[MK2 TD] Temperatura silnika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gugi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 19:28
Lokalizacja: halinów

Post autor: gugi » ndz paź 15, 2006 22:38

ciężko tak jednoznacznie powiedzieć że jest to wina rozrusznika proponuje wpierw sprwdzenie czy styki kabli nie zaśniedzialy idź po lini najmniejszego wydatku wyjmij rozrusznik i sprawdź czy się coś nie wyrobilo



Awatar użytkownika
angela23x
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:21
Lokalizacja: łódź

Post autor: angela23x » pn paź 16, 2006 22:37

przyczyną moich problemów ze słabym odpalaniem jest najprawdopodobniej pompa paliwowa
i mam znowu prośbe do forumowiczów, moze ktoś sie orjentuje gdzie można kupić lub zregenerować swoją w łodzi. jak coś to PISZCIE

ps. słabo pali na ciepłym silniku



Awatar użytkownika
smoked
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt sie 04, 2006 09:28
Lokalizacja: Radzymin k.W-wy
Kontakt:

Post autor: smoked » pn sty 29, 2007 12:02

[mk2 '89 1,3 z LPG]
Pomozecie? :) Otoz zalaczam obrazek, ponumerowalem skale i pls o info.

Obrazek

Gdy jade normalnie, w miescie czy w trasie, 60 czy 130 km/h to wskazowka trzyma sie ZAWSZE na kresce nr. 3 (+/- 1 mm).

Gdy stoje w korku, tudziez jade dluuugo baaardzo powoli (10-20 km/h) wskazowka podnosi sie do punktu nr. 4, dokladnie wtedy wlacza sie wentyl i wskazowka utrzymuje sie pomiedzy punktami 3 a 4. Taka sytuacja pokazana na fotce. Gdy pada deszcz/snieg to wtedy zaczyna parowac maska.

Punktu 6 na szczescie nigdy nie osiagnela, punkt 5 tylko raz gdy poszla woda z chlodnicy.

Czy takie wskazania sa ok? I kiedy mniej wiecej otwiera sie termostat wg tej skali?
:D Z GORY DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZI :D



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » pn sty 29, 2007 12:31

smoked, umnie jak się nagrzeje wskazuje nr. 4 czy jadę 90 czy 130 w gorące lato wskazówka była między 4,5 i włanczał się wentylator ale sporadycznie. Mi się wydaje że twoje auto ma coś nie tak z termostatem albo korek na zbiorniczku nie odpowietrza.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
smoked
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt sie 04, 2006 09:28
Lokalizacja: Radzymin k.W-wy
Kontakt:

Post autor: smoked » pn sty 29, 2007 12:37

Hmm, czyzby niedogrzany? Mowisz o termostacie na dolnej rurze od chlodnicy?
Naczytalem sie postow o termostatach i gdzieniegdzie przewijalo sie o jakims drugim termostacie. Czy w mk2 jest 1 czy 2 termostaty?



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » pn sty 29, 2007 12:59

smoked, w mk2 jest jeden termostat nie wiem jak to wygląda w 1.3 ale przeważnie termostat znajduje się w dolnej części silnika gdzie wychodzą 3 węże.

Możesz jeszcze w ten sposób sprawdzić że jak ci pokazuje np nr 3 zatrzymaj auto i sprawdz czy ciepły jest wąż ten dolny przy chłodnicy jeżeli tak to znak że masz otwarty termostat cały czas.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
smoked
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt sie 04, 2006 09:28
Lokalizacja: Radzymin k.W-wy
Kontakt:

Post autor: smoked » pn sty 29, 2007 13:11

vw_vandal pisze:w mk2 jest jeden termostat
OK, dzieki
vw_vandal pisze:sprawdz czy ciepły jest wąż ten dolny przy chłodnicy jeżeli tak to znak że masz otwarty termostat cały czas.
Dzisiaj w drodze do pracy zatrzymalem sie chwile przed tym, jak wskazowka osiagnela 3 kreske. Dolna rura od chlodnicy byla zimna!! Natomiast 10 km dalej, gdy wskazowka trzymala sie juz na tej kresce, sprawdzilem i dolna rura byla ciepla. Jakies wskazowki??



Awatar użytkownika
towek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz kwie 29, 2007 05:28
Lokalizacja: Ozimek
Kontakt:

Wskaznik

Post autor: towek » wt maja 01, 2007 03:12

u mnie sie trzyma miedzy 2 i 3 od jakiegos roku. A chyba to nie mozliwe zeby silnik osiagal tak niska temperature Dmuchawa chlodnicy sie wlancza. Widac w roznice w polozeniu wskazówki podczas jazdy (polozenie za 2) i podczas dlluzszego zatrzymania (polozenie 3 wentylator sie wlancza) ) I wyrazna jest tez roznica podczas cieplejszych i chlodniejszych dni. Nie wiem czy mam sie tym przejmowac...chyba sie to tego przyzwyczailem. Niee wiem czy jest sens grzebac i bawic sie w wymiane.



Awatar użytkownika
smoked
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt sie 04, 2006 09:28
Lokalizacja: Radzymin k.W-wy
Kontakt:

Re: Wskaznik

Post autor: smoked » wt maja 01, 2007 12:04

W Marcu wymienilem termostat i teraz po rozgrzaniu idealnie trzyma sie na 4. W korkach wchodzi pod 5 ale wentylator zbija wskazowke spowrotem do 4. Podobno tak wlasnie ma byc. I nareszcie (po wymianie) w srodku leci cieple powietrze praktycznie juz 5 minut po odpaleniu auta :cool:

a u Ciebie moze czujnik po prostu nawala, skoro nie narzekasz na sama prace silnika...



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » wt maja 01, 2007 14:48

U mnie max jak na razie 4, ale jeszcze latem nie jeździłem nim. Normalnie w mieście to jeszcze nie dochodzi do 4.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

Awatar użytkownika
towek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz kwie 29, 2007 05:28
Lokalizacja: Ozimek
Kontakt:

Wskaznik

Post autor: towek » wt maja 01, 2007 14:48

Dzisiaj troche przy tym grzebalem. Mierzylem opronosc czujnika na zimno i cieplo niestety nie mam pojecia jakie ma miec wartosci jezeli ktos wie prosze o podpowiedz!!!!. Wyglada na to ze dziala tylko na nizszych wartosciach skoro utrzymuje mi sie miedzy 2..3 a nie 4..5.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 149 gości