wtryskiwacze 1.6 CR, uszkodzone dwa naraz czy to możliwe

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mariuszrybnik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt lis 16, 2012 10:10

wtryskiwacze 1.6 CR, uszkodzone dwa naraz czy to możliwe

Post autor: mariuszrybnik » ndz mar 05, 2017 20:29

Witam, chodzi o golfa z silnikiem 1.6 tdi CR o mocy 105 koni, podczas jazdy zapalił się check engine, oraz spirala świecy żarowej zaczęła pulsować a do tego pojawił się zegar tempomatu podświetlony i nie można było skasować zegara tempomatu auto przerywało można było jechać maksymalnie do 1500 obrotów na drugim biegu, powyżej jak próbowałem go wkręcić poprostu auto gasło, po podjechaniu do mechanika od VW po podpięciu pod komputer wykazało że uszkodzone dwa wtryskiwacze cylindra 1 i 2 mechanik także odłączał wtyki od wtryskiwacze cylindra 1 i 2 i zero reakcji cylindry nie pracowały mam pytanie czy to możliwe że w tym samym czasie uszkodziły się dwa wtryskiwacze stało się to podczas jazdy wszystko było OK i nagle zaczoł szarpać brak mocy , przebieg 85 tyś km rok prod 2011 wtryskiwacze siemens jedne co mnie dziwi w tym samym czasie jeden i drugi czy to jest możliwe??



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2828
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

wtryskiwacze 1.6 CR, uszkodzone dwa naraz czy to możliwe

Post autor: bioly05011 » ndz mar 05, 2017 21:06

jak najbardziej,w reno wujowi zdechły najpierw dwa,i zanim dojechał do domu poleciał jeszcze jeden... dobrze było by sprawdzić czy to wina cewki czy rozpylacz,cewka ma mieć opór 0,4-1 Ohm,warto też sprawdzić przelewy...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

wtryskiwacze 1.6 CR, uszkodzone dwa naraz czy to możliwe

Post autor: marmi m » pn mar 06, 2017 13:12

Jest to możliwe, ostatnio wtryskiwacze simensa w 1.6 coraz częściej się psują...


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

mariuszrybnik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt lis 16, 2012 10:10

wtryskiwacze 1.6 CR, uszkodzone dwa naraz czy to możliwe

Post autor: mariuszrybnik » wt mar 07, 2017 23:22

już mam założone dwie używki cena z robotą 1400 zł + w tej cenie jakieś nowe śruby mocowania



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2828
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

wtryskiwacze 1.6 CR, uszkodzone dwa naraz czy to możliwe

Post autor: bioly05011 » wt mar 07, 2017 23:30

fajnie...równo pracuje,?


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

mariuszrybnik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt lis 16, 2012 10:10

wtryskiwacze 1.6 CR, uszkodzone dwa naraz czy to możliwe

Post autor: mariuszrybnik » śr mar 08, 2017 21:43

jest OK



sebapiorun
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lip 06, 2017 20:47

wtryskiwacze 1.6 CR, uszkodzone dwa naraz czy to możliwe

Post autor: sebapiorun » czw lip 06, 2017 21:30

Witam Panowie bardzo serdecznie,
Ostatnio zakupiłem Passata B7 kombi z 2011 roku z silnikiem 1,6 tdi. Przy oględzinach auta stwierdziłem uszkodzenie wtryskiwacza. Na jednym wtryskiwaczu widać delikatnie sączącą się ropę pomiędzy nakrętką a samym wtryskiwaczem. Silnik czasem wchodzi na chwilę na wyższe obroty a gdy się rozgrzeje pracuje równo. Podczas jazdy nie ma utraty mocy wszystko pracuje jak należy. Auto kupiłem za granicą z udokumentowanym przebiegiem 198tys i całą książką serwisową. Mam do Was pytanie jak zabrać się do naprawy. Mam pewne obawy, że jeśli wstawię samochód do warsztatu, który regeneruje wtryski to mogą nieuczciwie stwierdzić, że należy zregenerować wszystkie. Nie wiem czy tylko jeden z nich tego wymaga czy wszystkie - sam nie jestem w stanie tego stwierdzić. Czy taki wyciek wymaga regeneracji czy są tam może jakieś uszczelnienia, które należałoby wymienić. Widziałem, że na allegro można kupić tego rodzaju wtryskiwacze. Jak to się ma do wymiany ich. Czy wkładając jeden inny lub wszystkie 4 należy je zaprogramować pod dany silnik - czy jest to część wymienna, którą podmieni mi każdy warsztat samochodowy? Czy zwykły mechanik może zdemontować ten wadliwy wtrysk i wysłać do regeneracji by później zamontować go z powrotem? Co radzicie zrobić w takiej sytuacji? Może macie jakieś sprawdzone miejsca w woj. Pomorskim do wykonania takiej usługi. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam bardzo serdecznie
Seba
Obrazek

Obrazek

Obrazek



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2828
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

wtryskiwacze 1.6 CR, uszkodzone dwa naraz czy to możliwe

Post autor: bioly05011 » czw lip 06, 2017 22:26

to że się po ci nie oznacza uszkodzenia,przede wszystkim zrobić diagnostykę ,sprawdzić przelewy menzurkami ,może wystarczy to wyjąć i skręcić dobrze potem sprawdzić na na przyrzadzie,co do kupna owszem można ale bez kompa się nie obejdzie trzeba to pprzypisać w poszczególne miejsce...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

sebapiorun
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lip 06, 2017 20:47

wtryskiwacze 1.6 CR, uszkodzone dwa naraz czy to możliwe

Post autor: sebapiorun » czw lip 06, 2017 23:32

Dzięki za info. Pocenie się to raczej nie jest bo po przejechaniu 150km w gnieździe obok wtryskiwacza można zobaczyć z "pół łyżeczki" ropy. Mam nadzieję, że może to wynikać ze złego uszczelnienia a nie z uszkodzenia wtrysku. Tak myślałem żeby zrobić najpierw diagnozę a potem pomyśleć co dalej. Chciałem najpierw zasięgnąć języka u użytkowników, którzy na tym znają się trochę lepiej niż ja by potem zrozumieć co mówi do mnie diagnosta ;) Czy pod tą nakrętką na zdjęciu znajduje się jakaś uszczelka?



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

wtryskiwacze 1.6 CR, uszkodzone dwa naraz czy to możliwe

Post autor: ROBAL_26 » pt lip 07, 2017 07:03

sebapiorun, znajomy miał podobny problem w caddy 1,6tdi tylko że u niego siadł 1 wtryskiwacz , po zdemontowaniu wszystkich i oddaniu do zakładu potwierdziło się jego uszkodzenie a pozostałe 3szt miały być ok , jak się później okazało po zamontowaniu wszystkiego (uszkodzony został wymieniony na nowy) i małej jeździe próbnej wyszedł problem jak u ciebie tylko że u niego to się paliwo lało że było ryzyko zapalenia , wymieniliśmy oringi na listwie powrotów i dalej to samo , dzięki koledze pracującemu w ASO używając zmywacza mógł zobaczyć skąd dokładnie leci i wyszło że poluzowany był króciec który jest przykręcony do wtrysku a do niego przychodzi przewód zasilający ,po dociągnięciu problem ustał i auto śmiga jak wcześnie , dodam że caddy ma obecnie 412kkm i dopiero siadł 1 wtrysk :grin:
Sprawdź ten króciec . :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości