Trudno zapala po pierwszym podgrzaniu, po 2 grzaniach ideal

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
anton:-)
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 644
Rejestracja: wt maja 09, 2006 17:11
Lokalizacja: woj. Lubelskie - Włodawa
Kontakt:

Post autor: anton:-) » czw paź 12, 2006 12:58

kopciuch, jauz wczesniej pisałem ze ma po 32 na GARACH


Juz mnie kur...a szlak trafia i mam dosc tego auta znowu tak samo swiece nowe filtr nowy i tak samo podgrzałem go dzisiaj raz i poczekałem do słynnego cykniecia długo kreciłem az zxaskoczył i na 3 chodził a pózniej na czwarty załapał . Dodam jeszcze ze ubiegłej zimy miałem to samo i takie same objawy a latej jak jest ciepło to mój JP palił bez grzania od strzała(czasem go grzałem do zgasniecia lampki) dodam ze nie dymi i jak silniczek jest ciepły to chodzi jak zyleta .


Ludzie pomózcie :grrr: :panna:
Ostatnio zmieniony czw paź 12, 2006 17:28 przez anton:-), łącznie zmieniany 1 raz.


G R U P A L U B E L S K A

Awatar użytkownika
angela23x
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:21
Lokalizacja: łódź

Post autor: angela23x » czw paź 12, 2006 16:04

a gdzie można sprawdzić kompresje i jaki to koszt?



Awatar użytkownika
anton:-)
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 644
Rejestracja: wt maja 09, 2006 17:11
Lokalizacja: woj. Lubelskie - Włodawa
Kontakt:

Post autor: anton:-) » czw paź 12, 2006 17:30

A moze to wina przekaznika od swiec :?:

Jak wyglada tan przekaznik i gdzie mniejwiecej sie znajduje :?:


G R U P A L U B E L S K A

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » czw paź 12, 2006 20:39

angela23x pisze:a gdzie można sprawdzić kompresje i jaki to koszt?
W kazdym warsztacie, a koszt zalezy od meijsca i renomy ;)
Pozdrawiam.



kuzyn56
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 14:13
Lokalizacja: lub

Post autor: kuzyn56 » czw paź 12, 2006 22:26

piszesz od września i nic do przodu może byś w końcu posluchal rady kuzyna .ta chyba ostatnia deska ratunku



krzysiek-pere
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob cze 11, 2005 15:39
Lokalizacja: Trzebinia

odpalanie

Post autor: krzysiek-pere » czw paź 12, 2006 23:33

tak sie składa że jestem pracownikiem boscha i niechce prowadzić tu kryptoreklamy ale moim zdanie świece boscha są o.k. Kupcie w jakim kolwiek bosch-service będzie pewniej.
Wracając do twojego problemu wina może leżeć po stronie pompy. Jeśli dla danego cylindra zapłon będzie nieodpowiedni. (co może być spowodowane zużyciem pompy )będą dokładnie takie objawy. Kolega miał podobny problem w golfie 1,6td rano samochód zapalał na "3 cylindry" w miare rozgrzewania sytuacja znikała.



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pt paź 13, 2006 00:02

krzysiek-pere pisze:zapłon będzie nieodpowiedni
W dieslu :hmm: :hmm: :hmm:

Najpierw najlepiej zacząć od początku- od świec. Czasem nie warto wyważać otwartych drzwi...
Jeśli świece nie pomogą, to wtedy można myśleć o pompie.



Awatar użytkownika
anton:-)
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 644
Rejestracja: wt maja 09, 2006 17:11
Lokalizacja: woj. Lubelskie - Włodawa
Kontakt:

Post autor: anton:-) » pt paź 13, 2006 00:28

Jak juz wyzej napisałem swiece nowiutkie NGK a ten problem ciagnie sie za mna juz od tamtej zimy a jak jest ciepło pali od strzała. Teraz jak go podgrzeje od razu dwa razy terz pali od strzała ,a jak go tylko raz podgrzeje jak powinno byc kuleje mi silniczek i chodzi na trzech a pózniej łapie na 4


G R U P A L U B E L S K A

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pt paź 13, 2006 00:45

Czyli być może, że to co mówi krzysiek-pere, słabo pompuje do jednego z cylindrów. Niższe ciśnienie w przewodach=niższe cośnienie u wylotu wtryskiwacze=gorsze rozpylenie oleju w cylindrze (struktura, wielkość, zasięg itp) większe krople i gorsze odparowanie w 1 cylindrze. Co za tym idzie- ciśnienie sprężania przy niskiej temperaturze, w tej objętości komory spalania, nie jest w stanie doprowadzić do samozapłonu mieszanki (o gorszej strukturze).
Tak to w teorii termodynamiki silnika by wyglądało ;)
Ty podnosisz temperaturę (jeden z czynników) przez podwójne podgrzanie świec i wtedy chodzi na wszystkich cylindrach.
Może być że na tym cylindrze jest wyraźnie niższe ciśnienie (silnik musial by być w kiepskim stanie- pierścienie uszczelniacze).
Dużo można by gdybać. W tej sytuacji można zmierzyć ciśnienie w cylindrach by to wykluczyć. Potem wyjąć i sprawdzić wtryskiwacze na przyrządzie (może któryś źle rozpyla, podcieka). Jeśli i tu nie będzie odpowiedzi, to zająć się pompą.
Takie moje zdanie. Ktoś może zaproponuje coś innego.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » pt paź 13, 2006 11:33

