[MK2 TD] Końcówki wtryskiwaczy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jasmar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 02, 2006 17:44
Lokalizacja: Ścinawa

[MK2 TD] Końcówki wtryskiwaczy

Post autor: jasmar » pn paź 02, 2006 17:57

Witam.
Niedawno nabyłem golfa mk2 TD 80KM, zrobiłem kapitalny remont silnika i okazało się, że mam nie oryginalne końcówki wtrysków. Chciałbym je wymienić na końcówki boscha ale musze znać numer fabryczny. Proszę o podanie numeru końcówki bo w serwisie boscha mi nie pomogli a w intercarsie podano mi dwa - SD273 i SD293. Zamówił bym ale nie wiem który jest odpowiedni. Proszę o pomoc.[/i]
Ostatnio zmieniony pt paź 06, 2006 15:54 przez jasmar, łącznie zmieniany 1 raz.



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » pn paź 02, 2006 18:33

jasmar, tu masz katalog boscha on line http://www.bosch.onyx.pl/czesci_samochodowe/



jasmar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 02, 2006 17:44
Lokalizacja: Ścinawa

Post autor: jasmar » pn paź 02, 2006 18:49

Niestety w tym katalogo boscha on line nie ma końcówek są całe wtryskiwacze, no chyba że bosch dawał tylko końcówki a wtryskiwacz robiła inna firma. Pomóżcie, chce zrobic dobrze auto.



zbycho_s
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 11:49
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: zbycho_s » pn paź 02, 2006 18:49

Z tego co widzę to obie końcówki będą Ci pasowały. Ważne, aby były na 155 bar.

Powiedz ile kosztował Cię remont i co robiłeś w silniku. :pub:

ps. Czy sprawdzałeś tryskiwacze ? Jeżeli są jeszcze dobre to nie ma potrzeby wydawać kasy.
W tym katalog BOSCHA końcówki to chyba element regenerowalny, mogę się mylić.



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » pn paź 02, 2006 18:56

ja znalazłem cos takiego ale nie boscha
Końcówka wtryskiwacza, Diesel
końcówka wtryskiwacza 274
nr części PDNOSD 274
producent: WUZETEM cena ok 60 zł
Ograniczenia
Cisnienie [bar]: 155



jasmar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 02, 2006 17:44
Lokalizacja: Ścinawa

Post autor: jasmar » pn paź 02, 2006 21:31

To co robiłem w silniko to:
Wymiana wszyskich uszczelek, wymiana samoregulatorów, planowanie głowicy, wymiana pierścieni, regeneracja rorusznika, alternatora i pompy wtryskowej, nowa (używana turbina, moja padła całkowicie). Były wkręcone wtryski 130. To chyba odpowiada ciśnieniu w barach. Jak mają być 150 to trochę mi pomoże poradźcie. Wiem, że WUZETEM nie umywa się do Boscha, a wtryski miałem pordzewiałem w środku. Musze kupić jak najszybciej końcówki bo mój przyjaciel twierdzi, że to ich wina a ja mu wierze bo z samochodem potrafi zrobić wszystko. Kosztu jeszcze nie znam bo mnie nie podliczył. W częściach narazie jakieś 500 PLN za remont. Poradźcie, auto musze mieć sprawne całkowicie do piątku, chyba że bosch nie robi końcówek do Golfa mk2 TD. PORADŹCIE.

[ Dodano: 03 Paź 2006 10:30 ]
Były włożone wtryski 130 - napis na twryskach. Nie wiem czy to odpowiada ciśnieniu w barach. Jak tak to były złe bo mają być 150. A jak nie o to chodzi, to musze szukać dalej. Może ktoś zna inną równie dobrą firmę co bosch od końcówek wtryksów. Pomóżcie.

[ Dodano: 03 Paź 2006 12:20 ]
Odnośnie końcówek jak jesteś pewny, że będą pasowały to odpisz proszę, czym moga sie różnić te SD273 od SD293. Co wiesz ma temat końcówek firmy DTP. W serwisie VW powiedziano mi, że od 2004 orgynalnych końcówek do MK2 TD nie produkują. Poradź proszę.zbycho_s,

[ Dodano: 03 Paź 2006 12:39 ]
zbycho_s, Poradź proszę na ostatnie moje pytanie.



zbycho_s
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 11:49
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: zbycho_s » śr paź 04, 2006 15:13

Cóż mogę Ci powiedzieć, wtryski powinne byc na 155 bar a nie na 130. Tak jet u mnie (silnik JR) co do końcówej to jeszcze nie zmieniałem i nie mogę Ci nic doradzić jeśli chodzi o te dwa typy końcówek. Nie wiem tylko czemu tak się upierasz przy wymianie, czy sa jakieś objawy yszkodzonych wtryskiwaczy? Jak nie to lepiej dać je do sprawdzenia i może regulacji a różnica w kosztach znacząca.
Ogólnie, to wtryskiwacze są na 155 bar i końcówki też.

