Klekot po wymianie uszczelniaczy pompowtrysków

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

roman11d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz lip 14, 2013 18:56

Klekot po wymianie uszczelniaczy pompowtrysków

Post autor: roman11d » wt gru 20, 2016 00:17

Witam pacjent golf IV 2002 1.9tdi asz 130 koni. Auto ciężko odpalało po dłuższym postoju, zapowietrzało się i i cofało paliwo, padło na uszczelniacze pompowtrysków więc wymieniłem, Odległości od brzegu głowicy odmierzałem suwmiarką jak każe sztuka, śruby regulacyjne cofałem o 180 stopni następnie kontrę dokręciłem. Śruby od pompowtrysków dokręcałem kluczem dynamomentrycznym ustawionym na 12nm, jednak nie kręciłem do kliknięcia bo już czułem taki opór że miałem wrażenie że zaraz może śrubę uwalić. Poskładałem wszystko, pomogłem trochę plakiem w odpaleniu pierwszym bo wiadomo, wszystko było rozebrane no i efekt taki: Chodzi równo obroty trzyma , parametry na vag com w normie ale klekocze, dużo mocniej niż wcześniej, czy możliwe jest że obluzowały się śruby mocujące pompowtryski, albo nie ustawiłem ich tak super idealnie , jaka może być przyczyna tego klekotu ?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Klekot po wymianie uszczelniaczy pompowtrysków

Post autor: Michał_1977 » wt gru 20, 2016 08:24

roman11d pisze:klekocze, dużo mocniej niż wcześniej, czy możliwe jest że obluzowały się śruby mocujące pompowtryski,
Raczej nie.
Wałek czym/w jaki sposób ustawiałeś?

Głośniejszą pracę wtryskiwacza,może powodować jakaś nieczystość,która utrudnia prawidłową pracę samego rozpylacza. Może występować efekt tzw. podwieszania się,ale wtedy na Vag-Com miałbyś głupoty pokazane,a piszesz,że jest dobrze.
Jeżeli jest dobrze,to znaczy że trzeba jeździć :-)
Myślę,że ustawienia były wcześniej rozjechane nieco i teraz gdy ustawiłeś ponownie,zaczął pracować twardziej.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

roman11d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz lip 14, 2013 18:56

Klekot po wymianie uszczelniaczy pompowtrysków

Post autor: roman11d » wt gru 20, 2016 11:12

Wałek ustawiałem kręcac kołem na 5 biegu i obserwując krzywkę, jak była w najwyższym punkcie czyli wtryskiwacz wciśnięty najmocniej to dokręciłem regulacyjną do wyczuwalnego oporu, potem odkręciłem o 180 stopni i zakręciłem kontrę. Mam ASZ z 02r. z nowszym typem wtrysków.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Klekot po wymianie uszczelniaczy pompowtrysków

Post autor: Michał_1977 » czw gru 22, 2016 09:01

roman11d pisze:Wałek ustawiałem kręcac kołem na 5 biegu i obserwując krzywkę, jak była w najwyższym punkcie czyli wtryskiwacz wciśnięty najmocniej to dokręciłem regulacyjną do wyczuwalnego oporu,
Wiesz ze to jest robota "na oko" ?
Do tego powinieneś użyć czujnika zegarowego.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Klekot po wymianie uszczelniaczy pompowtrysków

Post autor: Adamm » czw gru 22, 2016 12:39

Michał_1977, nie przesadzajmy, maks wcisnieta pompka jest na sporym odcinku walka, natomiast ustawiajac "biegiem" mozna przeskoczyc ten punkt, najlepiej obracac walem


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

Klekot po wymianie uszczelniaczy pompowtrysków

Post autor: needved » pt gru 23, 2016 00:22

roman11d pisze:Śruby od pompowtrysków dokręcałem kluczem dynamomentrycznym ustawionym na 12nm, jednak nie kręciłem do kliknięcia bo już czułem taki opór że miałem wrażenie że zaraz może śrubę uwalić.
A dokręciłeś te śruby później o 3/4obrotu?



Awatar użytkownika
21Golfista21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 717
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 14:00
Lokalizacja: Strzelin

Klekot po wymianie uszczelniaczy pompowtrysków

Post autor: 21Golfista21 » sob gru 24, 2016 16:31

dawałeś nowe te popychacze https://www.google.pl/search?q=popychac ... LdaSZBM%3A" onclick="window.open(this.href);return false; na pompkach?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=351409 nowy nabytek
to nie, że ja się boję prędkości to prędkość boi się mnie :D

Awatar użytkownika
Rikom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt paź 18, 2013 00:16
Lokalizacja: Mazury

Klekot po wymianie uszczelniaczy pompowtrysków

Post autor: Rikom » pt gru 30, 2016 03:32

Przy pierwszej mojej zabawie z pompowtryskiwaczami też cofnąłem śrubę regulacyjną o 180 stopni i głośniej klekotał, więc poszukałem serwisówki od ASZ-a i jednak przestawiłem na 225 stopni, w parametrach na vagu nic się nie zmieniło, a ciszej chodzi. Druga zabawa skończyła się urwaną śrubą mocującą pompowtrysk i się dowiedziałem, że przy każdym ich wyciąganiu powinno się wymieniać te śruby http://allegro.pl/sruba-pompowtryskiwac ... 68939.html" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 197 gości