podgrzewacz płynu chłodniczego.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Alex360
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: pn lis 01, 2010 22:16
Lokalizacja: Morąg

Re: podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: Alex360 » pt sty 15, 2016 19:34

pablopi pisze: a ten przewód od alternatora ma znaczenie? może go nie ma...
Pytasz o kabel z zacisku DF ?
Gdyby go nie było nie miałbyś procentowego odczytu obciążenia alternatora...



pablopi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt lip 31, 2012 22:33

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: pablopi » pt sty 15, 2016 19:42

taki o ten mi chodziło, skojarzyłem właśnie zęby % nie było :)
a nie wiesz czy jeśli jeszcze nie mam instalacji do podgrzewaczy to powinno mi pokazać ze spełniam warunki do tego



kornat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 17:29
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: kornat » pt sty 15, 2016 22:55

pablopi pisze:taki o ten mi chodziło, skojarzyłem właśnie zęby % nie było :)
a nie wiesz czy jeśli jeszcze nie mam instalacji do podgrzewaczy to powinno mi pokazać ze spełniam warunki do tego
powinno.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: wesol » sob sty 16, 2016 11:19

I tka mnie to dziwi ze cos majstrujecie. Jesli juz to bym zpoadal jakis przekaznik monostabilny oczewiscie i jakąć prosta czasówke ze po odpaleniu auta sam w kabinie zalaczam ten podgrzewacz na np 10 minut i po sprawie. A tak tu system cos wydziwia i zalacza przy mocnym obociazeniu altka 2 swieczki a jak przekazuje to dolacza ta trzecią. Tyle ze jak puszczle pedal gazu i nawet zalacze swiatla czy pdogrzewanie tylnej szyby to juz tej trzeciej nie odlacza. To sterowanie jest na tyle nieudolne ze ja bym to zrobil po swojemu i tyle.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

kornat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 17:29
Lokalizacja: Podkarpacie

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: kornat » sob sty 16, 2016 21:02

Tylko pytanie czy te świeczki coś dają, bo w moim odczuciu to co najwyżej na psychikę, że niby auto szybciej się grzeje ze względu, że świeczki są przy czujniku temp.



deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: deskjet » sob sty 16, 2016 21:37

Ktoś tu na forum kiedyś pisał że jak są te świeczki i jak zimą ustawimy nawiew na przednią szybę to szyba szybciej się odmrozi


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: wesol » sob sty 16, 2016 21:43

tak tyle co kot naplakal dają. Mam to seryjnie w golfie i czy odepne czy nie odepne te fajki z tych swieczek to roznica prawie żadna. Jakby ktos zrobil mi tzw blind-test czyli test slepego ze albo mi to raz pdopiana a raz odpina to nie bede w stanei stwierdzic czy to dziala czy nie dziala i kiedy. Lepije silnik potryzmac troszke na obrotach nawet na postoju.
Osobiscie myslalem cos w strone nawet tego ogrzewania elektrycznego jak w fordach jest czyli nagrzewnica w tunelu elektryczna. Zreszta w passacie tez to chyba bywalo. Zapodac alternator mocny i wtedy pradem sie probowac grzac zwlaszcza te pwierwsze minuty po odpaleniu do rozmrażania szyb itp. Nagrzewnica taka 900 wat to moze moze cos tam by dawala dmuchajac na szybe bezposrednio.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: deskjet » sob sty 16, 2016 21:53

No ja tam nie wiem ile one dają i czy w ogóle coś dają, ale tak na forum pisali. Ja u siebie mam i skoro są i działają to nie będę ich usuwał


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

kornat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 17:29
Lokalizacja: Podkarpacie

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: kornat » sob sty 16, 2016 22:48

Też tego nie zauważyłem. Kiedyś miałem to montować, ale w sumie nie zamontowałem, bo brakło weny, a później jak miałem okazję to potestować to jednak w sumie lepiej, że tego nie zamontowałem.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: grg474 » sob sty 16, 2016 22:50

deskjet pisze:No ja tam nie wiem ile one dają i czy w ogóle coś dają, ale tak na forum pisali. Ja u siebie mam i skoro są i działają to nie będę ich usuwał
po za tym, że mają podgrzewać to mają też drugi cel - obciążyć dodatkowo silnik (duży pobór prądu > większe zapotrzebowanie na ładowanie z alternatora), silnik pod obciążeniem szybciej się zagrzeje


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: wesol » sob sty 16, 2016 23:07

ile tego obciazenia tam jest. Alternator ma mocy swojej na maxa powiedzmy 120 amper razy 14 V to daje ile nawet nei 2 kilowaty. Ile taki altek daje obciazenia gdy wlacza sie te swieczki. Pol konia?? chyba nawet nie. Od tego to sie nie rozgrzeje auto szybciej ale akumualtor bedzie duzo mniej pradu dostawal na 100%.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

poloSDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 02, 2015 21:48

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: poloSDI » ndz sty 17, 2016 17:27

Dzisiaj o mało mi się auto nie spaliło przez ten podgrzewacz.Żona nim jeździ ale na szczęście przypadkowo ja podjechałem pod kaufland.Siedzę i czuję jakiś smród myślałem że to z zewnątrz.A tu nagle dym w kratce nawiewu i spod maski lekki dymek.Otwieram a tam się ogniem pali wygłuszenie maski i uszczelka obok bezpiecznika podgrzewacza.Przypuszczam że na mrozie było za duże obciążenie,bezpiecznik trzymał jak głupi aż się plastikowa obudowa zapaliła a potem reszta.Wrzucę wam fotki to będziecie wiedzieli czy warto to naprawiać czy lepiej od razu odciąć napięcie.Jak bym jechała żona to bardzo duża szansa że auto się spali.Wszystko miałem oryginalnie bez przeróbek.320 tys km auto przejechało z tym bez problemu.Miałem to sprawdzać czy działa i ewentualnie naprawiać.
W czasie jazdy pożar momentalnie się rozniesie.




Awatar użytkownika
wojti2001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw lut 24, 2005 21:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: wojti2001 » ndz sty 17, 2016 18:00

Nie pierwszy taki przypadek


MK IV AJM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości