[Mk3] Dziwne odgłosy po wymianie rozrządu!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dareh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 15:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

[Mk3] Dziwne odgłosy po wymianie rozrządu!!

Post autor: dareh » wt paź 10, 2006 20:03

Witam!! Wymieniłem dzisiaj rozrząd kpl. i przy okazji paki klinowe. Odebrałem samochód od mechanika o 12:00 i zrobiłem ok. 20km wszystko było ok.,a wieczorem zaczeło coś terkotać pod maską po prawej stronie przy dodawaniu gazu. Co to może być ? Czyżby czegoś nie dokręcił ? Poradzcie coś!! hej



Awatar użytkownika
De'D
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 15:02
Lokalizacja: West Side

Post autor: De'D » wt paź 10, 2006 20:25

osłona moze walić o koła rozrządu/wału , coś gdzies piłuje .. bardzo prawdopodobne ze coś tam podginali albo odginali.. w osłonach (sam piszesz ze u mechanika... więc nie widzialeś jak robili) i z tego moze być twój problem..

musiałbyś sciągnąć osłone i zobaczyc " na chłopski rozum" czy gdzieś blacha jakaś za bardzo nie dolega do koła albo czy zewnętrzna osłona nie jest gdzieś wypiłowana...



tomala2301
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: pt cze 16, 2006 22:00
Lokalizacja: dolnyśląsk- WOŁÓW
Kontakt:

Post autor: tomala2301 » wt paź 10, 2006 20:34

Musisz ściągnąć osłone paska rozrządu i sprawdzić , może coś się stało z napinaczem . Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » wt paź 10, 2006 20:47

Możę terkotać napinacz paska wielorolkoweko czesty przypadek -jesli go masz. Albo napinacz paska rozrządu automatyczny.



Awatar użytkownika
dareh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 15:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: dareh » śr paź 11, 2006 18:37

Byłem dzisiaj u mechanika który wymieniał mi rozrząd, zdjoł osłone rozrzadu i powiedział, ze wszystko jest Ok. Szukał dalej i dotknoł przewodów paliwowych ktore są umieszczone w uchwycie na osłonie rozrządu a one stukneły w obejmę filtra paliwa , metalowym zaciskiem. Prawdopodobnie to było powodem dziwnych odgłosów po maską . Przesunał przewód paliwowy lekko i owinął zacisk taśma izolacyjną i jakby ustało przynajmniej narazie. Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 184 gości