Golf V, gaśnie na niskim biegu / postoju

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Baroszek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt sty 23, 2015 16:04

Golf V, gaśnie na niskim biegu / postoju

Post autor: Baroszek » wt lut 02, 2016 23:57

Możliwe że i mowa była o DPF. To podłączenie do 'komputerka' wyglądało dziwnie bo trwało to parę minut i stwierdził że nie ma żadnego błędu nic.
Jak właśnie można sprawdzić czy mój golf posiada ten dpf? Jakoś np nie wiem po kodzie silnika ?
Ogółem mechanik skasował 100zł ale wymienił też szczotki w rozruszniku bo już ich całkiem nie było :)

Troszke podpytałem kolege, on miał tak kiedyś u siebie i to był problem z jakimś EGR.
Czy to możliwe ? :>



Kubek1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pn sty 12, 2015 20:51

Golf V, gaśnie na niskim biegu / postoju

Post autor: Kubek1 » śr lut 03, 2016 20:18

W sumie też tak moze byc, że ciśnienie zamyka przelot auto gasnie bo powoetrza nie dostaje zdejmij rurę dolotu z IC do zaworu EGR i zobacz czy klapa jest w pozycji poziomej i czy jest tak samo po odpaleniu



Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

Golf V, gaśnie na niskim biegu / postoju

Post autor: rotkeh » śr lut 03, 2016 20:45

Baroszek pisze:Troszke podpytałem kolege, on miał tak kiedyś u siebie i to był problem z jakimś EGR.
Czy to możliwe ? :>
Możliwe ale raczej klapa gasząca nie pracuje poprawnie, miałoby to sens (klapa jest elektroniczna napędzana silniczkiem. Zrób tak jak kolega wyżej radzi odepnij wąż od klapy i zobacz czy jest w pozycji otwartej i czy nie lata swobodnie (przekładnia może być uszkodzona), odepnij to zabezpieczenie i wysuń wąż od intercoolera , foto dla lepszego rozpoznania klapy gaszącej.
http://allegro.pl/klapa-gaszaca-przepus ... l#imglayer" onclick="window.open(this.href);return false;


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

Baroszek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt sty 23, 2015 16:04

Re: Golf V, gaśnie na niskim biegu / postoju

Post autor: Baroszek » pt lut 12, 2016 10:37

Sprawdziłem tą klapę wszystko jest z nią ok.
Byłem u tego mechanika podłubał podłubał i nie znalazł nic, jeden szukał coś w przekaznikach gdzie nawet nie mogl znalesc takiego schematu a drugi w tym czasie patrzyl na egr ale rozebral tylko 1 czesc i przeczyscil 'szmatka' i powiedzial ze jest ok. Wciąż nie wiedzą co jest temu autu ale więcej do nich nie jade.
W poniedziałek jadę do zaufanego mechanika na wymianę rozrządu i odrazu wszystkie filtry machną paliwa itp. bo dawno nie zmieniane. A rozrząd już trzeba wymienić bo od kupna nie wymieniałem i myślę że już będzie w oklepanym stanie.
Od tygodnia autko nie zgasło więc będę obserwował sytuację nie wiem od czego jest to zależne.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości