Spalanie po wymianie przepływomierza

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Damian0145
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt lip 27, 2012 17:50

Spalanie po wymianie przepływomierza

Post autor: Damian0145 » czw cze 29, 2017 13:45

Witam, posiadam Golfa IV 1.9 tdi AJM 115 km i mam następujący problem. Jestem świeżo po wymianie przepływomierza. Wcześniej auto nie miało mocy na niższych obrotach, łapało czkawkę podczas przyśpieszania i łapało notlauf. Kupiłem przepływomierz Bosch ( numery takie same jak starego) i teraz borykam się z problemem wyższego spalania. Chwilowe nawet potrafi pokazać 25l podczas ruszania itd. Średnie spalanie wychodzi ok 8 l a przed wymianą ok 6-6.5 l. Na postoju po odpaleniu komputer pokazuje nawet 16l. Co może być powodem takiego spalania? Czy może trzeba ustawić kąt wtrysku? Poprzednio był ustawiany na starym zepsutym przepływomierzu.



indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Spalanie po wymianie przepływomierza

Post autor: indyczes » śr lip 05, 2017 10:27

Niemożliwe aby było takie spalanie, sprawdź poprzez wyliczenie fizyczne z dłuższego dystansu. Zalej paliwa pod korek, zrób ze 200, 300 km i znowu zatankuj pod korek i bedziesz wiedział ile w rzeczywistości pali.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Spalanie po wymianie przepływomierza

Post autor: wesol » śr lip 05, 2017 11:10

Jaki tam by nie zalozyl przeplywomierz to spalic wiecej paliwa nie moze. To jest ogranicznik podlania paliwem a nie ze bedzie lac ponad mozliwosci. I notlauf nie bedzie od przeplywki.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 144 gości