Kopcenie na niebiesko przy przyśpieszaniu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Kopcenie na niebiesko przy przyśpieszaniu

Post autor: KamilP » ndz maja 07, 2017 18:41

rotkeh pisze:Kolejna sprawa to odepnij sztangę od turbiny bez zmiany długości i sprawdź czy faktycznie kierownice chodzą z zacięciem. Jeśli nic nie blokuje to możliwe że jakiś "mechanior" pchał tam ręce i rozregulował długość sztangi i za bardzo ją skrócił
Dzisiaj wpadłem na pomysł żeby takie coś zrobić :) Też pomyślałem że może sztanga jest źle wyregulowana. Auto podobno trochę stało, a jest u nas od 2 tyg więc nie wiadomo co tam kto wcześniej robił :) Poczytam jeszcze o regulacji w razie czego :)
rotkeh pisze:Jak odpinasz wężyk od EGR nie zalepiając go, wtedy gubisz podciśnienie i ma to skutek na sterowanie turbiny.
Tak, wiem o tym. Nie miałem za bardzo czym zatknąć przewodu bo odpiąłem go od strony zaworka. Ale ciągle zastanawiam się dlaczego przy mniejszym podciśnieniu dym nie występował. Coraz bardziej myślę że to może wina odmy, i przy przyśpieszaniu jak turbo zaczyna dmuchać, to te opary lecą do komory i dymi. Auto niby ma 230k km przebiegu ale... :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
I oczywiście luknę do sterowania turbiny ale dopiero jak do domu wrócę, czyli za minimum tydzień :) Ale wielkie dzięki za pomoc :pub: :pub:

Co do przeładowania, brat ma identyczny silnik, praktycznie przeładowanie takie same (nie ma czasu się tym zająć, budowa itp) i po podłączeniu kompa po pół roku błędu przeładowania nie było :) Ale on bardzo spokojnie jeździ. Gdyby to było moje auto to już turbo stało by na stole.



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Kopcenie na niebiesko przy przyśpieszaniu

Post autor: KamilP » sob cze 03, 2017 14:03

Zrobiłem loga na odpiętej gruszce VNT. Przeładowanie dużo mniejsze (co jest chyba logiczne) ale przy butowaniu zobaczyłem chmurkę dymu z tyłu... Szerzej to opisałem tutaj :) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 9#p7080419" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 135 gości