Golf TDI AFN dziwny klekot

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

melanrz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 22, 2011 23:06
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Golf TDI AFN dziwny klekot

Post autor: melanrz » pn lut 08, 2016 16:11

Więc tak. Golfik ma większy cooler + przelot + turbo awx + program. Moc 150km. Wszystko było dobrze,ten dziwny klekot pojawiał się zawsze na zimno przez powiedzmy max 5 sekund po czym znikał więc obstawiałem szklanki do wymiany. Po trasie na autostradzie gdzie przez jakieś 150 km jechałem z prędkościami 140-160km/h i raz jedyny chciałem sprawdzić maksa, gdzie osiągnąłem lekko ponad 200 po czym od razu powróciłem do prędkości 150km/h. Samochód nie grzał się aczkolwiek nie posiadam wskaźnika temperatury oleju. Po zjechaniu z autostrady zaczął pracować jak na filmiku. Przepraszam za cichy dźwięk ale nagrywałem telefonem. Wracając do dźwięku silnik na wyższych obrotach pracuje normalnie. Nie wcina oleju ani płynu, trzyma moc, pracuje równo, nie kopci w żaden niechciany sposób. Z mechanikiem obstawialiśmy szklanki więc postanowiliśmy, że je wymienimy. Niestety to nie pomogło. Dziwną rzeczą jest to, że założyliśmy nowe szklanki marki INA i podobno ta sama zrobiła się miękka praktycznie po chwili. Rozrząd jest w porządku. Olej wymieniany kilka dni przed trasą. Po trasie wydech pracuje trochę głośniej ale myślę, że gdzieś się przepalił. Czy miał ktoś do czynienia z czymś podobnym? Wie ktoś co to może być za przyczyna?
Link do filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=4vSP34ply5s" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
palio
_
_
Posty: 2897
Rejestracja: wt sty 26, 2010 22:44
Lokalizacja: Siedliska Drugie/Fajsławice
Auto: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0
Kontakt:

Golf TDI AFN dziwny klekot

Post autor: palio » pn lut 08, 2016 17:55

Jest to może taki metaliczny dźwięk? Sprawdzałeś popychacze? Możliwe, że któryś się zawiesił.
Miałem u siebie podobnie. Coś stukało. Okazało się, że podwiesiło hydropopychacz.



melanrz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 22, 2011 23:06
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Golf TDI AFN dziwny klekot

Post autor: melanrz » pn lut 08, 2016 19:58

Niestety popychacze wymienione na nowe... Brak poprawy



Devilek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lut 16, 2016 13:46

Golf TDI AFN dziwny klekot

Post autor: Devilek » wt lut 16, 2016 22:08

Kolego mam tez AFNa i mam to samo tylko na zimnym z rana . Wiesz co to jest dokładnie ??



Awatar użytkownika
gOOzOl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: pt mar 16, 2007 21:11
Lokalizacja: tarnowskie góry
Kontakt:

Golf TDI AFN dziwny klekot

Post autor: gOOzOl » sob lut 27, 2016 13:30

mi tak stukala pompa podcisnienia



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 211 gości