Golf MK2 TD 91r Włącznik termiczny

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Hans_J23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 17:35
Lokalizacja: Lubuskie

Golf MK2 TD 91r Włącznik termiczny

Post autor: Hans_J23 » wt paź 31, 2006 18:01

Mam w/w Golfa. Zauważyłem ostatnio jak stałem w korku bardzo wysoką temp. silnika (prawie MAX) Okazało się że nie startuje mi wentylator, prawdopodobnie uszkodzony włącznik termiczny. Można uruchomić na stałe wentylator poprzez zwarcie styków we wtyczce czujnika termicznego. Problem w tym że u mnie są nie dwa ale 3 styki. Które mam zewrzeć ?

Patrząc od przodu, na lewym mam +12V od wentylatora (kolor czerwono-czarny) na prawym masę od bezp ? (chyba brązowy albo cały czerwony) a na środkowym nic (kolor czerwono biały) (też leci gdzieś chyba na listwę bezp, ale pewności nie mam).



Awatar użytkownika
arcadioo997
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn paź 30, 2006 12:08
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Golf MK2 TD 91r Włącznik termiczny

Post autor: arcadioo997 » wt paź 31, 2006 19:11

w moim gofie trzy styki są tylko we włączniku, a tak to mam doprowadzone dwa przewody do włącznika. U mnie zwarłem te dwa i wiatrak się włączył. Dla bezpieczeństwa możesz spróbować zewrzeć dwa przez żarówke 21W (może być za słaba, ale wiatrak powinien chociaż drygnąć. Jeśli sie poruszy, opuszczasz żarówke i zwierasz normalnie. Najlepiej sprawdzić omomierzem przejście,ale do tego trzeba mieć miernik..



Hans_J23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 17:35
Lokalizacja: Lubuskie

Golf MK2 TD 91r Włącznik termiczny

Post autor: Hans_J23 » wt paź 31, 2006 19:28

Dziwne że w książce serwisowej jest wzmianka o tym że właśnie można sprawdzić w ten sposób wentylator ale tam jest informacja że wtyczka powinna mieć tylko dwa przewody.

[ Dodano: 31 Paź 2006 18:41 ]
Znalazłem taki 3 pinowy na allegro http://moto.allegro.pl/item136803591_cz" onclick="window.open(this.href);return false; ... html#photo
tylko że on jest do Golfa III. Czyżby poprzedni właściciel mojego Golfiaka ( mam go od 3 miechów) założył kiedyś taki? Jakie wasze golfiaki mają czujniki (91 r TD) ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości