Trudno zapala po pierwszym podgrzaniu, po 2 grzaniach ideal

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » wt paź 10, 2006 21:21

Zobacz tu:
http://moto.allegro.pl/item133105535_sw ... wawa_.html

po 19zl. Chyba sam kupie. A trafia Cie raczej 'szlag' a nie 'szlak' - chyba ze jestes zapalonym turysta;)



Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » wt paź 10, 2006 21:22

No właśnie można kupić Boscha orginała bedzie super ale trafiają sie made in China mimo ze napisane Germany i w tym problem a zapłacisz sporo, na razie nie spotkałem podruby BERU mi Bosche nie sprawdziły się BERU Smigaja aż miło :bigok: a NGK jeszcze leprze ale nie mogłem ich dostać -uważaj na allegro i super oferty. Dobra świeca musi kosztować ok 40 zł.



Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » wt paź 10, 2006 21:24

ale to chyba nie swiece dla Ciebie:(

[ Dodano: 10 Paź 2006 21:37 ]
Na allegro trzeba uwazac, ale zachowujac pewne podstawowe zasady ryzyko jest nawet mniejsze niz kupujac w sklepie. Ja od trzech lat kupuje wiekszosc rzeczy na allegro, od drobnych jak filtry, oleje, czesci do komputera po calkiem spore zakupy jak lustrzanka cyfrowa za 6000zl. czy auto ktore teraz posiadam - nigdy nie wtopilem, nie kupilem podroby, nie zostalem oszukany. Tylko - powtorze - trzeba zachowac pewne zasady (np. kupowac tylko u tzw. supersprzedawcow, czyli ludzi ktorzy maja po kilka tysiecy komentarzy i sprzedaja na allegro po kilka lat).



Awatar użytkownika
anton:-)
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 644
Rejestracja: wt maja 09, 2006 17:11
Lokalizacja: woj. Lubelskie - Włodawa
Kontakt:

Post autor: anton:-) » wt paź 10, 2006 21:55

no zauwazyłem ze to do tdika sa i dzieki i znowu was nagrodziłem uwiezcie juz miałem dosc wszystkiego :blush:

[ Dodano: 10 Paź 2006 22:50 ]
I jeszcze pytanko? Jak wykrece swiece i je zmostkuje to do jakiego Efektu mam je grzac aby zmierzyc czas(az sie zacznie z nich dymic, czubek swiecy bedzie sie zarzył czy jak tam inaczej) bo chce sprawdzic czas reakcij jak mi podpowiadacie.

A co wtedy jak beda sie zapolały równoczesnie?? swiece dla przypomnienia champoion


G R U P A L U B E L S K A

Awatar użytkownika
angela23x
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:21
Lokalizacja: łódź

Post autor: angela23x » śr paź 11, 2006 00:01

dziechu, hahaha, dobre teksty, ale tego pieska z avatara to wykasuj bo wioska straszna :hmm:

[ Dodano: 11 Paź 2006 00:05 ]
po 19zl. Chyba sam kupie. A trafia Cie raczej 'szlag' a nie 'szlak' - chyba ze jestes zapalonym turysta;)[/quote]



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » śr paź 11, 2006 00:32

trzeba zachowac pewne zasady (np. kupowac tylko u tzw. supersprzedawcow, czyli ludzi ktorzy maja po kilka tysiecy komentarzy i sprzedaja na allegro po kilka lat).
Nawet tacy sprzedają chiński szajs za niską cenę, niestety. A komentarz zwykle ludzie dają pozytywny jeśli przesłka dojdzie, przemilczaqjąc jakość towary, po to, by także pozytywka dostać ;) Niestety. Filtr pyłkowy za 17 zeta kupiłem, ale świece (czy to żarowe, czy zapłonowe) wolał bym porządnego producenta, bo pozorna oszczędność się zawsze zemści...
angela23x, co chcesz od pieska :P :P :P śmiechawski jest i dzięki niemu dziechu jest rozpoznawalny na forum. Każdy ma w avatarze Golfa i wszystkie są podobne ;)

Pozdrowka



Awatar użytkownika
anton:-)
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 644
Rejestracja: wt maja 09, 2006 17:11
Lokalizacja: woj. Lubelskie - Włodawa
Kontakt:

Post autor: anton:-) » śr paź 11, 2006 06:54

jak sprawdzic te swiece
anton:-) pisze:I jeszcze pytanko? Jak wykrece swiece i je zmostkuje to do jakiego Efektu mam je grzac aby zmierzyc czas(az sie zacznie z nich dymic, czubek swiecy bedzie sie zarzył czy jak tam inaczej) bo chce sprawdzic czas reakcij jak mi podpowiadacie.

A co wtedy jak beda sie zapolały równoczesnie?? swiece dla przypomnienia champoion


G R U P A L U B E L S K A

Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » śr paź 11, 2006 07:11

Kup nowe i porządne i po sprawie teraz bedziesz sprawdzał ile grzeja czy na całej długości i itd i wiele ci to nie da wiele osób miało tak jak ty i nie myślało że to świece ale pod ciśnieniem one też inaczej sie zachowuja tak samo jak zapłonowe więc szkoda twojego czasu.

[ Dodano: Sro Paź 11, 2006 07:17 ]
Zgadzam sie z Grzesiekk1982 bo ludzie kupując na allegro sami w wiekszości nie chcą dostać negatywa za to że komuś go wystawili ponieważ są niezadowoleni z produktu wiec są przymuszeni aby go jednak wystawić. Miałem znajomego który pracował w filii Boscha w Poznaniu mówił że z Niemiec taka świec przychodzi w cenie 26 zł a oni sprzedają je za 17zł wiec coś to daje do myślenia. Pozdrawiam. Może to i chodzi ale jak i ile pochodzi?????/

[ Dodano: Sro Paź 11, 2006 07:19 ]
P.S. w tym tygodniu dla waszej informacji została zatrzymana szajka osób podrabiających w Polsce oleje Mobil i Castrol opakowania na wygląd 100% orginalne zawartość w trakcie badania!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » śr paź 11, 2006 12:32

angela23x pisze:ale tego pieska z avatara to wykasuj bo wioska straszna
Wiesz, naleze do ludzi wyrozniajacych sie z otoczenia cechami innymi niz kolczyk w nosie ;) A wioska w awatarze nie tak straszna jak wioska w umysle, co - niestety - coraz czestsze.



Awatar użytkownika
anton:-)
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 644
Rejestracja: wt maja 09, 2006 17:11
Lokalizacja: woj. Lubelskie - Włodawa
Kontakt:

Post autor: anton:-) » śr paź 11, 2006 12:51

własnie zakupiłem filtr paliwa knecht czy jakos tam i swiece NGK wieczorkiem wymienie mam nadzieje ze to pomoze .

Dzisiaj rano myslałem ze go juz nie odpale po pierwszym grzaniu odezwał sie na 3 i zgasł tak samo było za drugim razem dopiero za 3 podgrzaniem chodził i odpalił normalnie :blush:
Ostatnio zmieniony śr paź 11, 2006 19:06 przez anton:-), łącznie zmieniany 1 raz.


G R U P A L U B E L S K A

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » śr paź 11, 2006 13:56

anton:-), jak już będzie po problemie, to napisz co i jak. Pouczające będzie :)



Awatar użytkownika
krystek007
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt sie 18, 2006 14:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: krystek007 » śr paź 11, 2006 14:44

Miałem raz podobnie w renówce, objawy identyczne, tez panikowałem, swiece to tamto...na koncu ktoś mi zasugerował zapowietrzony układ paliwowy, mialem nieszczelność przy filtrze paliwa i paliwko sie cofało! rano zakręcał i szybko gasł potem go męczyłem koło 2 minut :-) i tak co rano :-) że rozrusznik wytrzymał??? sam się dziwiłem :-) sprawdź czy przypakiem nie mas zpowietrza w przewodach???


Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
anton:-)
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 644
Rejestracja: wt maja 09, 2006 17:11
Lokalizacja: woj. Lubelskie - Włodawa
Kontakt:

Post autor: anton:-) » śr paź 11, 2006 17:24

krystek007, jak było ciepło to palił od strzała a jakbym miał zapowietrzony układ to było by tak samo i jak rano go podgrzeje 3 razy jez pali od strzała :bigok:


G R U P A L U B E L S K A

Awatar użytkownika
kopciuch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: czw gru 29, 2005 21:53
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kopciuch » czw paź 12, 2006 00:07

miałem coś odobnego jak ty i to nie były świece:( okazało sie ze silnik tracił kompresje , na początku łapał tak jak u Ciebie na trzy gary a jak troszke sie pokręcił i złapał temperaturki to łapał i czwary , potem palił już tylko na dwa gary ale znów po chwilowej pracy łapały pozostałe
. Po rozbiórce silnkia okazało sie ze pierscienie na cylindrach sie pozapiekały i silniczek nie miał kompresji,.


A wszystko przez kobiete....:D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 149 gości