[CBAB] Wartości wtrysków

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

m4ayhem
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob sie 17, 2013 00:57
Lokalizacja: 71

[CBAB] Wartości wtrysków

Post autor: m4ayhem » wt lis 29, 2016 23:47

Hej,
Od jakiegoś czasu zauważyłem że auto zaczęło mi mówiąc kolokwialnie 'brzydko' odpalać.
Nie ma na to żadnej reguły, czasami dłużej zakręci i w końcu zaskoczy - aczkolwiek wcześniej się to nie zdarzało.

Dodatkowo na zimnym silniku (tylko na zimnym) przy dodawaniu gazu wyskakuje 'Engine Fault Workshop' wraz z zapaleniem się kontrolki od świec żarowych - nie zdarza się to za każdym razem, gaśnie od razu po odjęciu gazu, aczkolwiek zdarza się, a nie lubię niespodzianek.
Jednak z drugiej strony jedyny błąd jaki mi znajduje to błędy czujników G28 i G40.

Pojechałem do znajomego na sprawdzania wartości wtrysków, na rozgrzanym silniku wartości są jak poniżej ;
Obrazek

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć czy owe wartości są w miare poprawne, ewentualnie który wtrysk należałoby zregenerować ?
Choć podobno jeśli pada jeden, inne też zaczną padać, a od początku jeżdżony na vervie :(



m4ayhem
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob sie 17, 2013 00:57
Lokalizacja: 71

Re: [CBAB] Wartości wtrysków

Post autor: m4ayhem » śr lis 30, 2016 10:55

belcho99 pisze:Verva ci nic nie da jak masz uwalone 2 najważniejsze w silniku czujniki. g28 to czujnik położenia wału korbowego g40 czujnik wałka rozrządu.
Możesz wyjaśnić więc skąd różne wartości na wtryskach i jakie ma to połączenie z g28 / g40 ?
Bo co ciekawe, błąd tych czujników nie pojawia się cały czas, tylko właśnie na zimnym silniku przy dodawaniu gazu, po zapaleniu się kontrolki grzania.



Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

[CBAB] Wartości wtrysków

Post autor: marmi m » śr lis 30, 2016 11:55

Zawsze będą róznice korelacji dawek na wtryskach nie ma siły żeby wszystkie były równe i bliskie zera, patrząc na dane wtrysków nic im nie dolega i nie widze żadnej potrzeby ich ruszać...

jak masz błedy czujnika położenia wału korbowego to jak ma dobrze odpalać...


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

m4ayhem
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob sie 17, 2013 00:57
Lokalizacja: 71

Re: [CBAB] Wartości wtrysków

Post autor: m4ayhem » śr lis 30, 2016 14:36

marmi m pisze:Zawsze będą róznice korelacji dawek na wtryskach nie ma siły żeby wszystkie były równe i bliskie zera, patrząc na dane wtrysków nic im nie dolega i nie widze żadnej potrzeby ich ruszać...

jak masz błedy czujnika położenia wału korbowego to jak ma dobrze odpalać...
Niestety nie jestem w stanie rozszyfrować dokładnie który czujnik leży, gdyż VCDS pokazuje następujący błąd ;
Bank 1 CMP Sensor (G40) / Engine Speed Sensor (G28)
:panna:



Awatar użytkownika
Xarox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 15:43

[CBAB] Wartości wtrysków

Post autor: Xarox » śr lis 30, 2016 17:08

Co do błędów to aż tak bardzo nie wierzyłbym temu co mówi komputer.
Znam przypadek 2.0 TDI PD (BKP), który słabo palił, a gdy się go długo kręciło to wywalał się na liczniku ten sam napis, migały kontrolki ESP(ABS?) i świec żarowych. Na VAGu błąd G28. Czasami pomagało palenie na dwa razy - zapłon OFF, od nowa ON i wtedy jakoś palił.
Przyczyna? Padnięty rozrusznik - po regeneracji pali z półobrotu i zero błędów.

Co do korekcji - w 2.0 CR z początku produkcji padają pompki wysokiego ciśnienia paliwa. Poszukaj czy Twojego też to dotyczy, jak tak to trzeba zajrzeć w pompke, może już łuszczy się aż miło i zajechała wtryskiwacze ;)



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

[CBAB] Wartości wtrysków

Post autor: Adamm » śr lis 30, 2016 18:28

m4ayhem, a moze poza opisem podasz kody bledu bedzie latwiej bo co tester to inna interpretacja a kod ten sam


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

Re: [CBAB] Wartości wtrysków

Post autor: marmi m » sob gru 03, 2016 00:17

G28 engine speed sensor to żywcem czujnik położenia wałka...

Generalnie trzeba się przyjrzeć elektryce czy kable całe, jeśli tak to czujnik jest do wymiany...


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 248 gości