Wywala płyn chłodniczy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mlatek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr paź 23, 2013 13:26
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Wywala płyn chłodniczy

Post autor: Mlatek » śr paź 30, 2013 13:57

Wiec tak głowica sciagnięta. Przedmuchy były na 2 i 3 cylindrze. Ogolnie to głowica do kompletnej regeneracji gniazda itp.. Czy 750 zł za zrobienie głowicy to drogo? Wiadomo rozrzad komplet. Martwi mnie tylko jedna sprawa przy wyciagniu jeden pompowtryskiwacz sie rozwalil i trzeba załatwic uzywke czy ma ktos moze namiary gdzie dostac patrzałem na allegro ale troche drogo a moze ktos z forumowiczow ma taki na sprzedaż?



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Wywala płyn chłodniczy

Post autor: matisim » czw gru 08, 2016 08:25

Żeby nie tworzyć nowego tematu napisze tutaj.
również od jakiegoś czasu mam problem z wyrzucaniem płynu przez zbiorniczek. wszystko praktycznie zaczęło się dziać po wymianie termostatu, stary otwierał wcześniej obieg i nie łapał 90 stopni. Nowy, jest firmy wahler, otwiera się prawidłowo, temperaturę trzyma na 90 na liczniku, i wg komputera, temperatura oleju jest z w granicach 92 /96 stopni zależy od jazdy. przed wymiana termostatu była wymieniana pompa wody na firmy skf razem z rozrządem, w między czasie wymieniona była jeszcze nagrzewnica, nowy płyn chłodniczy, korek był zakładany na próbę z dwóch innych tdi i nie było poprawy A w dawcach korków nie nastąpiło pogorszenie.
Byłem po tym wszystkim sprawdzić układ na zawartość co2, 3 próby nie wykazały nic, tylko czy ta próba pokaże tylko gdy jest jakaś duże uszkodzenie uszczelki lub głowicy czy pokaże cokolwiek? bo czytałem o takiej możliwości że jest gdzieś mikro pęknięcie w głowicy bądź w gdzieś na tulei i tak będzie się działo.
Płyn chłodniczy jest czysty, jedno co wskazuje na jakieś pęknięcie to dosyć twarde węże w porównaniu z dwoma innymi tdi i po odkręceniu korka płyn podnosi się o 2/3 cm lub nawet trochę go wyrzuci przez ten otwór.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Wywala płyn chłodniczy

Post autor: grandi » czw gru 08, 2016 10:04

bzdzioch1 pisze:nikt nie wspomniał o korku od zbiorniczka wyrównawczego warto sprawdzić pierdoła a może namieszać

Wystarczy ze uszczelka sie podwinie i wtedy tez plyn wywala


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: Wywala płyn chłodniczy

Post autor: matisim » czw gru 08, 2016 10:51

znam to z doświadczenia :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości