MK3 TDI 1Z skrzynia

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

MK3 TDI 1Z skrzynia

Post autor: kupszczelisty » pn paź 23, 2006 16:54

Mam problem ze skrzenią biegów, dziś wymieniłem reperaturke sprzegła, wszystko ładnie pięknie przejechałem kilkadziesiąt kilometrów, sprzegło dobre, ale przestały mi biegi wchodzić 1 zgrzyta 2 w miare normalnie a 3 po 5 razy trzeba wbijać, co robić?? Zauważyłem też że na tym "czymś" do zmiany biegów jest takie cos co wygląda jak punkt smarny ma czarną zatyczke i idze do środka tego mechanizmu, chciałbym wiedzieć co mam dalej robić, jutro czeka mnie trasa 600 kilometrów a ja biegów nie mam :(



Awatar użytkownika
leo...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 17, 2005 02:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: leo... » wt paź 24, 2006 00:26

to jest korek odpowietrznika - układ jest sterowany ciśnieniowo - płynem hamulcowym - a twoje kłopoty związane są z zapowietrzeniem tego układu ...

potrzebujesz kawalek węzyka trochę płynu hamulcowego - najlepiej odpowietrzać układ w 2 osoby - jedna pompuje pedałem sprzęgła - druga odpowietrza układ (podobnie jak układ hamulcowy) ...



kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » wt paź 24, 2006 19:34

no tak robilismy bo wymianiełam zestaw naprawczy, odpowietrzałem tak długo aż płyn leciał, sprzegło twarde wszystko ok było, to odpowietrzyć jeszcze raz?? Ja już miałem wczęśniej problemy z 1 i 3 ciężko wchodziły a 1 czasami zgrzytała, pomużcie prosze, a przypadkiem nie trzeba wymienić jakiś "wodzików"



muniek2363
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lip 19, 2012 08:31

MK3 TDI AHU skrzynia

Post autor: muniek2363 » czw lip 19, 2012 11:53

witam,mam również problem z twardym sprzegłem,pedal cieżko wchodzi choc sprzegło całe jest nowe LUK wszystko docisk tarcza i łożysko oporowe a dotego pedał nie odbija do konca zostaje moze z jeden centymentr zamontowalem sprezynke ktora je podciaga...ale chce to zrobic ...co moze byc powodem ze jest twarde



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości