Cos telepie, trzęsie, dudni i doprowadza do szału. 1.9 AJM

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

von AreS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: sob paź 19, 2013 03:05
Lokalizacja: Racibórz

Cos telepie, trzęsie, dudni i doprowadza do szału. 1.9 AJM

Post autor: von AreS » pt mar 04, 2016 10:41

Witam wszystkich,
od pół roku zmagam się z pewnym problemem. Sytuacja wygląda tak: Odpalam silnik rano to jest ok, pochodzi sobie nawet na wolnych obrotach to juz zaczyna sie jakies dziwne telepanie, stukanie, sam nie wiem jak to nazwać (filmik do wglądu). Sytuacja ma miejsce tylko na biegu jałowym i wolnych obrotach, minimalne dodanie gazu powoduje znikcięcie problemu. Dzisieje się tak, ąz do PEŁNEGO nagrzania samochodu. Jezeli temperatura wody jest kawałek przed 90 to też wydobywa się ten dzwięk. Poniżej link z filmikiem po przejechaniu 10km w temp. 3 stopni (silnik nie nagrzał się do samego końca). Silnik nagrzany to tego dzwięku nie ma... Jak na moje ucho to jest to dzwiek czegoś luźnego, jakiejs rolki? Zmieniłem rozrząd, wraz z pompą wody i kompletnym napinaczem jakies 300 km temu. Myślałem, że dzwiek powodował napinacz który byl już w kiepskim stanie. Po złozeniu rozrzadu w pierwszy dzien cisza, pozniej coraz bardziej, az teraz bardzo... Mechanik sprawdził rolki alternatora itp. i powiedział, że one są w porzadku. Dzwiek słychac przy kółkach, wiec to coś od dolnej strony silnika. Na filmiku słychac to bardziej gdy mam kamere przy kołach, lub na koniec gdy stoje dalej od samochodu. Doprowadza mnie to do białej gorączki, mam ochote sprzedać te auto i kupic benzyne... Taka przygoda z TDI... 15k temu wymieniałem również komplet sprzęgła z dwumasą. Stojąc obok odnosi się wrażenie, że silnik zachwile sie rozpadnie na pół...

https://www.youtube.com/watch?v=CfukEmB ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

Cos telepie, trzęsie, dudni i doprowadza do szału. 1.9 AJM

Post autor: rotkeh » pt mar 04, 2016 12:28

Może szklanka popychacza daje znać o sobie. Niektórzy zalecają zrobić płukankę przy wymianie oleju (mi pomogło w 1,5 DCI przy przebiegu 90tyś km jak zaczynała głośno się odzywać ). Olej rozumiem że wymieniany i dedykowany .


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

von AreS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: sob paź 19, 2013 03:05
Lokalizacja: Racibórz

Cos telepie, trzęsie, dudni i doprowadza do szału. 1.9 AJM

Post autor: von AreS » pt mar 04, 2016 12:38

Olej 5w30 505.01 wymieniony... 300km temu razem z rozrządem..(wymiana co 10k) Chyba nie o ten dzwiek chodzi. Ten drugi to może być szklanka ale to takie typowe pukanie. Mi bardziej o ten drugi dzwiek który irytuje, te takie telepanie słyszane z dalsza i przy kołach



kamikadzebm
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: śr cze 20, 2012 18:34

Cos telepie, trzęsie, dudni i doprowadza do szału. 1.9 AJM

Post autor: kamikadzebm » pt mar 04, 2016 18:25

Nie powinien być 5w40? 505.01? po otworzeniu maski nie da się ustalić z którego miejsca pochodzi ten dźwięk?



von AreS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: sob paź 19, 2013 03:05
Lokalizacja: Racibórz

Cos telepie, trzęsie, dudni i doprowadza do szału. 1.9 AJM

Post autor: von AreS » sob mar 05, 2016 01:19

Taki mi doradzono... Tak 505.01 dla silnikow PD wedlug instrukcji. Cos mi sie wydaje, ze to z dolu silnika jest... Znowu sprzeglo?



Kubek1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pn sty 12, 2015 20:51

Cos telepie, trzęsie, dudni i doprowadza do szału. 1.9 AJM

Post autor: Kubek1 » sob mar 05, 2016 14:47

A jak wcisniesz pedal sprzęgła ucicha czy dalej słychać?



rex_hunt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 17:29
Lokalizacja: Podlaskie

Cos telepie, trzęsie, dudni i doprowadza do szału. 1.9 AJM

Post autor: rex_hunt » sob mar 05, 2016 22:06

Mam identyczne objawy w sharanie 1,9 asz. Podejrzewam o to dwumasę wpadająca w rezonans. Poza tym innych "objawów książkowych" padającej dwumasy jeszcze nie zaobserwowałem. Mam taką teorię, że taki rezonans bardziej będzie odczuwalny w silnikach montowanych poprzecznie np. golf, sharan niż podłużnie ( passat ,audi) z powodu innego podarcia silnika na poduszkach.



von AreS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: sob paź 19, 2013 03:05
Lokalizacja: Racibórz

Cos telepie, trzęsie, dudni i doprowadza do szału. 1.9 AJM

Post autor: von AreS » ndz mar 06, 2016 13:27

Jak wcisne pedał sprzęgła to nic nie cichnie... Dzwięk dochodzi ze sprzęgła :banghead: Wymieniane 15k temu nowy komplet... Mam nadzieje, ze to nie dwumasa, a wysprzęglik lub tarcza...



marcin08041978
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn wrz 08, 2014 15:59
Lokalizacja: Radzyń Podl

Cos telepie, trzęsie, dudni i doprowadza do szału. 1.9 AJM

Post autor: marcin08041978 » pn mar 07, 2016 09:27

Mam to samo w AXR parametry silnika według VAG wzorcowe wymieniłem kilka części mogących powodować ten cały hałas i buczenie jednak efektów poprawy brak.Obecnie z braku już pomysłów na usunięcie tego problemu obstawiam że to dwumas mimo że jak pisał rex_hunt typowych objawów padającej dwumasy brak.Znajomy ma takiego samego Golfa ten sam motor ale u niego zarówno podczas jazdy jak i na postoju błoga cisza słychać tylko delikatny pomruk turbo.



von AreS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: sob paź 19, 2013 03:05
Lokalizacja: Racibórz

Cos telepie, trzęsie, dudni i doprowadza do szału. 1.9 AJM

Post autor: von AreS » sob mar 12, 2016 12:32

Wydaje mi się, że to dwumasa. Ma dopiero rok i 15k przebiegu (całe sprzęgło). Wysyłam cały komplet na gwarancje i niech LUK wymienia albo zwaraca kase :ass:
Jak zrzuce sprzęglo to napisze co dokładnie tak stukało



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 113 gości