[mk3 tdi 1z] Już nie mam siły ciągły brak mocy !!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

grze693
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn gru 05, 2005 23:01
Lokalizacja: Zduńska Wola

[mk3 tdi 1z] Już nie mam siły ciągły brak mocy !!!

Post autor: grze693 » ndz paź 29, 2006 14:40

niby golfik 3 kombi 1z wczesnej rwał jak głupi przód unosiło az do góry a miał 90 km (nie wiem może był chip ale co teraz przestał działać bo nikt nigdzie nie grzebał ) teraz nie ma tego ciągniecja turbiny przedtem jak sie załanczałą to unosiło to auto i ciagnoł jak oszalały teraz ciągnie bez unoszenia i na pewno nie jak przedtem nie jest mułowaty ale nie ma kopa na kompie wszystko ok jest przepływka czyszczona ale czemu nie chce chodzić nie dymi itd turbo jak nówka żadnych przecieków mechaników 2 to stwierdziło a on nie ciągnie cała mocą nie słychach tak turbina jak by sie do konca nie załanczałą przedtem było słychać teraz podczas jazdy jak by sie nie załonczała na maxa tylko na minimum ledwo co co to jest katalizator drożny filtry wymieniane olej tez ???
co to kurna jest może mam chipa ale chyba by sie nie popsuł jak kupowałem to nikt o chipie nie mówił



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz paź 29, 2006 15:01

Witam.
Szkoda, że szukajka nie chce m działąć, to bym Ci skopiował trochę takich tematów. Problem jest raczej pospolity.
Jeden z świeżych tematów: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=69123
U mnie też osłabł :(
Jak zacznie działąć szukajka to znajdziesz mnóstwo informacji na ten temat, można by mądrą książkę napisać ;) Tu wszystkiego nie zbierzesz.
Bierz sie za pzreszukiwanie starych tematów, jak tylko zadziać szukajka.
Pozdrawiam.



grze693
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn gru 05, 2005 23:01
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: grze693 » ndz paź 29, 2006 17:01

ja stawiam u mnie na przepływke albo na n75 co odpowiada jeszcze za moc kiedy turbo się włączy ??
n75 sprawdzę na krótko a przepływke podmienie i dam odpowiedz czy lepiej



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz paź 29, 2006 17:12

To niestety takie zgadywanie :( Zmostkuj węże do N75, i podmień przepływkę. Powinno się wyjaśnić.
Ale powinien być zrywny na niższych biegach. Jeśli całkowicie się zmulił to szykaj w przewodach, złączkach oraz sprawdź prawidłowość osadzeniw wszystkich węży na króćcach i ewentualne nieszczelności. Jak zadziała szukajka to szukaj. Polecam :)
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony ndz paź 29, 2006 21:53 przez Grzesiekk1982, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
krystek007
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt sie 18, 2006 14:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: krystek007 » ndz paź 29, 2006 17:14

Walniety N75 nie ma takich objawów jak piszesz, przy padnietym elektrozaworze (N75) moc traci się nagle podczas jazdy, gdyż auto wpada w tryb notlauf - zazwyczaj powyżej pewnych obrotów, po czym odzyskanie mocy odbywa się przez restart autka, sam mam z tym problemy i już ze 4 posty założyłem podchodząc do sprawy od różnych stron, brak mocy na stałe to bardziej objaw przepływomierza, a że vag nie pokazuje to dziwne, chociaż u mnie wykazany błąd i tak nie rozwiązuje sprawy bo nikt nie wie o co chodzi, moim zdaniem problemem może okazać się wspomniany przepływomierz, lub filtr paliwa lub powietrza, sprawdź jeszcze wężyki od N75 czy są całe, na pewno nie warto kupować wszystkiego jak leci!!! najlepiej pożyczyć. Fakt w 1Z można sprawdzić N75 spinając węzyki turbo i westgate, ale np. u mnie nic to nie dało, autko mam tak słabe, że nie wyczuję czy wpda w notlauf a sama wymiana na czuja N75 u mnie przyniosła jedynie strate 120zł :-)
Pozdro.


Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » ndz paź 29, 2006 21:21

Powiem tak ojciec ma Audi A6 1.9TDI z 96r silnik 1Z, to samo było spadek mocy, na Vagu nic nie pomogło, kupiliśmy ten samochód okazyjnie z Niemiec bardzo okazyjnie ale miał tą wadę. Na prawde nic nie wykazywało na Vagu, myślelismy bedzie tak dlaej, robiliśmy wiele i nic, myslelismy ze sprzedamy auto. Tu pomogli mi koledzy z forum a myslelismy wiele na chybił trafił kupilismy zawór n75 nie było nic do stracenia i jak ręką odjął. I to dzięki wam :pub: - do niczego są te wszystkie ASO oni chcieli wymienić turbo, mówili coś o silniku bo Vag nic nie pokazwyał. Teraz mamy super autko chodzi jak nowe. Dzięki :food:



mirass
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 23, 2006 21:23
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: [mk3 tdi 1z] Już nie mam siły ciągły brak mocy !!!

Post autor: mirass » wt paź 31, 2006 11:34

grze693 pisze:niby golfik 3 kombi 1z wczesnej rwał jak głupi przód unosiło az do góry a miał 90 km (nie wiem może był chip ale co teraz przestał działać bo nikt nigdzie nie grzebał ) teraz nie ma tego ciągniecja turbiny przedtem jak sie załanczałą to unosiło to auto i ciagnoł jak oszalały teraz ciągnie bez unoszenia i na pewno nie jak przedtem nie jest mułowaty ale nie ma kopa na kompie wszystko ok jest przepływka czyszczona ale czemu nie chce chodzić nie dymi itd turbo jak nówka żadnych przecieków mechaników 2 to stwierdziło a on nie ciągnie cała mocą nie słychach tak turbina jak by sie do konca nie załanczałą przedtem było słychać teraz podczas jazdy jak by sie nie załonczała na maxa tylko na minimum ledwo co co to jest katalizator drożny filtry wymieniane olej tez ???
co to kurna jest może mam chipa ale chyba by sie nie popsuł jak kupowałem to nikt o chipie nie mówił
a sprawdziliscie vagiem temeraturę powietrza zasysanego? sprawdzcie co sie dzieje z temperaturą..u gościa jak wlaczylem w pasku B3 1Z to przy bucie vag wskazał -12st C i turbo szalało teraz po naprawieniu jest :okej:


www.vagtune.pl tel. 502730289

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości