[MK IV] Trudno odpala.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piapia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt lip 11, 2006 11:56
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Post autor: piapia » pt lis 03, 2006 12:53

Witam. To samo ze swoim.
Wczoraj po 22, temperatura siegala -5st. Odpallił od pierwszego ale strasznie go rzucało przez 2-3sekundy i po tym juz bylo normalnie.
To zatelepotanie mam tez w temperaturze powyzej zera, ale nie w takim stopniu jak to mialo miejsce wczoraj.
Czy wymieniac swiece czy szukac przyczyny w paliwie?

pozdrawiam


Był MK4 jest AMG C30

[url=http://www.bearteam.pl][size=167][color=red]Bearteam.pl = >[/size][/color][/url][size=150][color=blue]Zapraszam na moja stronę![/color][/size]

Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » pt lis 03, 2006 13:09

piapia pisze:Witam. To samo ze swoim.
Wczoraj po 22, temperatura siegala -5st. Odpallił od pierwszego ale strasznie go rzucało przez 2-3sekundy i po tym juz bylo normalnie.
To zatelepotanie mam tez w temperaturze powyzej zera, ale nie w takim stopniu jak to mialo miejsce wczoraj.
Czy wymieniac swiece czy szukac przyczyny w paliwie?

pozdrawiam
ja właśnie sprawdzalem swiece i wszystkie grzeja



Awatar użytkownika
piapia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt lip 11, 2006 11:56
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Post autor: piapia » pt lis 03, 2006 13:36

Witam. Jak sprawdzales?
Na co zwrocic uwage? moze byc tak ze jedna z nich dziala ale nagrzewa sie juz nie wystarczajaco szybko?

pozdrawiam


Był MK4 jest AMG C30

[url=http://www.bearteam.pl][size=167][color=red]Bearteam.pl = >[/size][/color][/url][size=150][color=blue]Zapraszam na moja stronę![/color][/size]

Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » pt lis 03, 2006 13:47

u mechanika odłączył je i kazał przekręcic stacyjke i jak patrzylem w te dziurki to sie swiecilo takie pomaranczowe swiatelko w kazdej..

[ Dodano: 03 Lis 2006 12:48 ]
ale można chyba rano spróbowac podgrzac swiece 2 razy i moze bedzie dobrze zapalac wiec wtedy mozesz miec racje ze jakas swieca sie wystarczajaco nie nagrzewa :bigok:



Awatar użytkownika
piapia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt lip 11, 2006 11:56
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Post autor: piapia » pt lis 03, 2006 17:52

Witam.
Czy za pomoca VAG'a moge sprawdzic kat poczatku wtrysku? W którym bloku?
zabrudzone wtryskiwacze raczej odpadaja - swego czasu zalewałem mu Motor Life. Ale teraz na zime znowu mu troszke zapodam ;-)

pozdrawiam


Był MK4 jest AMG C30

[url=http://www.bearteam.pl][size=167][color=red]Bearteam.pl = >[/size][/color][/url][size=150][color=blue]Zapraszam na moja stronę![/color][/size]

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pt lis 03, 2006 20:07

piapia pisze:W którym bloku?
blok 000 w basic settings

interesuje cię pozycja 2 od lewej (ma być około 51) ew. druga od prawej - jest to temp paliwa

masz tez przycisk tdi timing - który Ci to pokazuje graficznie



Awatar użytkownika
DJ Tomekk
Born for Diesel
Born for Diesel
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 12, 2005 18:00
Lokalizacja: RZEszów Estates
Kontakt:

Post autor: DJ Tomekk » pt lis 03, 2006 20:42

robisz tak: kupujesz diode LED, dolutowujesz do niej dwa kabelki...odkrecasz listwe zasilajaca od swiec, przykladasz jeden kabelek od diody do "+" na akumulatorze a drugi do badanej swiecy..jesli dioda swieci, to swieca jest ok :hmm: sprawdzone przeze mnie :grin:


[url=http://imageshack.us][img]http://img92.imageshack.us/img92/4581/3jx4.gif[/img][/url]

JESTEŚ Z PODKARPACIA??? ZAPRASZAMY NA WWW.VAG-PODKARPACIE.PL

Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » pt lis 03, 2006 23:58

DJ Tomekk pisze:robisz tak: kupujesz diode LED, dolutowujesz do niej dwa kabelki...odkrecasz listwe zasilajaca od swiec, przykladasz jeden kabelek od diody do "+" na akumulatorze a drugi do badanej swiecy..jesli dioda swieci, to swieca jest ok :hmm: sprawdzone przeze mnie :grin:
a jeśli świeca grzeje ale nie tak jak powinna? :smoke:

[ Dodano: 03 Lis 2006 23:14 ]
ja rano spróbuje odpalic bez wyciągniętego przyśpieszacza ale podgrzeje świece 2-3 razy;) :bigok:



Awatar użytkownika
DJ Tomekk
Born for Diesel
Born for Diesel
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 12, 2005 18:00
Lokalizacja: RZEszów Estates
Kontakt:

