problem z odpalaniem i późniejszą pracą

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dawid9785
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt paź 22, 2013 20:41

problem z odpalaniem i późniejszą pracą

Post autor: dawid9785 » śr kwie 05, 2017 21:57

witam, mam problem z golfina ajm. rano po odpaleniu ujechałem jakieś 700m i auto zgasło po dłuższym kręceniu auto odpaliło, ujechałem okolo 100m i znow to samo, w tym momencie poddał się rozrusznik. zamontowałem zregenerowany rozrusznik, wymieniłem filter paliwa(przed montażem zalany ropą) pod maską no i auto odpaliło po dłuższym kręceniu ale gdy przydusiłem go na obrotach miedzy 2-3 tyś obrotów po puszczeniu gazu auto nagle zgasło. Ponowne kręcenie i auto odpala, na jałowych działa gazuję 2-3 tys obrotów puszczam gaz auto gaśnie. ktoś ma jakieś pomysły? mam jeszcze kilka typów pedał gazu/ pompa vacum/ filtr paliwa przy baku ktoś miał podobnie ? może jutro podepnę vaga, hamulce i wspomaganie działa prawidłowo



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

problem z odpalaniem i późniejszą pracą

Post autor: Adamm » czw kwie 06, 2017 13:56

prawdopodobnie padla pompa podajaca w zbiorniku


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

dawid9785
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt paź 22, 2013 20:41

problem z odpalaniem i późniejszą pracą

Post autor: dawid9785 » czw kwie 06, 2017 20:57

prawdopodobnie nie mam pompy paliwa w baku, sprawdzałem na wtyczce sa 2 przewody, pompa jest gdy są 4 bodajże, odpiąłem wężyk od pompy vacu i podczas kręcenia do wężyka przytknąłem język( tak to smieszne, na tą chwilę jedyna możliwość sprawdzenia) siła zsysania nie była jakaś powalająca. jutro chcę kupić vacuometr. ma ktoś jakieś parametry pracy pompy vacu do których mógłbym się odnieść ?



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

problem z odpalaniem i późniejszą pracą

Post autor: Adamm » pt kwie 07, 2017 11:56

dawid9785, predzej sprawdzilbym cisnienie paliwa a nie podcisnienie, jesli jest problem z odpalaniem i praca to moze nie dawac cisnienia paliwa, a podcisnienie moze byc w normie


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

dawid9785
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt paź 22, 2013 20:41

problem z odpalaniem i późniejszą pracą

Post autor: dawid9785 » sob kwie 08, 2017 21:24

@Adamm odpiąłem wężyk którym zasysana jest ropa. wymieniłem pompę vacu nadal to samo.



srubox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: śr lis 25, 2009 15:33
Lokalizacja: Tczew

problem z odpalaniem i późniejszą pracą

Post autor: srubox » pn kwie 10, 2017 19:00

Wypnij przewody zasilający i powrót z filtra paliwa i puść paliwo z bańki...jeśli będzie chodził tzn że gdzieś się zapowietrza(filtr-zbiornik paliwa)...jeśli dalej nie będzie chodził to problem jest na odcniku pompa tandemowa-silnik.



dawid9785
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt paź 22, 2013 20:41

problem z odpalaniem i późniejszą pracą

Post autor: dawid9785 » pn kwie 10, 2017 21:16

na tą chwilę problem rozwiązany, przyczyną było nieszczelna pompa vacum. a więc pompa poszła na stół, planowałem wymienić uszczelki plus zabicie króćca co wychodzi na serwo. trzeba robić to cholernie delikatnie bo ja niestety rozwaliłem i pekła otoczka króćca. kupiłem nową pompę z luźnym króćcem ale tym razem zakleiłem poxilina. zalałem filter no i auto działa na ten moment jeszcze nie sprawdzałem w trasie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości