Podgrzewacz wody GOLF 3 1.9 Td

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Podgrzewacz wody GOLF 3 1.9 Td

Post autor: radekrp90 » wt gru 06, 2016 14:45

Oczywiście 85-tą - mój błąd. Już poprawiłem.

Nogi 85 i 86 to zasilanie cewki przekaźnika (w przypadku przekaźnika jak na zdjęciu ale to standard). 86 to umownie +, a 85 masa.

Co do czasu pracy - zależy jakie pokonujesz trasy. TD nagrzewa się dużo szybciej od TDI, a ja u siebie po przejechaniu około 7 km miałem już ciepły płyn (bez świec, t.zew. ~ -5 stC). Teraz po około 1 km leci ciepłe powietrze, a na postoju po około 5 minutach przy temperaturach poniżej 5 stC.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
AndrzejP4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr sie 08, 2007 19:42
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Podgrzewacz wody GOLF 3 1.9 Td

Post autor: AndrzejP4 » wt gru 06, 2016 14:47

szkoda roboty - praktycznie nic to nie daje, tylko szybkiej wykańcza alternator i jest przyczyną niedoładowania aku przy jeździe na krótkich dystansach.

U mnie dopiero Defa o mocy 2000W dała oczekiwane rezultaty - 70*C na dzień dobry o poranku po około 1,5 godziny.

Wcześniej miałem małą defę 550W - dość marny efekt, w czasie mrozów podgrzewała silnik do max 40*C po 3 godzinach. Pomyśl ile pomogą Ci 3 świece żarowe działające przez 15 minut.....



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Podgrzewacz wody GOLF 3 1.9 Td

Post autor: radekrp90 » wt gru 06, 2016 15:32

3 świece mają ~650-700W (jeśli pracują wszystkie). Na moim alternatorze obciążenie przy podłączeniu ich na krótko to około 70% (światła mijania + grzanie szyby + wentylator na full + świece na krótko) - tyle pokazuje VCDS. Napięcie przy tym było poprawne - akumulator się ładował.

Moje trasy są nie krótkie więc mi to nie przeszkadza, a w pozwala to nagrzać się szybie przedniej bez obaw o to, że poryje sobie wycieraczki lodem ;)
Po 10 minutach na wolnych obrotach i zamkniętym obiegu wewnątrz jest letnie powietrze - więc jak dla mnie to w TDI ma sens.

DEFA sucha czy w bloku?


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Lukas2z107
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: czw lip 15, 2010 09:32
Lokalizacja: Łukawica/Roztocze
Kontakt:

Re: Podgrzewacz wody GOLF 3 1.9 Td

Post autor: Lukas2z107 » czw gru 08, 2016 08:37

Wszystkie potrzebne podzespoly mam juz zamowione, jak zamontuje to zdam relacje jak to dziala i czy wgl jest jakas roznica..



Awatar użytkownika
AndrzejP4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr sie 08, 2007 19:42
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Re: Podgrzewacz wody GOLF 3 1.9 Td

Post autor: AndrzejP4 » czw gru 08, 2016 22:53

radekrp90 pisze:DEFA sucha czy w bloku?
Defa mokra - wpięta w układ chłodzenia - tuż za chłodniczką oleju na podstawie filtra.
To jest ta grzałka : http://www.defa.com/en/automotive/warmu ... 34_series/" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie jest to produkt dedykowany do TDI. ok temu intercars wyprzedawał te wielkie defy o mocy 2000W za 150zł. Cena była tak atrakcyjna bo grzałki były wyposażone w termostaty nastawione na 40* i grzały słabo mimo potężnej mocy. Wystarczyło zmienić sobie termostat ( KSD300 typu NC bimetaliczny za 2,5zł na allegro) i miało się temperaturę jaką

Niestety moc była zbyt wielka jak na grawitacyjny obieg wody i konieczne było zastosowanie pompki (dobrana od VW T4).

Układ mam sterowany przez programator w gniazdku. Po podaniu zasilania włącza się grzałka i pompa.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 196 gości