[MK3 1Z] Urwany zawor

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

przemek.le
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 14:48
Lokalizacja: slask

[MK3 1Z] Urwany zawor

Post autor: przemek.le » wt paź 24, 2006 15:59

Mam Golfa 98rok z silnikiem 1,9 TDI typ ALE niestety poodczas jazdy na autostradzie na 3 cylindrze urwal sie zawór ktory zmasakrowal mi caly cylinder glowice tlok bo sie w niego jeszcze na koncu wbil wtryskiwacz wal itd... Prosze o pomoc koszt na preawy jest znaczny wiec zastanawiam sie nad kupnem innego:

- czy jak kupie inny typ ale tez 90 konny a zaloze swoja pompe to bedzie ok czy one jeszcze sie czyms roznia
- ma moze ktos jakis konkretny adres gdzie moge dostac silnik
Ostatnio zmieniony wt paź 24, 2006 17:59 przez przemek.le, łącznie zmieniany 2 razy.



Radzik763
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw sty 26, 2006 18:03
Lokalizacja: Łódz

Post autor: Radzik763 » wt paź 24, 2006 17:01

Napewno pompy najlepiej dobrac do typu silnika . Ale mysle ze jak masz 90konny i kupisz drugi tak silniki to na 95% pmpa bedzie pasowała. Jak pamietam sa 2lub3 typy pomp wtryskowych. Nie łam sie kiedys musi byc ten pierwszy raz. :pub: :pub: :pub:



Awatar użytkownika
leo...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 17, 2005 02:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: leo... » wt paź 24, 2006 17:29

szukaj w autogiełdzie allegro itp ...

pompa podejdzie - na rynku wtórnym jest sporo 1Z nie powinieneś mieć problemów - ewentualnie zagadaj uysego - może on będzie miał jakieś konkretne namiary w twojej okolicy ...



mirass
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 23, 2006 21:23
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: [MK3 1Z] Urwany zawor

Post autor: mirass » wt paź 24, 2006 22:53

przemek.le pisze:Mam Golfa 98rok z silnikiem 1,9 TDI typ ALE niestety poodczas jazdy na autostradzie na 3 cylindrze urwal sie zawór ktory zmasakrowal mi caly cylinder glowice tlok bo sie w niego jeszcze na koncu wbil wtryskiwacz wal itd... Prosze o pomoc koszt na preawy jest znaczny wiec zastanawiam sie nad kupnem innego:

- czy jak kupie inny typ ale tez 90 konny a zaloze swoja pompe to bedzie ok czy one jeszcze sie czyms roznia
- ma moze ktos jakis konkretny adres gdzie moge dostac silnik
witaj
tez mam ALE i powiem ci ze to defacto 1Z..spokojnie mozesz kupić blok od 1Z badż AFNa...pompa bedzie pasowac na mocowanie


www.vagtune.pl tel. 502730289

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » śr paź 25, 2006 00:26

przemek.le, Witamy na forum.
Nieprzyjemna sprawa :( szybko jechałeś? Czy tak normalnie zmęczeniowo nie wydolił?
mirass pisze:tez mam ALE i powiem ci ze to defacto 1Z. Spokojnie mozesz kupić blok od 1Z badż AFNa...pompa bedzie pasowac
AFN to 110 KM
ALE,AFN, AHU, 1Z ma pompę VER 510 (autodata). Jeśli wymieniać, to cały motor najlepiej też ALE, bo wszystko będzie na 100% grało (może się różnić rodzajem czy ilością niektórych czujników, choć nie jestem pewien).
leo... pisze:ewentualnie zagadaj uysego
Dobrze gada, dać mu wódki :bigok:

Pozdrawiam.



przemek.le
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 14:48
Lokalizacja: slask

Post autor: przemek.le » śr paź 25, 2006 18:25

przebieg na poprzednim silniku byl 250tys teraz mam juz inny silnik kupilem w sosnowcu w firmie zajmującej sie sciaganiem silnikow Mam gwarancje na 2 miesiace Moze drogi byl ale moim zdaniem sie opłacało

dalem za niego 3,5 tys kompletny z turbina i pompa paliwa przebieg 80tys udokumentowany do tego badanie kompresji

Stary nie oplacalo sie naprawiac ale turbo i pompa jest ok



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » śr paź 25, 2006 19:32

Też ALE? No silniczek fajny jeśli jest jak piszesz. Choć cenowa okazja to raczej nie jest, posłuży długo. Jak chesz długo jezdzić, to tak. Masz praktycznie an dotarciu ;) *0 tys co to jest!
Pozdrawiam.



dast
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lut 03, 2006 06:35
Lokalizacja: niemcy

urwany zawór

Post autor: dast » czw lis 09, 2006 20:35

wspólczuje ci, mnie spotkało to samo jechałem wolno do 1800-2000 obrotów i zaczął stukać. finał taki że koszt naprawy (wymiana silnika bez osprzętu) wynióśł 2 tys. zł + własna robocizna. do dziś nie wiem co byłoprzyczyną



przemek.le
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 14:48
Lokalizacja: slask

Post autor: przemek.le » pt lis 10, 2006 01:18

no i po wymianie silnika kupiłem 1Z ale osprzęt przełożylem ze swojego, nie stety nie obylo sie bez problemów, na początek wskaźnik temperatury nie działa-termostat ok stawiam na czujnik cieczy, kolejny problem to taki ze silnik zachowuje sie jak zwykły diesel do 2500 idzie tak jak mu fabryka kazała a potem to juz sie kończy zabawa turbina nie pompuje chociaż ja slychac mam jeszcze inna na zamiane ale wstrzymam sie, jutro jade na vag i zobczymy co to jest moze przepływka bo N75 jest ok jeszcze dodatkowo go wyczyściłem zgodnie z zaleceniami, nie ukrywam ze troche juz nerwów mnie ten samochod kosztowal

Właśnie powracam z VAG no i nic nie wykazało, pare tylko błedów z wyciagania silnika i to wszystko a auto jak dalej bez mocy niby turbina ładuje ale nie idzie, moze jakas sugestja

N75 sprawdzony
Przepływka sprawdzona (podmiana)
Tak sie zastanawiam nad katalizatorem auto mialo przejechane 260000 to raczej sporo wiec możliwe ze kat jest zapchany
Objawy mam takie ze tak do 2,5 ładnie sie zbiera ale potem jest coraz gorzej w miare zmian biegów dzisiaj sie do 140km/h rozkrecił ale troche to zajeło POMOZCIE jutro planuje tase na 1000km bez mocy to porażka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 190 gości