[MK4] AGR, wymiana króćca wody, prośba o poradę

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

r3nzoll
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 11:17
Lokalizacja: Kalisz

[MK4] AGR, wymiana króćca wody, prośba o poradę

Post autor: r3nzoll » sob lip 15, 2017 18:31

Witam,
Chcę wymienić króciec wody, ponieważ płyn ucieka przez niego płyn po bloku. Postaram się opisać dokładnie jaki jest mój problem, bo czytałem, że to raczej prosta robota, ale chyba nie dla mnie :D poniżej foto...

Obrazek



I teraz tak... myślałem, że wymiana króćca polega na odkręceniu nakrętki oraz śruby zaznaczonych na zdjęciach. I pewnie nie byłoby problemu (dla mnie) gdyby nakrętka była tam gdzie śruba, a śruba tam gdzie nakrętka. A że jest odwrotnie, to stanowi (dla mnie) pewien problem. Gwint wychodzący z bloku, przechodzi przez oczko od zaznaczonej na zdjęciu obejmy, która jest zespolona z rurą idącą do nagrzewnicy i może nawet udałoby się to jakoś ruszyć, ale zaraz obok biegnie taka metalowa cienka rurka, która jest "nieruszalna". Czy króciec wyciąga się jakimś sposobem, czy trzeba demontować te orurowania, które zaznaczyłem na fotce, a może tę szpilkę z bloku też da się i trzeba wykręcić? Być może sprawa jest bardzo oczywista, a ja nie mam pomysłu.. :P
Proszę o pomoc :)
Pozdrawiam



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

[MK4] AGR, wymiana króćca wody, prośba o poradę

Post autor: Maszan » sob lip 15, 2017 22:05

Ta rurka to smarowanie turbo.W sumie dziwne ze masz problem bo z tego co pamietam to bez wiekszych problemow zakladalem caly ten krociec aluminiowy i dokladalem dogrzewacz.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

r3nzoll
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 11:17
Lokalizacja: Kalisz

[MK4] AGR, wymiana króćca wody, prośba o poradę

Post autor: r3nzoll » sob lip 15, 2017 22:26

No też się trochę dziwię. W etce mi pokazuje, że powinna być tam śruba obustronna, a ja u siebie widzę tylko szpilkę wkręconą w blok. Może tutaj tkwi problem? Tzn nie wiem czy wkręconą, bo widzę nakrętkę, a jak odkręcę to kawałek gwintu i to tyle. W etce wygląda to nieco inaczej:

Obrazek



coval
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 17:43
Lokalizacja: Zielona Góra

[MK4] AGR, wymiana króćca wody, prośba o poradę

Post autor: coval » ndz lip 16, 2017 12:38

Ta szpilka to sruba jak w etce, po prostu zakonczona gwintem. Trzeba zdjac/odchylic metalowa rure zeby sie do niej dostac. Jak nie uda sie jej na tyle odchylic dochodzi kupa dodatkowej roboty.



r3nzoll
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 11:17
Lokalizacja: Kalisz

[MK4] AGR, wymiana króćca wody, prośba o poradę

Post autor: r3nzoll » ndz lip 16, 2017 13:11

coval, Czyli się ją normalnie wykręca z bloku? U mnie to raczej wygląda na sam gwint przez całość, bo obejma z rurą od nagrzewnicy przylega od razu do króćca. Nakrętka jest na samym końcu. Tak jakby nie było tej nakrętki po środku szpilki, tak jak pokazuje w etce.



coval
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 17:43
Lokalizacja: Zielona Góra

[MK4] AGR, wymiana króćca wody, prośba o poradę

Post autor: coval » ndz lip 16, 2017 13:56

Oryginalnie jest sruba, na nia nalozny uchwyt rury i nakretka, moze zamieniono na szpilke zeby latwiej krociec wymienic w przyszlosci.



r3nzoll
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 11:17
Lokalizacja: Kalisz

[MK4] AGR, wymiana króćca wody, prośba o poradę

Post autor: r3nzoll » ndz lip 16, 2017 14:03

Mój błąd... jednak jest tam śruba taka jak jest standardowo, dopiero jak wytarlem syf to ją zauważyłem. Trochę lipa, bo za bardzo nie mam pomysłu jak ją odkręcić w takim układzie, bo blokuje to wszystko o czym napisałem powyżej ;/ też mi przeszło przez myśl, że już ktoś wcześniej zmieniał uszczelkę i założył samą szpilkę, no ale sprawa się rozjaśniła. Jest na to jakiś patent, żeby się dostać do tej śruby i nie uszkodzić rury od nagrzewnicy?



coval
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 17:43
Lokalizacja: Zielona Góra

[MK4] AGR, wymiana króćca wody, prośba o poradę

Post autor: coval » ndz lip 16, 2017 14:14

Nie widze innego wyjscia jak wysuniecie calej rury z bloku (pod pompa wtryskowa jest wcisnieta na oring), blokuje sie tez niestety o rurke smarowania turbosprezarki, nalezaloby ja odkrecic. Sproboj najpierw moze jakos odchylic (uchwyt metalowej rury jest mocowany na jeszcze jedna srubke). U siebie ja demontowalem bo byla zardzewiala.



r3nzoll
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 11:17
Lokalizacja: Kalisz

[MK4] AGR, wymiana króćca wody, prośba o poradę

Post autor: r3nzoll » ndz lip 16, 2017 14:53

coval, Dzięki za sugestie. Mam nadzieję, że uda mi się to jakoś ogarnąć. Szkoda, że tu jest zastosowany taki patent, z tego co widziałem, to w niektórych TDI odbywa się to na zasadzie odkręcenia dwóch śrub i wyciągnięcia króćca :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 195 gości