[MK3 AFN] Problem z alternatorem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kow@l
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 13:55
Lokalizacja: Śląsk

[MK3 AFN] Problem z alternatorem

Post autor: kow@l » ndz lis 05, 2006 14:20

Witam!!! Mam pewien problem od pewnego czasu z moi Tdi!!! Samochód jest na zimnym silniku przez krótki okres słychać jakieś dziwne drgania, klepanie z okolic alternatora. Problem również powraca gdy jest ciepły silnik pod obciążeniem tj klima, światła itp.... poradzcie coś czy to jest coś poważnego i czym to może być spowodowane??? silnik AFN 110ps
Ostatnio zmieniony pn lis 06, 2006 00:11 przez kow@l, łącznie zmieniany 1 raz.



konrad03
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw sie 03, 2006 18:43
Lokalizacja: BOchnia
Kontakt:

Post autor: konrad03 » ndz lis 05, 2006 16:40

W 99% uszkodzony jest napinacz paska wielorowkowego



ludek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob sie 05, 2006 01:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ludek » ndz lis 05, 2006 18:01

konrad03 pisze:W 99% uszkodzony jest napinacz paska wielorowkowego
nie koniecznie
Ostatnio przerabiałem ten temat w moim golfie i wszystko wróciło do normy po wymianie koła pasowego alternatora. Miałem zapieczone sprzęgiełko nie było tzw. wolnego koła
Sprawdz u siebie czy ty tez masz w alternatorze koło pasowe ze sprzęgiełkiem bo widze ze masz taki sam silnik
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



rafek81

Post autor: rafek81 » pn lis 06, 2006 00:25

Protestuje... nie zgadzam sie.. liberum veto... mialem/mam to samo.. wymienilem napinacz... rolke.. tulejki... i dalej do samo... kola pasowego altka jeszcze nei wymienialem.. ale jesli kolo ma sprzegielko to raczej sklanial bym sie w te strone..



ludek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob sie 05, 2006 01:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ludek » pn lis 06, 2006 00:40

rafek81 pisze:Protestuje... nie zgadzam sie.. liberum veto... mialem/mam to samo.. wymienilem napinacz... rolke.. tulejki... i dalej do samo... kola pasowego altka jeszcze nei wymienialem.. ale jesli kolo ma sprzegielko to raczej sklanial bym sie w te strone..
Więc musisz sprawdzić czy twoje koło pasowe ma ten sam wygląd co na zdjęciu jesli tak to musisz zdjąć pasek wielorowkowy i spróbowac przekręcić kołem i sprawdzić czy ciągnie w jedną strone bo jak ciągnie w dwie to musisz wymienić (zasada wolnego koła jest Ci znana ?)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 134 gości