Post autor: DJ Tomekk » sob lis 04, 2006 08:55

to dioda nie swieci, albo swieci slabo :hmm:


[url=http://imageshack.us][img]http://img92.imageshack.us/img92/4581/3jx4.gif[/img][/url]

JESTEŚ Z PODKARPACIA??? ZAPRASZAMY NA WWW.VAG-PODKARPACIE.PL

zygimar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: wt lip 11, 2006 09:43
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: zygimar » sob lis 04, 2006 16:16

Witam

Sparwdzil mi mechanik swiece i sa OK. Czyli juz wszystko sprawdzone
- kat - OK
- swiece - OK

Co jeszcze sprawdzic, wtryskiwacze?? dodam ze przy ok 0 st. calkiem dobrze pali. Troszke nierowno pracuje przez 2-3 sekundy ale pali od razu.


GOLF 4 TDI 110 KM Silnik ASV.

Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » sob lis 04, 2006 19:34

zygimar pisze:Witam

Sparwdzil mi mechanik swiece i sa OK. Czyli juz wszystko sprawdzone
- kat - OK
- swiece - OK

Co jeszcze sprawdzic, wtryskiwacze?? dodam ze przy ok 0 st. calkiem dobrze pali. Troszke nierowno pracuje przez 2-3 sekundy ale pali od razu.

a jak sprawdzał świece?????

ja mam dokładnie ten sam problem z którym się borykam od ponad 2 miesięcy!!!!!!!!!
u mnie tylko z rana jak odpalam na zimym silnik przez 3-4 sek pracuje jakby na jednym garze tak dziwnie nim trzęsie..... nawet z rana odpaliłem po podgrzaniu świec trzy razy i lipton dalej to samo;(

świece sprawdzone są ok
bezpiecznik od świec tez ok
akumulator nowiutki kąt wtrysku sprawdzony....
;((((((((((((( jednym słowem LIPTON:( :grrr: :grrr: :grrr: :grrr:



Awatar użytkownika
ventil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: śr kwie 12, 2006 22:01
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: ventil » sob lis 04, 2006 21:19

Ja bym sprawdził jeszcze wtryski. W starszych modelach wymiana końcówek to nieduży koszt. Miałem taki przypadek - po zakupie 1,6td sb auto na zimno odpalało ciężko, przy mrozie -15 nie dało rady odpalic choc aku kręcił dosc dobrze. Nawet po odpaleniu i lekkim podgrzaniu chodził nierówno, ew. z wyciągnietym przyspieszaczem chodził lepiej. Po wymianie końcówek, ustawieniu cisnienia wtrysków i kąta jak ręka odjął. Autoko zapala na dotyk, równutko chodzi bez zadnego problemu. Okazało sie ze dwie końcówki były od sb a dwie rózne od innego silnika (ktoś grzebał) no i wszystkie lały. Przy temperaturze dużo ponizej zera ma prawo nierówno chodzic po odpaleniu bo kompresja juz nia ta jak przy swieżym silniczku ale do ok. -10 to równiutko pracuje. Świece polecał bym BERU - jesli wymieniać to raz i na porządne tym bardziej że wymiana ich to koszmar (szczególnie druga za pompą). w starszych slinlika o dużym przebiegu chyba należy zacząć od sprawdzenia kompresji. I jeszcze jedno - swiece sprawdza sie NIE na iskrę czy omomierzem tylko po wykręceniu i podłączeniu do aku. Świeca może dawać iskrę i przewodzic na omomierzu ale moze żarzyc sie jej NIE czubek TYLKO środek i taka nadaje sie tylko do śmieci choc na omomierzu (diodzie, iskrze) będzie niby OK.
Nowsze silniki to juz inna sprawa - tam wymiana wtrysków to astronomiczny koszt. Najpierw nalezało by sprawdzic wszystko VAG-iem, kompresję i świece, aku a ostatecznośc to wtryski.



Awatar użytkownika
Gobo90
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2197
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Gobo90 » sob lis 04, 2006 21:57

specWROC, najpierw sprawdż wtryski potem zmież kompresje najlepiej za jednym zamachem i to i to.. Ponieważ do mieżenia kompresji trzeba wykręcić wtryski. W starym klekoci niema sie co psuć to w końcu traktor jest ;)



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » sob lis 04, 2006 22:01

Gobo90 pisze:specWROC, najpierw sprawdż wtryski potem zmież kompresje najlepiej za jednym zamachem i to i to.. Ponieważ do mieżenia kompresji trzeba wykręcić wtryski. W starym klekoci niema sie co psuć to w końcu traktor jest ;)

thx za info;) a jakie koszta sprawdzenia???
a jeśli kompresja do dupy to co wtedy?

[ Dodano: 04 Lis 2006 21:10 ]
mam jeszcze pytanie a czy to normalne ze jak zapalam auto zimne to obroty sa na 0 i pali sie lampka akumulatora a jak dodam gazu to gasnie i obroty wzrastaja?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości