Cieknie olej, BKC 1.9.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

J_damian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 21:51

Cieknie olej, BKC 1.9.

Post autor: J_damian » wt cze 06, 2017 18:53

Witam od nie dawna stałem się nowym posiadaczem Golfa 5 z silnikiem 1.9 TDI 105KM. Od razu po kupnie wymieniłem rozrząd, filtry oraz olej 10W40 Castrola Edge. Autem czasami pokonuje trasy rzędu 500km. Zawsze jak wyjeżdżam z garażu widzę mało plamkę oleju wielkości paznokcia, tak jak by na środku silnika spływał olej. Dziś zaciekawiłem się tym tematem i wiele przeczytałem na temat EGR, intercollerze i samej turbiny. Sam wyciek ciężko mi określić ponieważ mokry jest cały silnik, z EGR również spływa olej i dostaje się do Intercollera, ponieważ 2 gumowe przewody są mokre, chociaż sam wyciek na posadzce nie pochodzi z gumowych węży lecz ze środka silnika. Czytałem że to oznaka kończącej się turbiny, jednakże samochód nie kopci, zbiera się ładnie, nie ubywa oleju. Poniżej dołączam zdjęcia jak to wygląda. Czytałem że to normalny problem w dieslach że EGR i Intercoller się pocą. Czy na podstawie zdjęć może ktoś stwierdzić mniej więcej wyciek?? I czy należy się już martwić o turbinę?? Nie chciałbym w przyszłości żeby auta zaciągnęło się olejem. Na zdjęciach pokazane są gumowe węże (intercooler) oraz miejsce skąd olej kapię. Pozdrawiam. ObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Cieknie olej, BKC 1.9.

Post autor: Michał_1977 » śr cze 07, 2017 07:12

J_damian pisze:może ktoś stwierdzić mniej więcej wyciek?
Sorry za porównanie,ale mniej-więcej,to są 2 palce,nie powiem gdzie. Jeden mniej,drugi więcej... :grin:

J_damian, tutaj nie ma wróżki ze szklaną kulą.
Umyj silnik dokładnie,przejedź kilka kilometrów i obserwuj gdzie się pojawi zapocenie.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Cieknie olej, BKC 1.9.

Post autor: indyczes » śr cze 07, 2017 08:03

Do tego silnika nie stosuje sie oleju 10W40.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 149 gości