[MK4 ALH] Nie pali na dotyk

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
malygolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt lut 28, 2006 23:58
Lokalizacja: starogard gdanski

Post autor: malygolf » ndz paź 08, 2006 13:47

uysy pisze:Standardy diagnostyczne to dłuuuga i skomplikowana historia...
Co do ALH i typów ECU - teoretycznie do '00 są sterowniki nieprogramowalne z zewnątrz, ale to teoria bo w praktyce spotyka się '99 Na EDC15VM+ które robi się po diagnozie...
Uysy jakim programem sprawdzic ze wlasnie mapy sa do podmiany Czy V.A.G. to pokaze? Mialem u kumpla pod V.A.G.iem i mowil ze wszystko ok :foch: [hmm...nie pytalem o mapy]

[ Dodano: 08 Paź 2006 13:50 ]
granite pisze:Też miałem podobny problem[.....]
Cos mi sie zdaje ze mech jeszcze Ci poprawil ECU... Mozesz sie go zapytac? Mysle ze to bedzie przydatne info dla nas wszystkich pozdroofka


Szukam zderzaka przedniego od R32

Awatar użytkownika
uysy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 559
Rejestracja: pt lis 19, 2004 14:37
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: uysy » ndz paź 08, 2006 14:11

Uysy jakim programem sprawdzic ze wlasnie mapy sa do podmiany Czy V.A.G. to pokaze?
W sensie czy sterownik jest programowalny z zewnątrz czy, że sterownik z błędem w sofcie?
Jeśli to pierwsze - to proste - zgłasza się jako ....018x - nieprogramowalny, ....012x - programowalny. Co do błedu w sofcie - trzeba spojrzeć na dawkę startową w messwertblokach



Awatar użytkownika
granite
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: ndz paź 30, 2005 22:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: granite » ndz paź 08, 2006 14:17

malygolf pisze:Cos mi sie zdaje ze mech jeszcze Ci poprawil ECU... Mozesz sie go zapytac? Mysle ze to bedzie przydatne info dla nas wszystkich pozdroofka
Nie mam pojęcia co to jest to ECU, ale chętnie się zapytam mechanika... :grin:



Awatar użytkownika
uysy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 559
Rejestracja: pt lis 19, 2004 14:37
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: uysy » ndz paź 08, 2006 14:29

granite pisze: Nie mam pojęcia co to jest to ECU, ale chętnie się zapytam mechanika... :grin:
W Twoim przypadku był to najwidoczniej sporo za wcześnie ustawiony początek tłoczenia. (powoduje inentyczne objawy) Prawidłowa wymiana rozrządu wyeliminowała problem. :grin:



Awatar użytkownika
granite
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: ndz paź 30, 2005 22:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: granite » ndz paź 08, 2006 14:44

uysy pisze:
granite pisze: Nie mam pojęcia co to jest to ECU, ale chętnie się zapytam mechanika... :grin:
W Twoim przypadku był to najwidoczniej sporo za wcześnie ustawiony początek tłoczenia. (powoduje inentyczne objawy) Prawidłowa wymiana rozrządu wyeliminowała problem. :grin:
Wielkie dzięki za wyjaśnienie sytuacji :grin:



Awatar użytkownika
malygolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt lut 28, 2006 23:58
Lokalizacja: starogard gdanski

Post autor: malygolf » ndz paź 08, 2006 17:46

uysy pisze:
Uysy jakim programem sprawdzic ze wlasnie mapy sa do podmiany Czy V.A.G. to pokaze?
W sensie czy sterownik jest programowalny z zewnątrz czy, że sterownik z błędem w sofcie?
Jeśli to pierwsze - to proste - zgłasza się jako ....018x - nieprogramowalny, ....012x - programowalny. Co do błedu w sofcie - trzeba spojrzeć na dawkę startową w messwertblokach

Calkowicie sie zakrecilem Jestem laikiem w tym temacie Chodzi mi czy VAG pokaze czy soft jest do wymiany jesli tak to gdzie "Co do błedu w sofcie - trzeba spojrzeć na dawkę startową" - czyli? jaka musi byc? Na jakie i gdzie dane w VAGU patrzec?
pozdr i dzieki za info


Szukam zderzaka przedniego od R32

jodel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn paź 02, 2006 21:57
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: jodel » ndz paź 08, 2006 21:15

Panowie pytanie również laika - któego VAG-a używacie? Który jest może nie najlepszy a intuicyjny i dobrze działający? Mam dostęp do interfejsu natomiast nie mam oprogramowania? To może sam coś bym sobie zdiagnozował - choć pewnie jakiekolwiek wyniki trzeba umieć zinterpretować prawidłowo.


pozdrawiam jodel

QBAelectric
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:01
Lokalizacja: Gniezno
Kontakt:

Post autor: QBAelectric » pn paź 09, 2006 21:18

...dzis dokładnie przepisalem wszystie parametry z wszystkich bloków....proszę Was o sprawdzenie czy coś jest nie tak....jak temp. wskaźnika pokazywała 90C to w programie było dopiero niecałe 80C..dopiero po dość długiej pracy na wolnych temp. na kompie wzrosła do 90C.....pracowałem na VW Tool...nie wiem czy ta dawka początkowa jest prawidłowa....ok. 22-24mg/h



kiedy działają te grzałki podgrzewające chłodziwo ??.....

[ Dodano: Czw Paź 12, 2006 06:41 ]
nikt nic nie podpowie?....wydaje mi sie ze soft bede miał ok....i teraz nie wiem czy czepiac sie aku czy rozrusznika na poczatek....

[ Dodano: Pon Paź 16, 2006 12:34 ]
..no niech luknie w moje pomiary...tyle sie namęczyłem w przepisywaniu :crazy: ...interesuje mnie czy dawka poczatkowa przy rozgrzanym motorze jest dobra czy wymaga korekty...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


QBAelectric

wtct
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn gru 05, 2005 20:00
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: wtct » wt lis 25, 2008 21:00

Witam mam ten sam problem Bora AHF ciężko zapala na ciepłym silniku po podłączeniu uciętego kabla niebiesko-brązowego z czujnika temp.

Wszyscy piszą, że można zmienić mape podawania paliwa, natomiast mnie interesuje co tak naprawde mechanicznego trzeba zmienić.

Oczywiście wywnioskowałem, z tego tematu, że musze sprawdzić rozrząd bo mogł przeskoczyć na pompie wtryskowej. Ale co w przypadku jeżeli rożrzad jest dobry - bo pewnie go juz ktos sprawdzał skoro wolał uciąć kabel czujnika temp. ?

Co będzie trzeba wymienić/ jakie koszty?

Pozdrawiam i dziekuję za pomoc
Wojciech



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 30 gości