[Passat B3] Wyzuca płyn ze zbiorniczka z chłodnicy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

radekwopr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob lut 18, 2006 21:45
Lokalizacja: kielce

[Passat B3] Wyzuca płyn ze zbiorniczka z chłodnicy

Post autor: radekwopr » ndz paź 15, 2006 11:06

Witam mam taki problem od jakiegos czasu muj pass złapał temperaturke i potem wyzuca płyn czy to jest moze wina uszczelki pod głowica czy moze zapowietrzony?? a zy to jest głowica???
Ostatnio zmieniony ndz paź 15, 2006 14:05 przez radekwopr, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
RALFI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 19, 2005 14:08
Lokalizacja: W-WA

Re: Wyzuca płyn ze zbiorniczka z chłodnicy

Post autor: RALFI » ndz paź 15, 2006 11:12

radekwopr pisze:Witam mam taki problem od jakiegos czasu muj pass złapał temperaturke i potem wyzuca płyn czy to jest moze wina uszczelki pod głowica czy moze zapowietrzony?? a zy to jest głowica???
Jeżeli złapał temp. to chyba uszczelka pod głowicą i stąd wyrzucanie płynu, obym sie mylił. Pozdr



Awatar użytkownika
mac79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob sie 05, 2006 22:16
Lokalizacja: Elbląg

Re: Wyzuca płyn ze zbiorniczka z chłodnicy

Post autor: mac79 » ndz paź 15, 2006 11:23

RALFI pisze:
radekwopr pisze:Witam mam taki problem od jakiegos czasu muj pass złapał temperaturke i potem wyzuca płyn czy to jest moze wina uszczelki pod głowica czy moze zapowietrzony?? a zy to jest głowica???
Jeżeli złapał temp. to chyba uszczelka pod głowicą i stąd wyrzucanie płynu, obym sie mylił. Pozdr
niestety 99% uszczelka, zrób jak najszybciej bo możesz pare innych rzeczy załatwić



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: [Passat B3] Wyzuca płyn ze zbiorniczka z chłodnicy

Post autor: RobertP » ndz paź 15, 2006 19:12

radekwopr pisze:Witam mam taki problem od jakiegos czasu muj pass złapał temperaturke i potem wyzuca płyn czy to jest moze wina uszczelki pod głowica czy moze zapowietrzony?? a zy to jest głowica???
sprawdź najpierw po rozgrzaniu paska dolny wąż od chłodnicy, ma być ciepły prawie
gorący, jeśli nie jest ciepły to termostat do kitu
u mnie w pasku tak było że się nie otwierał, silnik sie zagrzewał a wetylatro sie nie włączył
bo jak jak woda w chłodnicy zimna :-)
jeśli dolny wąż jest ciepły i woda w chłodnicy ma obieg i wentylatr ci sie załącza
to może być właśnie uszczelka pod głowicą
ale sprawdź najpierw termostat tak jak opisałem nastepnie czy wentylatro Ci się
załącza jak jest juz max wysoka temepratura (może i czujnik 'trzepnięty" :-) )
a dopiero brac się za uszczelke pod głowicą
jeśli już uszczelkę to kup dobrą metalową (koszt ok 140-170zł) + robocizna w warsztacie
no i dobrze by było aby użyć nowych śrub do przykręcenia głowicy jak nie to ze starymi
trzeba bardzo ostrożnie, po wymianie uszczelki warto by było dokręcić jeszcze raz głowicę
nie którzy tego nie stosują od razu możliwe max dokręcają,
a w niektorych moądrych książkach piszą że drugi raz po kilkuset km trzeba ponownie
dokręcic zgodnie ze sztuką (w moim przypadku trzeba było)

[ Dodano: Nie Paź 15, 2006 19:13 ]
tomcio666 pisze:Jeżeli złapał temp. to chyba uszczelka pod głowicą i stąd wyrzucanie płynu
kurcze to byłby pech straszny :grrr: :crazy:



radekwopr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob lut 18, 2006 21:45
Lokalizacja: kielce

Post autor: radekwopr » śr mar 26, 2008 21:50

Była to wina uszczelki, poszły potem pierscienie bo silnik sie przegrzał. wymieniłem panewki
, ppierscienie, uszczelniacze na trzonkach zaworów, nowa uszczelka, głowicy nie plantowałem i narazie smiga wszystko jest ok!!!!! Tak ze zamykam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 85 gości