nowe nie znaczy dobre. ja z NGK też sie nie mogłem dogadać na początku, jedna była walnięta ( a była wprost ze sklepu ) to samo było z wtryskami...boshe działały tydzień, monarki już z fabryki sie nie nadawały do użytku a wuzetemy działają do dziś ( i niech tak już zostanie dopukać ) . szukasz już pare dni, a coś konkretnegu już sprawdziłeś ? bo zaraz sie okaże że silnik bedziesz musiał rozbierać...świeca raczej nie spowoduje podgrzania elementów silnika, żeby polepszyć jego sprawność, a komora wstępna jest tak mała że nawet jedno zagrzanie powinno pomagać zapalić bez problemów, natomiast niedogrzanie na pewno spowoduje problemy. zeszłej zimy miałem też problem żeby zapalić, grzałem czasem 3 razy ( przy kompresji 24-26 bar). wymieniłem świece i gadał od razu, nawet bez przyspieszacza ( na tej samej kompresji ). a pompa jak nie pompuje to na ciepłym też byłby problem, a piszesz że jak już zagada to jest luss, nie dymi ani nic takiego. zacznij od wyjęcia i sprawdzenia świec. potem dopiero wtryski i na końcu pompa, bo ją trzeba wyjąć i na stół. a jak już bedziesz miał pompe po sprawdzeniu to wypada ją ustawić ( bo w dieslach też sie ustawia niektóre rzeczy, dla wiadomości niektórych ). w sumie może ze 2 godziny roboty dla wprawnego mechanika. wszystko oczywiście pod warunkiem że te bary masz 32.


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Awatar użytkownika
anton:-)
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 644
Rejestracja: wt maja 09, 2006 17:11
Lokalizacja: woj. Lubelskie - Włodawa
Kontakt:

Post autor: anton:-) » pt paź 13, 2006 18:44

Dzisaj sprawdziłem jeszcze raz i wtryski i cisnienie i wtryski pyla az miło a cisnienie po 32 Atmosferki jak juz wyzej pisałem to zeszłej zimy miałem ten sam problem przyszłe wiosna i palił jak dziecko gdy jest ciepło pali od strzała a jakby to była walnieta pompa to wydaje mi sie za jak było ciepło tez by łapał i chodził na 3 cylindrach. Autko mi nie dymi i mało pali


G R U P A L U B E L S K A

Awatar użytkownika
garczus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: śr wrz 20, 2006 23:42
Lokalizacja: Katowice[SK]
Kontakt:

Post autor: garczus » pt paź 13, 2006 20:07

a ja sie tu podlacze, bo sie nie oplaca nowego tematu zakladac
Ma ktos moze jakis schemat jak podlaczyc przekaznik do siwec.
bo narazie to mam tak zrobione ze wciskam taki dorobiony przycisk to grzeja, puszczam to przestaja grzac ale to juz mnie denerwuje.
Kupilem przkaznik razem z kawalkiem instalacji teraz tylko podlaczyc. TYLKO JAK??POMOZCIE


nie sztuką jest mieć nowego golfa, sztuką jest wsadzić całe serce w starego by wyglądał jak nowy
Moje MK1 Cabrio: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1461509#1461509

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pt paź 13, 2006 20:41

anton:-) pisze:gdy jest ciepło pali od strzała a jakby to była walnieta pompa to wydaje mi sie za jak było ciepło tez by łapał i chodził na 3 cylindrach. Autko mi nie dymi i mało pali
Ale jest zimniej, znacznie zimniej, a ON jest gęstszy przy 5 stopniach niż przy 15 i to ma wpływ na jakość rozpylenia. O tym pisałem powyżej.
Może jedna sekcja pompy jest już słabsza i jest niższe ciśnienie wtrysku w tym cylindrze. Jeśli cała sprawa dotyczy tylko jednego cylindra, to nie będzie dymił tak jak przy padniętej całej pompie, czy zużytych wszsystkich garach, diesle dmuchają dużą objętość spalin i się gubi.
A sprawdzałeś ciśnienie sprężania w cylindrach????
Coś napewno jest nie tak, tamto wykluczyłeś pozostaje pompa, pierścienie/uszczelniacze, oraz fabrycznie uszkodzone świece...
Jak masz możliwość to pożycz od kogoś jedną dobrą świecę i wstawiaj ją po kolei w miejsce każdej (co rano na zimnym silniku). Wtedy się wyjaśni czy to jedna ze świec.
Pozdrawiam.

garczus,
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... c&start=45
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... ik+%B6wiec
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... ik+%B6wiec
a tu schemacik ktoś zamieścił:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... c&start=15
Możesz jeszcze się rozejrzeć nie ma tam wystarczającej odpowiedzi
A teraz specjalnie dla Ciebie niespodzianka: pod tym linkiem jest wszystko co Ci potrzeba
http://forum.vwgolf.pl/search.php :bigok: :bigok:
O nim pamiętaj :bigok: :)
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
garczus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: śr wrz 20, 2006 23:42
Lokalizacja: Katowice[SK]
Kontakt:

Post autor: garczus » pt paź 13, 2006 21:19

wiem ze jest opcja szukaj:P:P, ale nniestety nie zlalazlem tego schematu i pod Twoimi linkami tez takowego nei ma.
Ale dzieki za fatyge, moze ktos jeszcze bedzie pomocny:))

[ Dodano: 13 Paź 2006 21:21 ]
Grzesiekk1982 pisze:a tu schemacik ktoś zamieścił:
http://forum.vwgolf.pl/vi...er=asc&start=15
tu jednak jest cos pomocnego


nie sztuką jest mieć nowego golfa, sztuką jest wsadzić całe serce w starego by wyglądał jak nowy
Moje MK1 Cabrio: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1461509#1461509

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości