ahf problem chodzi jak chce

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bywalec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr lis 04, 2015 07:02

ahf problem chodzi jak chce

Post autor: bywalec » pn cze 13, 2016 19:26

hej,
1.9 tdi 110km ahf golf 4
problem - od 2200 do 3000 przerywa i kopci na bialo niebiesko typowy zapach niespalonej ropy
czasmi objaw wystepuje czasami nie ale b czesto
z jazdy wyglada to tak ze przy dodaniu wiecej gau wali rowno dymem straty na przyspiszeniu ciezko dolne obroty
pompe wymiwnilem na inna to samo, kat wtrysku obojetnie jak wyregulujesz to samo(ocywiscie vagiem w granicach toleranci)
podmienialem wtrysk od kolegi sterujacy - to samo
przeplywke to samo
przepatrzylem instalacje byly dwa obtarcia kolo rozusznika ale od swiec zarowych i od czujnika cofania niegrozne nie stykaly sie nigdzie zaizolowalem i tyle, objaw nadal wystepuje
sprawdzilem kable do wtrysku sterujacego i sa dobre przekazniki tez sprawdzalem ten od pompy ropwniez i te na podszybiu 2 (53) podoginalem troszke piny i to samo czasmi jak auto chodzi bo mam jednomas wiec tarcza ze sprezynkami ktore slychac mozna zauwazyc roznice jakby nierowno pracowalo
moje pyt czy czujnik walu moze byc przyczyną? auto odpala od tyka zawsze ale pytam bo nieraz o uszy mi sie obilo to i owo (acha sam silnik 100procent sprawny)
prosilbym o jakakolwiek pomoc, podpowiedż bo juz nie wiem co dalej robic
podrawiam



MartinezTychy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt cze 10, 2016 20:02
Lokalizacja: Tychy

ahf problem chodzi jak chce

Post autor: MartinezTychy » pn cze 13, 2016 19:28

Jak wyglądają podciśnienia,EGR?



bywalec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr lis 04, 2015 07:02

ahf problem chodzi jak chce

Post autor: bywalec » pn cze 13, 2016 19:41

podcisnienia to nie beda sa dawno zrobione vacum nowe turbo 100procent sprawne pomuje ladnie, rowniez n75 oraz klapa gaszaca ,egr zaslepiony od 4 lat:)



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

ahf problem chodzi jak chce

Post autor: Sztomel » wt cze 14, 2016 07:21

Miałem podobny problem a winnym był elektrozawór N239 od sterowania klapą gaszącą gdyż dostawał zwarcia i domykał klapę gaszącą na pracującym silniku. Nic nie stoi na przeszkodzie i nic Cię to nie będzie kosztowało jeśli tylko na próbę odepniesz od niego wtyczkę (N239 znajduje się z tyłu kolektora ssącego) upewniając się, że siłownik podciśnienia trzyma klapę gaszącą w pozycji otwartej. Pojeździsz i zobaczysz czy problem ustał a jeśli nie to przydałyby się logi abyśmy mogli zobaczyć co się w tych warunkach dzieje z parametrami.


Obrazek

bywalec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr lis 04, 2015 07:02

ahf problem chodzi jak chce

Post autor: bywalec » śr cze 15, 2016 19:44

to nie klapa, silownik klapy ok (sprezyna) a sama klapa odlaczona od podcisnienia



bywalec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr lis 04, 2015 07:02

ahf problem chodzi jak chce

Post autor: bywalec » wt cze 21, 2016 21:52

problem rozwiazany, dzieki, powiem ze elektryka to podstawa, pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości