Fajki świec - jak sprawdzić?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Fajki świec - jak sprawdzić?

Post autor: wron » śr lut 17, 2016 11:58

W jaki sposób mogę sprawdzić miernikiem czy dochodzi napięcie do fajek świec żarowych? Tzn jak wymusić żeby było załączone podgrzewanie? Chodzi mi o te trzy do podgrzewania płynu.
Odłączyłem czujnik temp. płynu żeby oszukać komputer, ale nadal nie mam na żadnej z trzech fajek napięcia :/



hubcio998
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 18:29

Fajki świec - jak sprawdzić?

Post autor: hubcio998 » czw lut 18, 2016 11:23

Najepiej sprawdzić kontrolką. Na zimnym silniku wypinasz fajkę od świecy, wkładasz kontrolkę we fajkę i po przekręceniu zapłonu powinien przyjść plus.



wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Fajki świec - jak sprawdzić?

Post autor: wron » sob lut 20, 2016 22:35

Przykładam do fajki miernik, przekręcam stacyjkę i nie ma napięcia. Chyba na to samo wychodzi jakbym podłączył kontrolkę.
Chyba że silnik musi być uruchomiony?



Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

Re: Fajki świec - jak sprawdzić?

Post autor: rotkeh » sob lut 20, 2016 22:56

wron pisze:W jaki sposób mogę sprawdzić miernikiem czy dochodzi napięcie do fajek świec żarowych? Tzn jak wymusić żeby było załączone podgrzewanie? Chodzi mi o te trzy do podgrzewania płynu.
Odłączyłem czujnik temp. płynu żeby oszukać komputer, ale nadal nie mam na żadnej z trzech fajek napięcia :/
Temperatura do podgrzewacza jest brana z MAP sensora ( czujnik temperatury i ciśnienia doładowania ).
Zapraszam do tematu podgrzewacz płynu chłodzącego, a raczej 2 tematów tam wszystko już opisane łacznie z warunkami załączenia.
viewtopic.php?f=35&t=263558&hilit=podgr ... 2odniczego" onclick="window.open(this.href);return false;


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 210 gości