5 biegu to mam coś koło 100km/h o ile sie nie myle, wiec mozna jezdzić te 8 min z predkością do 120km/h, jak sie rozgrzeje to go mozna deptać ile wlezie.
Niestety na Twoje problemy nie znam panaceum.



BanekX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw sie 31, 2006 16:43
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: BanekX » czw lis 09, 2006 02:24

A tak przy okazji to przy 2000rpm na 5 biegu to mam coś koło 100km/h o ile sie nie myle, wiec mozna jezdzić te 8 min z predkością do 120km/h, jak sie rozgrzeje to go mozna deptać ile wlezie.
Niestety na Twoje problemy nie znam panaceum.
mi sie wydawalo ze ciagniecie diesla do V-Max dobrze mu nie sluzy;) NVM


nikt wiecej nie mial takich problemow wczesniej?? Tak wlasciwie to ten DTI nie jest moj a kuzyna.. jeszcze nie zarejestrowany nawet.



Awatar użytkownika
jaceksuper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt lut 28, 2006 15:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: jaceksuper » czw lis 09, 2006 11:44

BanekX pisze:mi sie wydawalo ze ciagniecie diesla do V-Max dobrze mu nie sluzy;) NVM
Chodziło mi raczej że można sobie przyśpieszać mocno, na swiatlach rwać, i jeździć szybko. Co do vmax to nie znam przeciwwskazań zeby go nieraz nie przegonic na vmax, tylko zeby sie nie przegrzał. Wszystko co pisalem dotyczyło golfika, ale moze i podobnie jest w meganie



barca90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob lis 26, 2005 11:46
Lokalizacja: Beskidy
Kontakt:

Post autor: barca90 » czw lis 09, 2006 12:01

BanekX pisze:Chyba nie powiecie ze kazdy z was wpierw grzeje sobie swiece minute, pozniej odpalacie silnik i czekacie 20minut az sie nagrzeje?:P a zeby rozbujac auto to tez chyba trzeba dodac gazu? sami piszecie ze 90*C silnik nabiera dopiero po przejechaniu 4-5km
Nie chodzi o to żeby grzać Świece nie wiadomo jak długo. Po zgaśnięciu kontrolki odpalić i niech silniczek pochodzi sobie z minutkę na biegu jałowym. Dopiero potem spokojnie sobie jechac nie przekraczać 2500 obr. nie przyspieszać gwałtownie tylko lekko go rozpędzać. I tak niech sie motorek nagrzeje a potem możesz go grzać lie mu fabryka dała. To jest recepta na to żeby motorek pojeździł trochę dłużej. Natomiast twoje odpalanie i przegazówa motorka do 4000 tyś obr. nie wróży nic dobrego i już niedługo możesz skie przekonać że turbawkę trzeba wymienić lub jakiś pierścionek sie złużył i tyle. NIe musisz na forum nikogo słuchać. Tutaj wszyscy poprostu Ci dobrze radzą. Jest tu wiele ludzi którzy jeżdzą Dieslami bardzo długo albo są mechanikami i znają sie na rzeczy.



BanekX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw sie 31, 2006 16:43
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: BanekX » czw lis 09, 2006 22:39

jej ja chcialem sie tylko dowiedziec co moze byc przyczyna tego szarpania. bo rady eksploatacyjne diesli to znam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 180 gości