Niska temperatura silnika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

PaulinaVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lut 20, 2018 18:42

Niska temperatura silnika

Post autor: PaulinaVW » wt lut 20, 2018 18:48

Witam. Posiadam Golfa 4 .1.9 SDI. Mam problem niskiej temperatury. Wymieniłam termostat i czujnik temperatury. Na poczatu przed wymiana temperatura dochodziła do 110, Wymieniłam i teraz stoi ciągle przy 60.... Nieważne czy korek, czy jadę 2 godziny. Nie wiem co może być przyczyną tym bardziej że jest wymieniony czujnik i termostat. W kabinie ogrzewanie daje dobrze, gorąco, tylko na desce pokazuje 60 stopni. Martwi mnie też to że spalanie będzie większe... Co może być przyczyną? Pomocy :banghead:
Edit: niby mogę wsadzić karton przed chłodnice i może problem z głowy :grin: . Ale wolę poszukać przyczyny.



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Niska temperatura silnika

Post autor: Garrison » wt lut 20, 2018 20:22

Było sprawdzane komputerem czy temperatura widziana przez ECU jest identyczna jak ta na zegarach?



PaulinaVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lut 20, 2018 18:42

Re: Niska temperatura silnika

Post autor: PaulinaVW » śr lut 21, 2018 00:27

Komputer wykazał tylko ABS i przekaźnik. :crazy: . Dziwne mi się wydaje to, że w kabinie leci gorąco.



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Re: Niska temperatura silnika

Post autor: DejaVu » ndz lut 25, 2018 20:40

Też mam SDI silnik AGP jeżdżę nim 8lat i 90* to pokazuje tylko w największe upały , a zimą przeważnie stoi na tej 3 kresce co są obok siebie(nie wiem ile to jest) ale w kabinie mam ciepło ,czasem nawet +20* oczywiście zależy to od odległości jaką przejadę , gdyż na co dzień pokonuję tylko 20km do pracy. Dziś u mnie było rano -20 , termometr w samochodzie pokazał -10( taki zwykły zamontowałem sobie w kabinie) garaż blaszak , z odpaleniem nie było problemu , po przejechaniu 30km miałem +15 w kabinie :) Na silnik nie narzekam , gorzej z osprzętem , jak jest duży mróz to ''psia kość'' co podtrzymuje skrzynię przenosi wibracje na budę :(


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

Re: Niska temperatura silnika

Post autor: karol8114 » ndz lut 25, 2018 21:21

Trzeba podłączyć komputer i porównać temperatury w ECU i w liczniku, G2 i G62. To że nowy nic nie znaczy, jeszcze powiedz że to oryginał ze sklepu za niby 35 zł.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 119 gości