[MK2 JP] pali dopiero za drugim podgrzaniem swiec

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
angela23x
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:21
Lokalizacja: łódź

Post autor: angela23x » ndz paź 08, 2006 19:03

to swiece na bank.
miałaa tak samo, jeździłam na jednych ze 3 lata i też zaczoł słabo podgrzewać zeszłej zimy. Gdy wyjeliśmy stare świece i braciak je podłaczył do sprawdzenia, to grzały super. Wiec tez pomyślałam ze nie potzrebnie kupiłam nowe. Ale i tak wstawiliśmy te nowe (Bosha) i jak rękom odjoł. Pali super, bardzo dobrze grzeją. Wiec nei mędrkuj tylko je wymień, bo to pewnie to.



Awatar użytkownika
anton:-)
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 644
Rejestracja: wt maja 09, 2006 17:11
Lokalizacja: woj. Lubelskie - Włodawa
Kontakt:

Post autor: anton:-) » ndz paź 08, 2006 21:36

kuzyn56, co ma rozrusznik kolego do mojego problemu najpierw czytaj pózniej pisz

[ Dodano: 08 Paź 2006 21:38 ]
angela23x, dzieki kolerzanko i plusik dla ciebie


G R U P A L U B E L S K A

kuzyn56
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 14:13
Lokalizacja: lub

Post autor: kuzyn56 » pn paź 09, 2006 18:57

Witam wszystkich i znowu mam problem z moim klekotem :panna: a wiec:
Rano jak pale swojego klekota i tylko raz go podgrzeje cierzko pali i przez jakas chwilke kuleje silnik a jak rano go podgrzeje dwa razy to pali jak dziecko dodam ze swiece wszystkie grzeja cisnienie w cylindrach po 32 atmosfery koncówki wtryskiwaczy nowe boscha i niedawno robiłem sobie głowice wiec jest jak nowa
I nie mam pojecia co to moze byc :grrr:
Jak ktos ma jakas rade to prosze o pomoc z góry dzieki[/b z
Anton zgadnij kto to napisal?? Wiec ma bo rozrusznik bierze mniej pradu,swiece lepiej grzeja nie musisz grzac 2x.A nie dziekuj juz to zrobiles.Jezeli moja rada Ciebie nie zadawala to ja zignoruj. :hmm:



Awatar użytkownika
De'D
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 15:02
Lokalizacja: West Side

Post autor: De'D » pn paź 09, 2006 20:28

kuzyn56 pisze:Wiec ma bo rozrusznik bierze mniej pradu,swiece lepiej grzeja nie musisz grzac 2x.
heh... ale przecież nie kręcisz rozrusznikiem w momencie podgrzania wstępnego... dopiero po... więc nie kumam tego stwierdzenia :D co ma rozrusznik do układu grzewczego?? .....
jak wszystko grzeje tak jak powinno to auto zapala na dotyk ..a rozrusznik nie mam wiele do roboty... nawet na mocno wyładowanym aku ..przy sprawnym systemie grzewczym nie powinno być trudności z zapaleniem... oczywiście wolniej zakręci ale zakręci ...
nie widze powiązań... :)



kuzyn56
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 14:13
Lokalizacja: lub

Post autor: kuzyn56 » pn paź 09, 2006 20:52

Na zimnym silniku świece powinny grzać w trakcie kręcenia .Lampka gaśnie ty start a świece jeszcze grzeją prawda?Tulejki maja wpływ na spadek napięcia na świecach.Weź woltomierz i sam sprawdź. :okej:



Awatar użytkownika
De'D
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 15:02
Lokalizacja: West Side

Post autor: De'D » pn paź 09, 2006 20:55

no tak...ale auto pali dzięki podgrzaniu wstępnemu (większy prąd) ... potem jest juz tylko dogrzewanie !! zobacz sobie miernikiem ile wynosi napięcie dogrzewania ... to są dwie różne rzeczy ... po zgaśnięciu kontrolki można spokojniei odpalać i załapuje idealnie.. (pod warunkiem ze mamy sprawny układ gzrewczy) ... dogrzewanie nie ma tu nic do gadania...



kuzyn56
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 14:13
Lokalizacja: lub

Post autor: kuzyn56 » pn paź 09, 2006 21:24

nie mam zamiaru prowadzić sporu doradzam bo miałem problem 2x grzałem,po naprawie rozrusznika problem rozwiązany pali na dotyk. Koszt tulejek 6 zł wiec żadna inwestycja,a idzie zima inie zaszkodzi to zrobic.



Awatar użytkownika
anton:-)
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 644
Rejestracja: wt maja 09, 2006 17:11
Lokalizacja: woj. Lubelskie - Włodawa
Kontakt:

Post autor: anton:-) » pn paź 09, 2006 22:45

Panowie nie spamujcie bo w ten mi nie pomozecie, jutro wymieniam swiece na boscha i wtedy zobacze i filtr paliwa "filtron"


G R U P A L U B E L S K A

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 120 gości