Migająca kontrolka oleju.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Eryk9720
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn lis 21, 2016 17:57

Migająca kontrolka oleju.

Post autor: Eryk9720 » ndz lis 05, 2017 20:30

Cześć!
Zacznę od tego, że szukałem na forum podobnego problemu i owszem, są podobne ale troszkę różnią się od mojego.
A mianowicie chodzi mi o migającą 3-4razy pomarańczową/żółtą kontrolkę oleju.
Sprawa wygląda tak, gdy auta nie przeciągam na biegach wszystko jest w porządku, natomiast gdy go przeciągnę trochę, że tak powiem dostanie trochę w pi*** i zgaszę to przy kolejnym odpaleniu/przekręceniu na zapłon zaczyna migać kontrolka. Czyli podsumowując. Jadę autostradą z prędkością 140-150km/h zjeżdżam sobie do garażu/na parking i gaszę auto. I teraz przy następnym odpalaniu ta kontrolka będzie migać, nieważne to czy auto będę odpalał na następny dzień czy za godzinę ona i tak będzie migać. Lecz gdy będę jechał autostradą z prędkością 100-110km tego migania kontrolki już nie będzie.
Po podpięciu pod VAG'a nic nie wykryło, wszystko jest w porządku. Zabieram się teraz do wymiany oleju oraz filtr, myślicie że to może być tego wina? Ostatnio wymieniany był z jakieś 15kkm temu :).
Do tego jest jeszcze jeden problem, "szumiąca" jakaś rolka, bądź pasek. Dzwięk dochodzi z okolic rozrządu/napinacza. Lecz, rozrząd był wymieniany 10kkm temu, wraz z rolkami i napinaczem.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Migająca kontrolka oleju.

Post autor: Michał_1977 » pn lis 06, 2017 08:28

Eryk9720 pisze:Po podpięciu pod VAG'a nic nie wykryło
Pewnie sprawdzałeś w silniku. Teraz sprawdź w liczniku (Instruments).
Żółta kontrolka odpowiada za poziom oleju (nie ciśnienie),a nic nie piszesz,czy stan jest w porządku.

Co do szumiącej rolki,to wypadałoby podać jaki masz silnik,tak? :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Eryk9720
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn lis 21, 2016 17:57

Re: Migająca kontrolka oleju.

Post autor: Eryk9720 » ndz lis 26, 2017 14:45

Michał_1977 pisze:
Eryk9720 pisze:Po podpięciu pod VAG'a nic nie wykryło
Pewnie sprawdzałeś w silniku. Teraz sprawdź w liczniku (Instruments).
Żółta kontrolka odpowiada za poziom oleju (nie ciśnienie),a nic nie piszesz,czy stan jest w porządku.

Co do szumiącej rolki,to wypadałoby podać jaki masz silnik,tak? :bajer:
Pacjent to Golf 4 1.9 TDI 90km silnik ALH.
Sprawdziłem na interfejsie, no i jest błąd kontrolki cisnienia oleju.
No i tu pojawia się problem, trochę o tym wszystkim czytałem, jedni mówią że może szumieć pompa wspomagania, no ale u mnie ze wspomaganiem jest wszystko w porządku, płyn ok, czysty, nie widać w nim opiłków metalu. Przy kreceniu kierownicą niż nie "jęczy" jedynie że uderze kierownicą o blokadę (skręcę kołami na maksa w lewo, bądź w prawo). Inni mówią że może być to pompa wody. Ale pompa wody wraz z rozrządem była wymieniana 10tyś km temu, w autoryzowanym warsztacie, więc raczej by fuszerki tam nie zrobili. Dodam że auto zaczeło głośniej chodzić/wyć, gdy mam 2tyś obrotów auto wydaje dzwięk jakby miało z 3-4tyś obrotów. Z turbiną chyba wszystko w porządku, nie piszczy, nie kopci, moc jest taka jak była zawsze. Napinacz był wymieniany. Teraz sumując tą kontrolkę oleju, plus do tego ten "szum" może jest coś z pompą oleju? Jest zbyt małe smarowanie, przez co, coś się "przyciera" i stąd ten odgłos "szumu"?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 136 gości