tu masz link, który może Ci się przydać
http://strzelbik.host.sk/dane1.htm


Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » śr paź 04, 2006 15:21

Bosch w tych wszystkich sklepach jest z CHIN wiec ja bym sobie odpuscil w dodatku cena 69zł za sztuke jest niemala.

co to za roznica czy SD273 i SD293 oba jak maja 155 beda hasac



bogdan pirat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt mar 03, 2006 14:38
Lokalizacja: Połomia

Post autor: bogdan pirat » śr paź 04, 2006 20:33

kolego JASMAR koncuwki sd 273 i sd 293 mają te same cisnienie max 155 bar tylko rurznią sie kątem rozpylania koncuwki sd 293 były zakładane w silnikach 1v i 1.9 litra td



Awatar użytkownika
marek29
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt sie 31, 2004 11:59
Lokalizacja: Krzeszowice
Kontakt:

Post autor: marek29 » śr paź 04, 2006 21:32

Krzylu pisze:Bosch w tych wszystkich sklepach jest z CHIN wiec ja bym sobie odpuscil w dodatku cena 69zł za sztuke jest niemala.

co to za roznica czy SD273 i SD293 oba jak maja 155 beda hasac
DOKŁADNIE tak jest! BOSCH i MONARC to największa hu...nia jaka może być!
Krzylu pisze:co to za roznica czy SD273 i SD293 oba jak maja 155 beda hasac
TO JEST TO SAMO!!! Stare i nowe oznaczenie!

Jak chcesz dobre to TYLKO WUZETEM Zamawiane BEZPOŚREDNIO u nich!
Jest w ku...rwę podrób!
Mogę Ci zagwarantować że nie będziesz zawiedziony (cena nie mała)!
Warszawa jako JEDYNY serwis do mojego 1V potwierdził 297 (takie jak w 1,9D!)
Jest to zgodne z ETK-ą ,bosch pl. i monarc pl. proponował 293 jak w JP i JR .
"0" kompetencji..........Nie polecam....
Szwagier kupił monarc i 2 wtryski rozkkręcaliśmy parę razy (obracanie!)
Moje w-m siadły odrazu!
Zainwestowałeś mnustwo kasy.... Doprowadź to do końca z wzorowym skutkiem.........
Taka moja rada.



jasmar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 02, 2006 17:44
Lokalizacja: Ścinawa

Post autor: jasmar » śr paź 04, 2006 23:50

Dzięki bardzo za rade, kupiłem Boscha 293 w cenie 55 zł/szt. Wcześniejszy właściciel wsadził końcówki monarc i były zajechane. Wymiana były koniecznością. Przyjaciel który robił mi silnik uznaje tylko boscha. Ja mu ufam bo silników 1,9 TDI zrobił mnustwo, a jego motto to dążyć do perfekcji. Silnik chodzi jak żyleta, zapewnia mnie, że teraz 180 km/h bez problemu pojade tylko teraz musze jeszcze go przez jakies 500 km uzłożyć czyli zero szarżowania. Czeka mnie jeszcze troche pracy, bo coś układ kierowniczy nie pracuje tak jak powinien, ale to powili, czeka już na mnie cała przekładnia ze wspomaganiem, potem założe elektryczne szyby i będzie gitara. Trzeba iść do przodu a nie się uwsteczniać.
Życze wszystkim jak najszybszego rozwiązywania problemów w swoich VW-ejach.



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » czw paź 05, 2006 08:15

WuZetemM są niezłe, gdyby ktoś chciał na przyszłość to ja moge polecić. monarc to dziadostwo, nówki często leją. boscha oryginalnego ciężko dostać, jakaś dziwna produkcja jest. a co do całych wtryskiwaczy to jak nie leją to nie ma sensu ich wymieniać. a tak w ogóle to jak wykombinowałeś że masz 80 KM skoro piszesz że silnik to JR ? masz jakieś zmiany? a tak dla uściślenia to nie remont kapitalny, a drbna naprawa :) do kapitalki dużo jeszcze brakuje roboty i kasy przede wszystkim :bigok:pozdrawiam


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

jasmar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 02, 2006 17:44
Lokalizacja: Ścinawa

Post autor: jasmar » czw paź 05, 2006 22:18

Remont kapitalny a nie drobny remoncik o to co zostało wymienione:pierścienie, szlif głowicy, wymienione samoregulatory, wymienione wtryskiwacze, wymieniona turbina, regeneracja alternatora, regeneracja rozrusznika, wymiana wszystkich uszczelek silnika. Jeśli dla ciebie to drobny remoncik to wychodzi na to, że kapitalny remont to wymiana silnka:)).



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » pt paź 06, 2006 07:17

znaczy sie remont kapitalny głowicy :) przecież nie bede sie kłócił, ale wymiana np turbiny nie jest remontem :chytry: do kapitalki brakuje ci jeszcze szlifów cylindrów i wału np. a same pierścienie to tylko przedłużenie życia silnika, wiem bo 2 miesiące temu robiłem tosamoco ty :) no i jeszcze nie napisałeś skąd wzięło się 80 KM :food:


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości