[MK3] Grzanie świec 1Y

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Ollle
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt sie 22, 2006 23:45
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

[MK3] Grzanie świec 1Y

Post autor: Ollle » wt paź 31, 2006 02:44

Witam, jak w temacie. Jak ja moge sprawdzic, czy mam w swoim dieselku wstepne grzanie swiec, sterowane dzwiami od kierowcy.Wszedzie jest inaczej, t.z.n w ksiazkach podanych na forum jest napisane ze w 1Y cos takiego jest,a na samym forum pisza ze tylko TD i TDi.Gdzie jest prawda :kac: Prosze o podpowiedz. I jeszcze jedno, chce zalozyc na swoje alusy(obecne 195/50/15 letnie) ten sam rozmiar tylko Zim iwki, co wy na to?.Pozdrawiam



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » wt paź 31, 2006 08:10

Wstepne grzanie świec dotyczy w 90% silnika AAZ czyli TD. Rano po nocnym postoju wejdz do auta otwórz drzwi i zamknij od strony kireowcy i w ciagu 10 sekund próboj odpalic jak na desce kontrolka świec nie bedzie się świecić i autko odpali jak z grzaniem to masz wstępne grzanie w innym przypadku nie. Teraz nie ma trzeba zmniejszac rozmiaru opon na zime ja mam takie same zimówki jak letnie i sa ok. Teraz zimówki są tak samo dobre jak letnie, więc po co rezygnowąc z dobrego prowadzenia na suchym zmniejszając rozmiar chyba ze mieszzkasz tam gdzie zawsze leży 0,5m sniegu :hmm:



Ollle
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt sie 22, 2006 23:45
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: Ollle » wt paź 31, 2006 08:38

PinkFloyd pisze:Wstepne grzanie świec dotyczy w 90% silnika AAZ czyli TD. Rano po nocnym postoju wejdz do auta otwórz drzwi i zamknij od strony kireowcy i w ciagu 10 sekund próboj odpalic jak na desce kontrolka świec nie bedzie się świecić i autko odpali jak z grzaniem to masz wstępne grzanie w innym przypadku nie. Teraz nie ma trzeba zmniejszac rozmiaru opon na zime ja mam takie same zimówki jak letnie i sa ok. Teraz zimówki są tak samo dobre jak letnie, więc po co rezygnowąc z dobrego prowadzenia na suchym zmniejszając rozmiar chyba ze mieszzkasz tam gdzie zawsze leży 0,5m sniegu :hmm:
Witam,wiec sprawa wyglada nastepujaco.Zmienilem swiece zarowe pol roku temu(byle BERU,zalozilem MAYLE), i kontrolka swieci sie teraz tak samo, jak i latem okolo 4-5 sekund.No i przez to zadalem to pytanie, chyba ze te swiece mi juz poszly!!! :hehe: alle odpala dobrze.... Za opony dzieki i oczywiscie punkcik :pub:



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » wt paź 31, 2006 19:27

Ollle pisze:ksiazkach podanych na forum jest napisane ze w 1Y cos takiego jest,a na samym forum pisza ze tylko TD i TDi.
W tych polskich ksiazkach obslugi i naprawy czasami naprawde glupoty pisza :panna:
W TDI takiego czegos nie ma i to w ogole inna bajka...
Takie cos jest w D i TD. Tu masz strone z instrukcji (to akurat ta strona, ktora jest "do gory nogami") - http://vw2.info/galerie/mk3/Data/page.htm?37,0



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 178 gości